Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 21:01, 02 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wybieranie torebki jest jednak trudniejsze od wybierania roślinek - mimo, że koszyk w ogrodniczym internetowym modyfikowałam przynajmniej miesiąc, to jednak w końcu kliknęłam, a torebki tylko oglądam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 21:19, 02 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
A ja bym sobie kupiła jakieś, fajne wygodne buty do ogrodu, o to sobie kupię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 16:10, 03 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
A ja, gdybym miała teraz nadmiary pieniędzy, to bym sobie kupiła działkę dzielącą naszą starą część ogrodu od sąsiada z lewej strony... Niestety za chwilę pójdzie na sprzedaż, dzisiaj oglądał ją pośrednik. Nasza okolica zrobiła się ostatnio bardzo atrakcyjna, wiec pewnie bardzo szybko znajdzie kupca.
Znikną ulubione sosny, brzozy, derenie, czarne bzy, łany traw i "moje" poletko pokrzywy. Zamiast tego, nowi sąsiedzi będą nam rano zaglądać do sypialni
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 16:31, 03 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Może wszystkiego nie wytną a może długo, długo nic tam nie będą robić swoją drogą to ja też bym sobie powiększyła naszą działkę, tylko nic narazie nie wygrałam, a po drugie u nas za płotem działka nie jest na sprzedaż, raz nawet zażartowałam do sąsiada na ten temat i nic
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 16:34, 03 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zuza, znam ten ból. Nie wiem, o jakich kwotach u Was jest rozmowa, w naszym przypadku sąsiednia działka była wystawiona za 650 tys. (coś między 800 a 900 m)- musiałabym mieć ze dwa miliony luzu, żeby nie żyć z poczuciem, że szastam kasą więc jakby nie miałam dylematu. Ale gdybym miała tyle pieniążków, to nie wybierałabym torebki pół roku

Do dzisiaj uważam, że typ, który ją kupił, upadł na głowę - okolica zakorkowana, ładnie, ale działki małe, człowiek na człowieku. Za taki pieniądz można mieć hektary.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 16:41, 03 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
No to ceny macie rzeczywiście zaporowe... ta koło nas pójdzie pewnie max za 150tys. ok 1000m
Bardzo się cieszę, że udało nam się dokupić tą nową część, do tego jeszcze w dużo korzystniejszej cenie. Przynajmniej z jednej strony "odsunęliśmy" od siebie sąsiadów. Jak się tu wprowadzałam kilka lat temu, to dookoła pusto było, tylko kilka domów na naszej ulicy i daleko, daleko nic...pola i lasy. Ostatnie 2 lata to jakiś bum osadniczy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 16:50, 03 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bierzecie pod uwagę, że to Wy będziecie szczęśliwymi nabywcami?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 16:52, 03 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Basieksp napisał(a)
Może wszystkiego nie wytną a może długo, długo nic tam nie będą robić swoją drogą to ja też bym sobie powiększyła naszą działkę, tylko nic narazie nie wygrałam, a po drugie u nas za płotem działka nie jest na sprzedaż, raz nawet zażartowałam do sąsiada na ten temat i nic

Basia, niestety większość wytną. Najwięcej dorodnych drzew i moja pokrzywa jest właśnie w linii zabudowy. My naszego "sąsiada" rolnika kilka lat męczyliśmy o sprzedaż, a jak się udało, to potem lawinowo sprzedał pozostałe części i stąd mam teraz taki tłok wokół.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:57, 03 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Mgduska napisał(a)
Bierzecie pod uwagę, że to Wy będziecie szczęśliwymi nabywcami?

Nie. Mamy teraz duże inwestycje gdzie indziej i finansowo byśmy nie udźwignęli takiego zakupu. A do tego obecne 2000m mi w zupełności wystarczy do obrobienia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 17:06, 03 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
No niestety, łączę się w bólu. Przez 15 lat mieszkałam blisko ludzi ale bez bezpośrednich sąsiadów. Teraz się to zmieniło i tuż za płotem wybudował mi się bliźniak z panoramicznym widokiem na mój taras i cały ogród.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies