Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

nyna76 14:55, 27 lut 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Masz niezły areał do obrobienia to pewne.

Ale fajnie że blisko, pod domem.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 16:05, 27 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja właśnie wróciłam, trochę poczyściłam żurawki, przycięłam resztę turzyc, zrobiłam oprysk na miseczniki i rodkom podałam miksturę Bogdzi.
I koniec, bo u mnie tak wieje, że głowę chce urwać.
Krokusy zaczęły kwitnąć
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MiluniaB 16:40, 27 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mój Mąż chce posadzić mieczyki w ogrodzie tak my się podobają. Mi też się podobają tylko nie ma miejsca gdzie je wcisnąć

Pracy masz sporo, ale się nie spinaj muszę, muszę - powolutku ogarniesz, żeby nie paść z przemęczenia.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
antracyt 17:36, 27 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ania, no trochę się nam powiększyło jest super, chociaż ilość pracy podwójna. Tak jak napisała Mirella, chyba muszę trochę bardziej na luzie do tego podejść.
Renata, u mnie wiało do ok 15tej, ale się dobrze schowałam przed wiatrem na przyśmietnikowej Też dzisiaj oczyściłam moją ostatnią żywą żurawkę i wróżę jej ostatni rok u mnie. Wypiętrza się, a mi szkoda czasu na dzielenie.
Mirella, spróbujcie z mieczykami w doniczce. Musi być wysoka, cebule wsadzone głębiej niż w opisach, żeby się kwiaty nie pokładały. Twoją radę o większym luzie wzięłam sobie do serca

W dzisiejszych pracach ogrodowych towarzyszyły mi szpaki Strasznie głośno oznajmiały, że już wróciły z zimowisk
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 18:08, 27 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Mowisz ze gleboko posadzone mieczyki się nie pokładają ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Basieksp 19:33, 27 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Muszę wypróbować, takie głębsze sadzenie mieczyków, mam ich niewiele, bo nie lubię jak się pokładają, a to jest fajny pomysł
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:31, 27 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
antracyt napisał(a)
Z kolorami to nie tylko u mieczyków loteria.
Na razie będę obserwować, czy coś mi z ziemi wyjdzie i najwyżej zastanowię się czy dokupić. Poczekam na zamówione dalie, może się okazać, że na nic więcej miejsca nie znajdę Poczatkowo chciałam w tym roku zrobić rabatę daliowo-mieczykową, ale sobie odpuszczę, czasu mi nie starczy na kolejne przekopywanie i przygotowanie ziemi. Już i tak za dużo pracy mam na wiosnę. Prócz porządków muszę dokończyć przygotowanie leśnej, reszty różanki (i nie chodzi o samo obsadzenie), poprawienie rabat wokół domu. Zniszczoną hostową muszę praktycznie zrobić od nowa. Zapomniałam o nowym miejscu pod truskawki... od samego wypisywania czuję się zmęczona, bo to wszystko powinnam do połowy kwietnia ogarnąć
Dokończę kawę i z sekatorem ruszam do pracy


Ha ha, Milunia ma rację, trochę przystopuj
A jak robisz sobie plany (to jest przydatne, owszem), to bez takich sztywnych ram czasowych. Po co później się stresować, że coś się nie zdążyło zrobić w terminie?

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 22:16, 27 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Bardzo podobają mi się mieczyki, nawet sama nazwa (ta druga) gladiole jest piękna, ale nie lubię wykopywania na zimę, to jest ich minus. Ale są piękne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 07:44, 28 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Agatorek napisał(a)


Ha ha, Milunia ma rację, trochę przystopuj
A jak robisz sobie plany (to jest przydatne, owszem), to bez takich sztywnych ram czasowych. Po co później się stresować, że coś się nie zdążyło zrobić w terminie?


Te sztywne ramy czasowe to dlatego, że przyjdą zamówione rośliny i wolę je do przygotowanej ziemi wsadzić zamiast do doniczek na przechowanie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:50, 28 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Dziewczyny, mieczyki/gladiole to ukochane kwiaty mojego dziadka, nie mogło ich zabraknąć u mnie w ogrodzie
Kasia, Basia wypróbowałam ten sposób i u mnie działa, chociaż przy egzemplarzach o dużych kwiatach warto podsadzić je czymś, na czym będą się mogły oprzeć w razie czego
Alicja, zawsze możesz je potraktować jako jednoroczne, chociaż u mnie kilka razy całkiem nieźle zimowały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies