Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:08, 26 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)


Krokosmia z kosmosem to świetny duet Będzie pięknie wyglądać.

Skoro Ty tak piszesz, to bardzo mnie to cieszy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:10, 26 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
A moj kosmos czekoladowy chyba te mrozy jednak załatwiły. W zeszłym roku były zielone wiosną, w tym roku sianko tylko zostało.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:12, 26 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kasya napisał(a)
Trytoma powinna sobie radzić w gruncie
Ja pozna jesienią dolowalam kepy, ciekawe jak przezimowaly

Też to wyczytałam, ale widziałam jej zdjęcia w donicach i bardzo mi się to spodobało. Najwyżej jesienią do gruntu przeniosę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:13, 26 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)
A moj kosmos czekoladowy chyba te mrozy jednak załatwiły. W zeszłym roku były zielone wiosną, w tym roku sianko tylko zostało.

Ja tak zostawiłam mieczyki i kilka karp kanny. Nie liczę że odbiją.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:29, 26 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mieczyki wcale tak łatwo nie marzną, ale mogą słabo kwitnąć w tym roku.
____________________
Sałatka pokrzywowa
maksimini 20:11, 26 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Zuza nie było mnie parę dni, a Ty tyle roboty zrobiłaś Brawo. Roślinki przycięte, cisy opryskane, nasionka wysiane. No, no, no, jestem pełna podziwu
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 07:46, 27 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kasia, te prace, to dopiero kropelka w morzu wiosennych zadań Może coś więcej w weekend mi się uda zrobić.
A jak Twoje planowanie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:48, 27 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mgduska napisał(a)
Mieczyki wcale tak łatwo nie marzną, ale mogą słabo kwitnąć w tym roku.

W poprzednich latach spora część cebulek zostawała w ziemi i dawały radę, ale takich mrozów nie było. Zobaczymy, jak nie przeżyją to w przyszłym roku będę mieczyków na spożywczych zakupach szukać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:40, 27 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

W poprzednich latach spora część cebulek zostawała w ziemi i dawały radę, ale takich mrozów nie było. Zobaczymy, jak nie przeżyją to w przyszłym roku będę mieczyków na spożywczych zakupach szukać


Możesz też poczekać na przeceny, mam wrażenie, że mieczyki nie mają dużego wzięcia i zawsze coś fajnego zostaje. I kwitną wtedy później, w takiej nieoczekiwanej porze, zdarzył mi się mieczyk kwitnący pod sam koniec sezonu - w październiku

Tylko z kolorami to już totalna loteria. Wzięłam sobie raz paczuszkę w prześmiesznej mieszance fioleto-różu, trochę czerwieni? - do końca nie wiadomo, bo zdjęcie było słabe, nieważne - miały być kolorowe - wyrosły bielusieńkie przepiękne zresztą
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:09, 27 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Z kolorami to nie tylko u mieczyków loteria.
Na razie będę obserwować, czy coś mi z ziemi wyjdzie i najwyżej zastanowię się czy dokupić. Poczekam na zamówione dalie, może się okazać, że na nic więcej miejsca nie znajdę Poczatkowo chciałam w tym roku zrobić rabatę daliowo-mieczykową, ale sobie odpuszczę, czasu mi nie starczy na kolejne przekopywanie i przygotowanie ziemi. Już i tak za dużo pracy mam na wiosnę. Prócz porządków muszę dokończyć przygotowanie leśnej, reszty różanki (i nie chodzi o samo obsadzenie), poprawienie rabat wokół domu. Zniszczoną hostową muszę praktycznie zrobić od nowa. Zapomniałam o nowym miejscu pod truskawki... od samego wypisywania czuję się zmęczona, bo to wszystko powinnam do połowy kwietnia ogarnąć
Dokończę kawę i z sekatorem ruszam do pracy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies