Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

edi75 12:31, 12 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
antracyt napisał(a)

Piękna, piękna Obok prawie na biało rozpoczynają tulipany, a z drugiej strony takie dziwadła. Chciałam trochę więcej żółtego na różance, to mam


A na przyśmietnikowej dla fortegillii do towarzystwa zakwitły fiolety Pod grujecznikiem kończy szachownica, ale kły pokazują juz hosty.


Maluchy na hamakowej Zmaltretowana przez mszyce kalina mimo wszystko rozpoczyna kwitnienie. Mam nadzieję, że szkodniki w końcu odpuszczą, bo ona głównie z nakrapianych liści jest ozdobna, a te na razie pozwijane.



Cudnie masz...żółte cudeńka piekne.ja wczoraj znalazłam sobie zajecie i oznaczałam tulipany bo,mam misz masz
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Kokesz 12:41, 12 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Twoje tulipany żółte ładne, pastelowe, nie to co moje
Epimedia o tych mówiłaś, muszę się skusić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 12:46, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Pokazałam pastelowe, ale specjalnie dla Was większy hardcore z leśnej Te nakrapianych za chwilę będą czerwone, haha
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:26, 12 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Uwielbiam jabłonie, a już sady to w ogóle
Taką maleńką szachownicę znalazłam ostatnio u siebie - dwie sztuki się ostały, a sadziłam już dawno, kilka lat temu. Przeniosłam je teraz na lepsze miejsce, może się powiększy stadko
Fotergilla też fajna, ale nie kojarzę - miałaś ją już jesienią?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kokesz 13:37, 12 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Szachownice cudne
A te pełne tulipany to nie czasem takie jak u mnie?
Te z żółtym środkiem?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 14:28, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Muszę im do gardzieli zajrzeć. Są podobne, ale chyba nie mają tego fajnego środka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:29, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)
Uwielbiam jabłonie, a już sady to w ogóle
Taką maleńką szachownicę znalazłam ostatnio u siebie - dwie sztuki się ostały, a sadziłam już dawno, kilka lat temu. Przeniosłam je teraz na lepsze miejsce, może się powiększy stadko
Fotergilla też fajna, ale nie kojarzę - miałaś ją już jesienią?

Nawet zeszłej wiosny już była tylko odrobinę mniejsza. Jesienią pięknie się przebarwia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:29, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Powracam do tematu różanki. Na nowej części mam jedno problematyczne miejsce do obsadzenia. Na zdjęciu to ten pomarańczowy zygzak. Po prawej stronie posadzona jest Duchesse de Montebello, po lewej Louise Odier. Przed tym pomarańczowym czymś jest malus Transitoria. Nagryzmoliłam też resztę róż i piwonii. Wszystko w wymiarach docelowych. Nie mam w ogóle pomysłu co tam wsadzić. Chcę coś niewysokiego (ok 1m), żeby się ciężko przy różach obok nie zrobiło, potrzebuję oddechu za jabłonką, ale jednak z czymś nie jednorocznym.

Na starej części mam w podobnym miejscu posadzoną trzmielinę, a kawałek dalej drugą. Myślałam początkowo, żeby ją powielić na nowej części, ale mi jakoś nie pasuje. Mam na tej rabacie też białą gipsówkę, ale ona spokojnie ponad metr sięga jak kwitnie, tylko, ze tworzy lekką chmurkę. Już sama nie wiem, czy powtórzenie robić, czy coś innego wstawić. A jak coś innego, to co?
To jest rysunek na fragmencie starej części. Na pomaranczowo trzmieliny, na żółto gipsówka, a reszta to róże i piwonie. Drzewa to malu Dolgo po lewej, a po prawej w tle miłorząb.

Drobnicy nie gryzmoliłam, bo byłoby nieczytelnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:10, 12 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Zapomniałam napisać, że najfajniej by było, gdyby to coś kwitło na biało, najlepiej koło lipca (juz po pierwszym kwitnieniu róż). Docelowo powinno to być coś, co da radę w półcieniu. Różane koleżanki nie będą małe, a do tego jabłonka też kiedyś przestanie być patykiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:16, 12 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
To może Campanula latifolia var. macrantha 'Alba' albo Campanula lactiflora 'Alba', albo białe floksy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies