Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Helen 21:37, 11 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Oprócz trawnika mam jeszcze sporo roślinek.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:02, 11 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Ja planuję polenić się w przyszły weekend
Tulipany się na słońcu rozszalały, chociaż część nadal w pąkach.



Rozstawiłam dalie na rabatach. Bije się z myślami czy już wysadzać czy w doniczkach do 15tego zadołować...


Ale Ty masz teren
Ta rabata jest w poprzek działki?
Jeszcze nie mogę się połapać co i gdzie rośnie
Coraz gęściej się robi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:08, 11 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Na przyśmietnikowej za chwilę zaświeci fortegilla.

Maluchy z leśnej




Śliczne maluchy Pierwszy raz je widzę, to jakieś fiołki?
Fortegillę muszę wygooglać

Bardzo dziękuję za przywiezienie roślin od Helen
Udało mi się wszystko posadzić, uff
Jeszcze trochę moich zakupów mam w cieniu, na przechowalniku, może jutro dam radę.
Moje dalie jeszcze w piwnicy, ciekawe czy jeszcze żyją...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 02:31, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Agatorku, Helen obsadza właśnie przepięknie zaprojektowane rabaty, trawnika ma coraz mniej Z różanką mam ostatnio problem nasadzeniowy, ale to w osobnym poście opisze, jak zdjęcie miejsca zrobię.

Aprilku, ona początkowo, przy rozwijaniu płatków ma lekki różowy akcent, ale teraz ta biel rzeczywiście jest idealnie biała

Ranata, ta rabata jest na końcu starej części (rzeczywiście w poprzek), to wiejska. Już obsadzona i obsiana, tylko niewiele jeszcze wzeszło. Dość długo pozostaje łysa, chyba dopiero w czerwcu zaczyna się szał kolorów
ps. nadmiarami białych fiołków z chęcią Cię obdaruję

A poza ogrodowo - pierwszy raz w życiu, na "moich" łąkach widziałam wczoraj czarnego bociana Zrobił sobie kilka powolnych kółek nad moją głową, całkiem nisko, mogłam mu się dokładnie przyjrzeć Oczywiście niczego do robienia zdjęć przy sobie nie miałam. Właściwie, to nawet dobrze, nie kusiło mnie, żeby w ekran zamiast na żywo się patrzeć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
edi75 08:27, 12 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Piękna biel jabłonki
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Mgduska 09:09, 12 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Owocki ma fajne i jak na ozdobne to całkiem zjadliwe Tylko docelowo najmniejsza nie rośnie, trzeba by ciąć u Ciebie.


No coś Ty!, przecież ja posadziłam jabłonkę rajską właśnie dlatego, że u mojej Ciotki widziałam, że rośnie to-to jako normalne, duże drzewo - i czekam, a to moje wcale nie chce być prawdziwą jabłonią! A ja właśnie marzę o prawdziwej, dużej jabłoni!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 09:14, 12 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Buchnelo i u ciebie wszystko
U mnie teraz wszystkie owocowe kwitną na raz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 11:41, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mgduska napisał(a)


No coś Ty!, przecież ja posadziłam jabłonkę rajską właśnie dlatego, że u mojej Ciotki widziałam, że rośnie to-to jako normalne, duże drzewo - i czekam, a to moje wcale nie chce być prawdziwą jabłonią! A ja właśnie marzę o prawdziwej, dużej jabłoni!

Haha, no to przepraszam
Powoli rozpoczyna teraz Freja Dla odmiany daleko jej do bieli, pierwszy raz pokazała kwiaty, podobają mi się. Liście też, na zewnątrz ciemna zieleń, od spodu bordo. Owocki podziwiałam w zeszłym roku u Danusi, malutkie koraliki.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:06, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kasya napisał(a)
Buchnelo i u ciebie wszystko
U mnie teraz wszystkie owocowe kwitną na raz

Kwitnienie owocowych rozciągnęło mi się w czasie, ale to dobrze, część trafiła na wiatry i deszcze, wiśni i śliwek pewnie nie będę miała, ale jakieś jabłka powinny być
W mini sadzie nowe drzewka pięknie się bielą



Cała reszta rzeczywiście zareagowała ekspresowo na wzrost temperatur Z nowości również epimedium powoli pokazuje kwiaty


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:25, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
edi75 napisał(a)
Piękna biel jabłonki

Piękna, piękna Obok prawie na biało rozpoczynają tulipany, a z drugiej strony takie dziwadła. Chciałam trochę więcej żółtego na różance, to mam


A na przyśmietnikowej dla fortegillii do towarzystwa zakwitły fiolety Pod grujecznikiem kończy szachownica, ale kły pokazują juz hosty.


Maluchy na hamakowej Zmaltretowana przez mszyce kalina mimo wszystko rozpoczyna kwitnienie. Mam nadzieję, że szkodniki w końcu odpuszczą, bo ona głównie z nakrapianych liści jest ozdobna, a te na razie pozwijane.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies