Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

nyna76 19:15, 28 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Faktycznie dzisiaj był iście ogrodowy dzień.
Dużo popchnęłaś do przodu, a kanciki równiutkie
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Mgduska 20:24, 28 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie narzekaj na darń, bo bez takiej zwartej darni nie miałabyś TAKICH kancików Żyleta
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:02, 28 paź 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, w sad się nie wtrącam, doradzać nie będę, najwyżej powiem "a nie mówiłam"
Ale zaciekawiła mnie Twoja chryzantema. Co to znaczy "wysadzona na zimę z doniczki"??? Kupiłam w tym roku wyjątkowo piękne, są właśnie w doniczce, chciałabym żeby ze mną zostały, a info z netu - różne, przeważnie sprzeczne co z nią zrobić jak przyjdą mrozy. Podpowiesz?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
edi75 07:54, 29 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2047
Łał ale się napracowałaś.. oczyszczona rabata i zerwana darń, jak przejrzyście się zrobiło
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 08:00, 29 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Magara, filozofii tu żadnej nie ma. Po przekwitnięciu chryzantemy wsadziłam ją po prostu ma rabatę i przykryłam korą. Z tą się udało, ale tu reguły nie ma. Moi rodzice mają pięknie słonecznie żółtą, ale ja przechowują zimą w nieogrzewanym pomieszczeniu. U mnie ona w szklarni przemarzła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:05, 29 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Edi, darni jednak wczoraj nie zrywałam. Za twardą mam ziemię, szpadla nie daję rady wbić. Czekam aż deszcz conieco zmiękczy. Dzisiaj planuję ogarnąć przestrzeń pod drzewkami owocowymi, zarosło wszystko strasznie. Ten pań mnie wczoraj przed snem zmotywował https://zielonepogotowie.blog/2020/10/12/drzewa-owocowe-przed-zima-zielone-porady-46/
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:10, 29 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Dziewczyny, kanciki dziękują za komplementy Szkoda, że tak szybko przestają być ładne. Koniczyna i krwawnik z mojej "murawy" ekspresowo wydzierają się na rabaty Wczesną wiosną "żylety" już nie będzie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 11:16, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ładny kancik i rabata sprzątnięta
U mnie też susza... Ja też miałam już nic nie działać w ogrodzie a zakupiłam drzewka w miejsce padniętej wiśni teraz czekam tylko na wysyłkę i sadzenie co do ogrodu to ja jakoś nie jestem słowna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 13:44, 29 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładny kancik i rabata sprzątnięta
U mnie też susza... Ja też miałam już nic nie działać w ogrodzie a zakupiłam drzewka w miejsce padniętej wiśni teraz czekam tylko na wysyłkę i sadzenie co do ogrodu to ja jakoś nie jestem słowna



Fajne Ze mnie mąż się śmiał, jak następnego dnia po łikendzie wielkiego sadzenia cebul powiedziałam, że zamówiłam następne. No ale co, tak mi dobrze poszło. To się nazywa sytuacja rozwojowa. Dopóki są dobre warunki, ogrodnika nie da się ot tak wyrwać z ogrodu, a robota zawsze się jakaś znajdzie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Wiolka5_7 14:53, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Mgduska napisał(a)



Fajne Ze mnie mąż się śmiał, jak następnego dnia po łikendzie wielkiego sadzenia cebul powiedziałam, że zamówiłam następne. No ale co, tak mi dobrze poszło. To się nazywa sytuacja rozwojowa. Dopóki są dobre warunki, ogrodnika nie da się ot tak wyrwać z ogrodu, a robota zawsze się jakaś znajdzie.



To prawda,a że pogoda piękna to ciągnie nas jeszcze do prac w ogrodzie jeszcze jak by popadało od czasu do czasu to byłoby idealnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies