Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Anda 08:50, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33350
antracyt napisał(a)
Dzisiaj to ja ten plac boju muszę ogarnąć Miało nie być słońca, a jakoś czuję się jak w piekarniku...


Ale Ci fajnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:25, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
galgAsia napisał(a)
Ja miałam zawsze nadwyżki siewek, ale u mnie w pracy biorą wszystko od ręki. Piszę - miałam - bo zauważyłam, że w torebkach z nasionami jakby mniej tych nasionek... Jak pierwszy raz dostałam nasiona od przyjaciółki z Irlandii, to byłam w szoku - w torebce 8 nasionek, cena 4 euro... A teraz widzę, że to szerzący się trend... I w tym roku nadwyżki były ciut mniejsze...
Posadziłaś? Ja się przymierzam na weekend, wczoraj szykowałam ziemię.
BTW, sypiesz swoim pomidorom popiół? Mam popiół pod ręką i czytam, że ludzkość tak robi, korci mnie

Nie dałam rady posadzić całości, jutro dokończę. W zeszłym roku dawałam popiół, tym razem posypałam go w szklarni po całości (w ramach odkażania) i lekko przegrabiłam. Pod same pomidory tym razem sypnęłam odrobinę dolomitu. Jak zobaczę, że czegoś im brakuje, to wtedy dosypię popiołu. Wstawiłam gnojówkę z pokrzyw, za tydzień powinna być gotowa do pierwszego podlewania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:29, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
edi75 napisał(a)
To sad z prawdziwego zdarzenia.. Brawo. Ja to mam tylko namiastkę sadu u siebie. Mimo że mój region obfituje w sady jabłoniowe i wisniowe

W starej części mam taką namiastkę, 5 drzewek po jednej sztuce wszystkiego, było nam trochę za mało, a do tego jabłka (złote renety) tylko mi smakują
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:32, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
nyna76 napisał(a)
Zuza kupiłam wczoraj tą Confetti i ma kilka rahitycznych gałązek, które normalnie by się wiosną wycięło i kilka krrzyżujących.

Jak myślisz, wyciąć, czy zostawić?.

Ja mojej po zakupie nie cięłam, niech się ukorzeni, przyszłą wiosną zrobię poprawki. Chociaż te najbardziej rahityczne możesz ciachnąć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:35, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Anda napisał(a)


Ale Ci fajnie

Akurat wczoraj bardziej mnie to męczyło niż cieszyło... zdecydowanie za gorąco. Będę się cieszyć jak w końcu posadzę resztę i rozstawię po ogrodzie papryki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 09:44, 14 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
antracyt napisał(a)
Dzisiaj to ja ten plac boju muszę ogarnąć Miało nie być słońca, a jakoś czuję się jak w piekarniku...

Jejku... i roślinki eleganckie i apartament
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 10:09, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Yenna napisał(a)

Mogłabym Cię prosić o szkic i ewentualnie zdjęcie poglądowe mini sadu?

Zrobiłam szkic, mam nadzieję że czytelny
Odległości między drzewkami jest dostosowana do średnich podkładek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:11, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Kasya napisał(a)

Jejku... i roślinki eleganckie i apartament

prawie Francja elegancja
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 10:12, 14 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Te Twoje szklarniowe uprawy znów rzucą na kolana .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 10:18, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Zobaczymy Kasiu, co z tego będzie. W tym roku spora część wakacji zapowiada się wyjazdowo, nie wiem jak uda mi się podlewania dopilnować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies