Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Basieksp 17:21, 03 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
My jak kupowaliśmy w przetargu naszą działkę, to ten który wystąpił o wykup, wcześniej dzierżawił od gminy przylegającą do naszej, na sprzedaż poszły obie, ale mu nie udało się żadnej kupić, tak to czasami bywa, trochę szkoda bo był tam nieduży sad teraz go już nie ma
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 20:51, 03 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Jeszcze wczoraj obserwowałam na tej działce samce bażantów walczące o teren... no trudno, pozostaje mi jedynie oswoić się w nową sytuacją. Przyszły nowy dom na pewno powstanie w linii dotychczasowych zabudowań, czyli okno w okno. Tuje mamy już całkiem spore, do tego pas drzewek owocowych. Parter będzie przysłonięty, zostanie tylko widok z sypialni na piętrze, znając życie, prosto w okna sąsiadów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:19, 03 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Tych bażantów to też byłoby mi żal a sąsiedzi, może będą całkiem fajni i nie będzie tak źle
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 05:22, 04 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Niestety wszędzie się zagęszcza. Teraz zakup działki, to dobra inwestycja. Pozostaje się cieszyć, że udało się powiększyć areał o ten wcześniejszy kawałek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasya 05:41, 04 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Tez tak mam jeszcze z 1 boku, pewnie niedługo zniknie pole nawloci i ktoś cos wybuduje
Domy wszędzie rosną jak grzyby po deszczu
Z pozostałych stron mam bardzo blisko sąsiadów bo działeczki małe, ziemia bardzo droga
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 08:34, 04 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Pozostaje się przyzwyczaić.
Muszę dzisiaj mężatemu przypomnieć, żeby przyciął czeremchę amerykańską za płotem. Przez kilka lat uformowaliśmy z niej całkiem przyjemne drzewko osłaniające nasz widok z jadalni od sąsiedzkich widoków.
Ruszam na obchód z kawką.
Przyjemnego dnia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:43, 04 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czeremcha to piękne drzewo Ja mam u siebie po mojej stronie i bardzo lubię. Kwitnie przepięknie i o ile pamiętam pachnąco. Raz nawet zrobiłam czeremchówkę z wypestkowanych owoców w zabójczej ilości pół piersióweczki Kto zna te owoce, ten wie, dlaczego tylko tyle.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:34, 04 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W moich okolicach czeremchy rosną jak chwasty i to w formie sporych krzaczorów Tą jedną uformowaliśmy na drzewko. Lubię ją, rzeczywiście obficie kwitnie na biało (zapach jak dla mnie dość przykry w odbiorze ), a jesienią pięknie przebarwia się na złoto. Za czeremchówkę nigdy bym się nie zabrałam, podziwiam determinację w obrabianiu owoców u nas zostają dla ptaków.

Dzisiejszy obchód ogrodowy był wyjątkowo krótki. Zimno i wietrznie się zrobiło. Zdążyłam wypatrzeć nowe cebulowe kły, szczególnie cieszą powiększające objętość ulubione tulipany turkiestańskie i szachownice lisie grono Niestety chyba podczas powiększania frontowej zamordowałam zawilce greckie.
Szkoda, że słońca brak, "poletko" przebiśniegów wyglądałoby dużo lepiej. Cieszę się, że z roku na rok maluszków przybywa, są już całkiem dobrze widoczne z tarasu Te na pierwszym planie są "marketowe", jakieś inne z liści i kwiatów.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BasiaLT 15:00, 04 mar 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No faktycznie szkoda ze kolejna działka poszła pod młotek. Ano życie. Oby tylko trafili się jacyś fajni ludzie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Helen 19:51, 04 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Zuza, nie wiedziałam że przebiśniegi są tak różne Te tradycyjne chyba ciekawsze
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies