Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:41, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magda, no właśnie, dlatego taka byłam zdziwiona, a mam tą różę już kilka lat i nigdy się coś takiego nie zdarzyło. Twoje róże całkiem mądre, przeczekają największe upały i dłużej będą piękne

Piwonie się rozkręcają


Tą niestety też wczorajszych upał zmaltretował zanim do końca pokazała kwiat. Szkoda, chciałam sprawdzić co to za jedną, bo na pewno nie Sarah Bernhardt którą miała być.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:44, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mój ulubiony duet
Same się tak pięknie poplątały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:52, 18 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
nyna76 napisał(a)
Niesprawiedliwy jest ten rok, najpierw długo zimno i podle, a teraz masakryczny upał.
Jak żyć?
Kolejny rok pod górkę Ostatnio same takie
Obawiam się, że nie pozostaje nic innego, jak się przystosować... Tylko jak???
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 09:56, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
nyna76 napisał(a)
Niesprawiedliwy jest ten rok, najpierw długo zimno i podle, a teraz masakryczny upał.
Jak żyć?

Mam wrażenie, że każdy rok jest dla kogoś niesprawiedliwy pogodowo

Gdyby któraś Poznanianka była zainteresowana, to w pobliskiej szkółce widziałam piękne sadzonki szałwii odmian różnych w całkiem (tak mi się wydaje) przystępnej cenie 12-16zł Sama nabyłam Wendy's Wish i Amante


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Catalinasdiary 10:02, 18 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ja się tak ucieszyłam z kupionego w weekend Williama Shakespeara z pieknymi pąkami a przez ten upał od razu kwiaty przekwitły i główki w doł. Mus czekać do sierpnia/września, może coś jeszcze pokaże. Piękne zestawienie QOS z piwonią, tak sielsko. A z tą Ritausmą jesteś pewna? Bo ja ją wąchałam w ogrodzie botanicznym i jak dla mnie to ona śmierdzi grzybami.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
edi75 10:08, 18 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
nyna76 napisał(a)
Niesprawiedliwy jest ten rok, najpierw długo zimno i podle, a teraz masakryczny upał.
Jak żyć?


A to prawda.do tego jeszcze dochodzą robactwa
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 10:08, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
galgAsia napisał(a)
Moje róże trochę osypało, nie mam przypalonych. Ale upały dopiero się zaczynają... Wczoraj cały wieczór lałam na oba ogrody. Pozostaje robić swoje i mieć nadzieję

Z rugos mam na oku Rotes Meer, Moje Hammarberg, Hansę, Roseraie de l'Hay' i Ritausma, dla zmiany koloru. Chcę je posadzić przy kompostownikach, jak już dokonam rewolucji. Hansę pokazuj, będę miała podgląd

Kupiłam wiosną Hansę, Roseraie de l'Hay' i Moje Hammarberg. Ritausma chciałam, ale nie było akurat na stanie, zamierzam jesienią nabyć
Hansa zakwitła jako pierwsza i został jej już tylko jeden kwiat ale uważam, że i tak sporo ich miała jak na krzew do pół łydki

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:15, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Catalinasdiary napisał(a)
Ja się tak ucieszyłam z kupionego w weekend Williama Shakespeara z pieknymi pąkami a przez ten upał od razu kwiaty przekwitły i główki w doł. Mus czekać do sierpnia/września, może coś jeszcze pokaże. Piękne zestawienie QOS z piwonią, tak sielsko. A z tą Ritausmą jesteś pewna? Bo ja ją wąchałam w ogrodzie botanicznym i jak dla mnie to ona śmierdzi grzybami.

A WS wsadziłaś od razu do ziemi czy gdzieś w cieniu przetrzymywałaś? Teraz się zastanawiam, czy nie byłoby lepiej gdybym z sadzeniem szałwia poczekała do wtorku, do ochłodzenia...
Mówisz, że Rituasma ma taki specyficzny aromat? Ja chyba jednak zaryzykuję, bo pasuje mi do kompozycji
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MiluniaB 10:17, 18 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
antracyt napisał(a)
Mój ulubiony duet
Same się tak pięknie poplątały.

To muszę zacytować, bo super duet
Przypalonej róży szkoda, żal patrzeć. U mnie nawadnianie rano i wieczorem, donice podlewane też dwa razy dziennie. Póki co jakoś rośliny się trzymają.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Catalinasdiary 10:30, 18 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Stała od razu na docelowej rabacie, ale upał robi swoje. Serio serio, mam nawet foty gdzieś w archiwum, piękna, ale zapach dyskusyjny.
antracyt napisał(a)

A WS wsadziłaś od razu do ziemi czy gdzieś w cieniu przetrzymywałaś? Teraz się zastanawiam, czy nie byłoby lepiej gdybym z sadzeniem szałwia poczekała do wtorku, do ochłodzenia...
Mówisz, że Rituasma ma taki specyficzny aromat? Ja chyba jednak zaryzykuję, bo pasuje mi do kompozycji
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies