Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 18:31, 29 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Macie rację Dziewczyny, odpowiednia pogoda wybudza ze snu ogrodowego i nakręca do działania
Wiola, czekam na relację z sadzenia drzewka

Dzisiaj znowu ładny dzień. Miałam oczyścić okolicę drzewek owocowych, ale zamiast tego dokończyłam przesadzanie róż i dalej już poszło z górki
Żeby do róż się dostać trzeba było oczyścić przyśmietnikową, a jak zaczęłam przesadzanie, to pod szpadel poszły też irysy syberyjskie, przywrotnik i białe jeżówki(oby to przeżyły). Na wiosnę zostawiłam sobie funkie... Część towarzystwa poszło zaraz obok, na mini frontową. Szukam na nią jeszcze czegoś do suchego cienia (wokół derenia). Mam zamiar symetrycznie do prawej strony dać epimedium, runiankę i coś jeszcze kwitnącego wiosną, zanim dereń liście dostanie (z góry dziękuję za podpowiedź ) To dziwna rabata jest, ze spadkiem w stronę przyśmietnikowej. Z tamtej strony przechodzi w wilgotną, z dużo większą ilością słońca, dlatego z tej strony trafił irys syberyjski, forsycja Maluch, a na krawędzi jakieś niskie bladoniebieskie (floksy?) od mamy.
Tu widok z bliska i daleka. Dereń biały mam po obu stronach wejścia ( ten z lewej na razie malutki), stąd pomysł na częściowe powielenie nasadzeń.


A tu trafiły przyśmietnikowe róże. Muszę wiosną coś im pod nogi jednolicie zielonego wykombinować, żeby pasowało do łączki krokusowej obok (i tego co po niej zostaje latem). Ewa, rozpoznajesz mizerne heptakodium?


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:13, 29 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Napracowalas się Ja dzisiaj tylko trawnik skosiłam, bo wciąż rośnie.
Heptacodium malutkie jeszcze. Jak troszkę podniesiesz pH pewnie ruszy i się odwdzięczy A sprawdzalaś jak kwaśno masz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 23:01, 29 paź 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
antracyt napisał(a)
Magara, filozofii tu żadnej nie ma. Po przekwitnięciu chryzantemy wsadziłam ją po prostu ma rabatę i przykryłam korą. Z tą się udało, ale tu reguły nie ma. Moi rodzice mają pięknie słonecznie żółtą, ale ja przechowują zimą w nieogrzewanym pomieszczeniu. U mnie ona w szklarni przemarzła.

Dzięki A po przekwitnięciu przycinałaś jakoś?
Jeszcze nigdy nie widziałam przekwitniętej chryzantemy ale chyba rozpoznam
Będę próbować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 07:20, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Magara napisał(a)

Dzięki A po przekwitnięciu przycinałaś jakoś?
Jeszcze nigdy nie widziałam przekwitniętej chryzantemy ale chyba rozpoznam
Będę próbować


Brązowe, uschnięte kwiatki rozpoznasz na pewno Ja te kwiatki przycinam w miarę regularnie i jeśli nie ma większych mrozów, to chryzka wytwarza nowe pączki kwiatowe i kwitnie dłużej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 08:30, 30 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Ewo, heptakodium byłoby trochę większe, gdyby mu "kosiarkpwy" kilku większych gałęzi nie połamał. Mi też się zresztą zdążyło. Nie wiem, czy to norma, ale dość kruche jest.
Sąsiedzi kilka lat temu pH sprawdzali i lekko kwaśne wyszło, zakładam, że u mnie podobne.

Magara, teraz już wszystko wiesz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 08:31, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Mojemu jeszcze nic nie złamałam

A jaką zagwozdkę z różami rozwiązalaś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 08:43, 30 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Chodzi o to miejsce koło heptakodium. Właściwie, to nie chciałam tam typowej rabaty. Najchętniej zostawiłabym trawę pomiędzy, ale za wąsko się robi na koszenie. Obok, wzdłuż żywopłotu bukszpanowego mam (coraz mniejszą niestety, może do przeniesienia kiedyś?) łączkę krokusową. Nie ścinam na niej potem trawy do lata i jest lekki bałagan (nie tak ładnie jak u Danusi), ale mi się podoba. No i teraz zagwozdka - co dać pod nowo posadzone róże, heptakodium i klonem ginnala, żeby się z łączką nie gryzło, nie konkurowało i pasowało do nasadzeń na drugim końcu żywopłotu. A tam róża Lykkefund, 3 różne kocimiętki, wiosną kwatera tulipanów, a potem białe jeżówki. A to zaraz obok (naprzeciwko) skrzyń warzywnych No i wstępnie wymyśliłam jakieś jednorodne, neutralne, zielone, niskie runo. Zimą będę kombinować co to ma być. Jak coś Ci wpadnie do głowy, to będzie mi miło
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:56, 30 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Jeszcze kilka zdjęć dla zobrazowania tematu. Jak to u mnie, jest wiejsko, ale nie chcę przesadzić, bo obok jest też różanka. Chciałbym, żeby w tym zielonym czymś, też rosły krokusy, żeby optycznie łączka się powiększyła. No to tyle
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 14:05, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Przycupnę i posłucham co dać na łączkę krokusową. Sąsiad ma też żonkile i powiem Ci że ładnie to wygląda, co roku cieszy widok okna kuchennego. Może masz ochotę je dodać? Jeśli i tak nie kosisz dość długo...

Ale masz bujności w skrzyniach! Też tak chcę!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Anda 16:49, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zuza, mam parę pytań



Co planujesz właściwie w tym miejscu? Jaka ma być jego funkcja? Czy chcesz tam przesłonę warzywnika, ławeczkę itp.?

Gdzie jest północ?

Jaka jest odległość pomiędzy klonem i hepta? Oba są właściwie soliterami, więc albo jedno, albo drugie. Klon będzie dość duży, hepta mniejsze, ale i tak stoją wg mnie o wiele za blisko siebie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies