Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:31, 01 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
To się potem pochwal co ciekawego znalazłaś
W ostateczności hosty zadołuję, chociaż naprawdę wolałabym się wyrobić z pracami i posadzić je docelowo. Ten rok będę miała bardzo zajęty czym innym i chyba też stąd to moje marudzenie, czy wszystko ogarnę "na czas".

ps. Dzisiaj zabieram się za cięcie dereni i tawuł
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:35, 01 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Agatorek napisał(a)
Ale to jest ciekawe zjawisko, przynajmniej u mnie . Bo np. ciuchów tak nie kupuję, jak teraz te roślinki . Jakoś mniej mnie kręcą. Chyba się starzeję

Ps. To jest nawet zabawne, jak się czyta o planach nasadzeń itp, a później i tak to wszystko szlag trafia, jak się coś kupi, czego nie było w planach i zaczynają się tetrisy .
Nie uniknę tego, na bank


Ha skąd ja to znam, po szkółkach mogę biegać godzinami. To chyba nawet ekogiczne, nie przyczyniamy się do nakręcania nadmiernej produkcji odzieży
Przez te nieplanowane zakupy ogrodowe jest o wiele bardziej twórczo i interesująco
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 19:08, 01 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
nyna76 napisał(a)
Zuziu, hosty jakby co dobrze czują się w donicach zadołowanych w ziemi.
Mam mnóstwo posadzonych w donicach, kupionych w zeszłym roku i zanim się "namyślę" gdzie je posadzić i idą w liściory i pięknie rosną.

Mam 3 dni wolnego i jadę szukać kamieni- łupków pod drzewo, żeby zrobić murek pod drzewem.



Aniu, ja zamawiałam kamień łupkowy ze sklepu gdzieś z lubelskiego (chyba). Nie trzeba kupować na tony . Mają kilka rodzajów (wielkość i grubość) tego kamienia.

Przesyłkę (kilka palet) wysłali pocztą polską . Była sensacja na wsi, jak podjechał do nas „tir” z logiem poczty . Takiego listonosza to jeszcze tu nie było .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nyna76 20:29, 01 mar 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1675
Agnieszko ja potrzebuję zaledwie 20-30 sztuk, więc myślę, że dam radę przewieźć to autem. Na kilka razy najwyżej.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Agatorek 22:35, 01 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
To rzeczywiście lepiej przewieźć swoim autem
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 11:28, 02 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
antracyt napisał(a)


Ha skąd ja to znam, po szkółkach mogę biegać godzinami. To chyba nawet ekogiczne, nie przyczyniamy się do nakręcania nadmiernej produkcji odzieży
Przez te nieplanowane zakupy ogrodowe jest o wiele bardziej twórczo i interesująco


Przeczytałam i się ucieszyłam, że nie tylko ja tak mam, to bardzo optymistyczne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
maksimini 19:00, 02 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Zuza, ze mną też jest coś nie tak. Bo mnie ciuchy w ogóle nie interesują. Na etapie urządzania domu (choć jeszcze nie do końca skończony) wolałam kupić sobie lampkę, stoliczek, jakieś dekoracje (wieszaczki, lustra, grafiki, itp., itd.) niż kolejny łach. Teraz dom w środku jakoś już wygląda to przerzuciłam się na ogród, rośliny. Nawet rodzina się zaniepokoiła, czy ze mną wszystko ok. chociaż nigdy nie byłam przesadnie zafiksowana na punkcie ciuchów. Mąż ostatnio mi powiedział, że jak chcę to pójdzie ze mną do galerii połazić, doradzić - może coś sobie nowego kupię, humor sobie poprawię. Pogoniłam go, że koronawirus i ja po żadnych galeriach plątać się nie będę, a poza tym to z humorem u mnie ok., a nastrój to poprawić mi może tylko zakup roślinek.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 19:34, 02 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Jak dla mnie, wszystko z Wami/nami w porządku Chociaż ja od czasu do czasu lubię sobie jakąś sukienkę kupić i torebkę też

Dzisiaj wpadłam na trochę do ogrodu, ogarnęłam mini rabatkę pod szklarnią. Wiem, że termin kiepski, ale wsadziłam na nią lawendę zadołowaną wcześniej w warzywnej skrzyni. Mam nadzieję, że mój pośpiech jej nie zaszkodzi. Potem chwyciłam za nożyce i ciachnęłam żywopłocik z irgi. Od razu mi lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
maksimini 19:35, 02 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
antracyt napisał(a)
Jak dla mnie, wszystko z Wami/nami w porządku Chociaż ja od czasu do czasu lubię sobie jakąś sukienkę kupić i torebkę też

I buty
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 19:38, 02 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
o tak
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies