Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:30, 20 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11861
Dlatego tak marudzę na nowe domy perspektywa coraz bardziej mi się skraca.
Asia, u nas też juz na pulsie, na szczęście pięknie słońce świeci

Nabyłam ptaszora do ogrodu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 13:00, 20 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
antracyt napisał(a)
Dlatego tak marudzę na nowe domy perspektywa coraz bardziej mi się skraca.
Asia, u nas też juz na pulsie, na szczęście pięknie słońce świeci

Nabyłam ptaszora do ogrodu


Ptaszor super. Ja to lubię wszystkie takie pierdółki ogrodowe.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mrokasia 13:23, 20 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18256
Ale fajowy ptaszor!!! Gdzie takie cuda są?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 14:10, 20 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11861
Takie małe coś a jak cieszy
Moj ptasi bzik nie odpuszcza. Nabyłam jeszcze piękne miseczki z Bolesławca, z pracowni artystycznej Malwa. Od samej twórczyni wzoru Katarzyny Dacyszyn Uwielbiam Bolesławiec w kazdej pstaci. Poluję na kurę z jednym wzorem.


Kasia jak chcesz mogę Ci nr telefonu do twórcy ptaszora na priv podesłać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 15:26, 20 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Śliczny ptaszor
Ja też poproszę namiary.
Mają jakąś stronę internetową, może coś jeszcze fajnego wypatrzę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 22:18, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
antracyt napisał(a)


Szkoda świerków, ciekawe czy przeżyją tak radykalne cięcie. Z drugiej strony sąsiedzi mieszkający na parterze i pierwszych piętrach mają teraz odrobinę słońca w mieszkaniu.


Powinny przeżyć. U moich rodziców na działce obok też odbyło się takie radykalne cięcie. Świerki mają się dobrze z tego co widzę.

Wpadłam z rewizytą
Przyznam, że trochę stron ominęłam, ale większość udało mi się przejrzeć.
Pięknie u Ciebie, tak naturalnie . Cudowne róże i hortensje. I inne kwiaty, drzewka.Tak wszystko do siebie pasuje.
Uśmiałam się z tego, jak wracałaś do sklepu po magnolię . U mnie też raczej wygwizdowo, ale i tak mam te drzewka. Nie mogę ich nie mieć, bo parę km od mnie jest szkółka magnolii. I naprawdę jest z czego wybierać (mam póki co sześć odmian , sadziłam na przełomie października/listopada).
No i oczywiście wpisałam sobie kolejną roślinkę do "tajnego notesu", o której myślałam wcześniej, ale zapomniałam nazwy. Werbenę.
I coś jeszcze, a mianowicie domek ogrodnika! Swoje rzeczy ogrodnicze trzymam w blaszaku ukrytym w rogu działki (tam nie przeszkadza, bo i tak stoi tam butla z gazem, której nie ukryję) za budynkiem gospodarczym.

Wianki super !


Miłego wieczoru
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 13:17, 23 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11861
Witaj Agnieszko
Większość stron? Ło mamo
Ja tez dosadziłabym jeszcze z 2 magnolie(jakąś żółtą i Rustica Rubra), ale chyba poczekam, aż się ta moja jedynaczką zbierze.
Domek ogrodnika jest niezbędny, muszę jeszcze dorobić do niego kącik ogrodnika do pracy a werbena jest super, tylko jak się zadomowi to sieje się jak głupia
W przyszłym roku też będą u siebie układać nawierzchnię z kamieni, z otoczaków. Muszę jeszcze trochę materiału z okolicznych pól zebrać

Miłego popołudnia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 13:59, 23 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haha, kamieni polnych u mnie pod dostatkiem .
A co to będzie? Jakaś ścieżka, placyk?

Nie przeszkadza mi rozsiewanie się roślin, tylko sumaki usuwam, jak urosną w niepożądanym miejscu. Resztę zostawiam .

Pozdrawiam świątecznie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 14:32, 23 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11861
Planuję placyk koło kompostownika i pompy kamieniami wyłożyć oraz ścieżkę wokół szklarenki, aż do sauny

U Ciebie rzeczywiście werbena będzie mogła się rozsiewać do woli

Ja od wczoraj sporą część dnia spędzam w samochodzie, juz ponad 800km się nazbierało, na szczęście jako pasażer. Już mnie 4litery bola Za to mam czas żeby po wątkach biegać i kombinować.
Świąteczne przygotowania zostawiam sobie na wieczór. W tym roku jakoś mi się zebrać nie chce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 16:10, 23 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18256
Zuza, a ten twórca ptaszora ma może jakąś stronę? Żeby podejrzeć na co można zachorować?

U mnie werbena sieje się średnio, zobaczymy co będzie na wiosnę. Mam ją od dwóch sezonów, w tym sezonie nie miałam jakiegoś szalonego nadmiaru. Za to dziś dojrzałam sporo siewek stipy z czego się bardzo cieszę .

Kamienne ścieżki super wyglądają tylko trzeba uważać, bo na mokrych można nieźle orła wywinąć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies