Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 15:20, 07 sty 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)

Podejrzewam, że prace z listy zajmią dużo więcej czasu niż kilka weekendów, co oczywiście nie przeszkodzi w dodawaniu nowych pomysłów
Wiesz co, w szklarni mam w tym momencie na ścieżce klepisko. Ziemia jest mocno ubita, specjalnie niepodlewana, chwasty przez to nie rosną. Mogłoby tak zostać, tylko strasznie się kurzy w pełni sezonu. Tak naprawdę nie zauważyłam, żeby był na niej jakiś bałagan(a może mi nie przeszkadza?). Jedyne nad czym się zastanawiam, to wstawianie drabiny (przy podwiązywaniu pomidorów) na taki żwir. Nad płytami chodnikowymi pomyślę, chociaż nigdzie ich u siebie nie mam i nie wiem, czy znajdę coś, co będzie do całości pasowało.


Jak będą rozbierać stare chodniki u mnie i zamieniać na kostkę brukową to mogę dać Ci znać. Płyty są duże 50x50, mocne, sama kilka wzięłam w zeszłym roku. Tylko bardzo ciężkie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Martka 16:05, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)
Ciemierników już dzisiaj nie widać, przykryła je świeża warstewka śniegu

3. Dokończenie różanki spożywczej (zostało sporo darni do zdarcia)
5. Komora kompostownika na liście, a co za tym idzie przesadzanie
wszystkiego co rośnie na jej miejscu(na razie nie mam pomysłu gdzie )
6. Ten punkt jest najmniej realny - ogarnięcie nawierzchni wokół szklarni i ścieżki wewnątrz. Jestem już na 90% zdecydowana na mieszankę żwiru i kamieni polnych, a przy samym kompostowniku kostki brukowej(pozostałej z tarasu).
Na razie tyle


Lista konkretna i ambitna dla ogrodniczej duszy nie ma nic przyjemniejszego od planowania w zimie wysiadujemy nasze wizje z lubością szczególną one, te wizje nigdy się nie kończą, ustępują co najwyżej miejsca kolejnym, ach, tak niewiele trzeba, by sprowokować nasze ogrodnicze dusze do planowania, snucia jeden wpis na forum, jeden pin, a już rozwija się cała lista, z prędkością drabiny linowej rzucanej w przepaść

Moją wyobraźnię poruszyła szczególnie Twoja "różanka spożywcza" Mniam. Zuzo, a z jakiego materiału planujesz kompostownik? Magda pisała jakiś czas temu o utwardzanej opasce wokół szklarni, wzięłam sobie to do serca, kamienie po jakimś czasie mogą być denerwujące. Ciekawa jestem, jaką Ty podejmiesz decyzję.
Ciemierniki mnie zachwycały u Danusi i w centrach ogrodniczych, u siebie nie mam jeszcze ani jednego i zastanawiam się, kiedy dostanę na ich punkcie bzika...
Trzymam kciuki za plany
Mgduska 17:05, 07 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka, gdzieś Ty się uchowała?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:24, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie wiem, dlaczego przez większość swego życia byłam nieświadoma istnienia ciemierników. Końcówka jesienno-zimowej smuty dzięki nim ma jakieś plusy.
Lista prac budzi respekt.

Respekt powiadasz? Bardzo powolutku układam sobie w głowie plan prac na wakacyjnym(na razie nie próbuję nawet tego na papier przenieść)... nie wiem jeszcze tylko, czy to na ten, czy może jednak na następny sezon przesunąć. Także porównawczo, to całkiem niewinnie się tutaj zapowiada
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:25, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Kokesz napisał(a)


Jak będą rozbierać stare chodniki u mnie i zamieniać na kostkę brukową to mogę dać Ci znać. Płyty są duże 50x50, mocne, sama kilka wzięłam w zeszłym roku. Tylko bardzo ciężkie.

W razie czego daj znać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:08, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Martka napisał(a)


Lista konkretna i ambitna dla ogrodniczej duszy nie ma nic przyjemniejszego od planowania w zimie wysiadujemy nasze wizje z lubością szczególną one, te wizje nigdy się nie kończą, ustępują co najwyżej miejsca kolejnym, ach, tak niewiele trzeba, by sprowokować nasze ogrodnicze dusze do planowania, snucia jeden wpis na forum, jeden pin, a już rozwija się cała lista, z prędkością drabiny linowej rzucanej w przepaść

Moją wyobraźnię poruszyła szczególnie Twoja "różanka spożywcza" Mniam. Zuzo, a z jakiego materiału planujesz kompostownik? Magda pisała jakiś czas temu o utwardzanej opasce wokół szklarni, wzięłam sobie to do serca, kamienie po jakimś czasie mogą być denerwujące. Ciekawa jestem, jaką Ty podejmiesz decyzję.
Ciemierniki mnie zachwycały u Danusi i w centrach ogrodniczych, u siebie nie mam jeszcze ani jednego i zastanawiam się, kiedy dostanę na ich punkcie bzika...
Trzymam kciuki za plany

Martko, jak pięknie o planach napisałaś

Różanka spożywcza to nie jest nic nadzwyczajnego. Właściwie już jest różami obsadzona, tylko muszę teren wokół uporządkować (głównie zerwać spore połacie darni). To pas idący prawie przez całą długość nowej części. Zaczynają ją rugosy, potem jest kilka moich chciejstw mieszańców naturalnych, a dalej "mini kolekcja" przechodzi w róże historyczne. Nie jest to typowa rabata, nic prócz róż (i dwóch drzew) na niej nie ma. W przyszłości, między dwoma historycznymi wstawię ławką z widokiem na szklarnię, ale to raczej dalsza przyszłość. W tym roku, prócz zdarcia darni chciałabym posadzić między różami groszek pachnący (w formie stożków). Krzaczki sadziłam w zeszłym roku, są jeszcze malutkie, przestrzenie między nimi spore, groszek powinien całość trochę obudzić wizualnie.
Kompostownik na liście zamierzam zrobić taki, jak ma Ewa Pszczółka. 4 drewniane słupki + siatka dookoła. Super proste i super funkcjonalne.
Na rozwiązanie nawierzchni wokół szklarni jestem już od zeszłego roku zdecydowana, teraz jeszcze się waham nad ścieżką wewnątrz i fragmentem przy nowej cienistej. U mnie to tak naprawdę otoczenie całego ciągu zabudowy(drewutnia, sauna, szklarnia). Jak zrobię szkic roboczy dla głównego wykonawcy, to tutaj też wstawię, ułatwi to zrozumienie tego co piszę.

Ciemierniki za chwilę pojawią się w większych centrach handlowych, na pewno uda Ci się na jakiegoś skusić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
SlonecznyOgrod 18:28, 07 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przejrzałam twoje podsumowanie prac sezonowych.
I co znalazłaś gdzieś te dalie w kolorach jakie Ci brakowały?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
antracyt 19:32, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Na razie nie, jak coś znajdę, to się pochwalę

Przejrzałam na szybko zeszłoroczne zdjęcia i taki zestaw dla Ciebie przygotowałam. Od późnej wiosny do jesieni
Najstarsza rabata - leśna

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:42, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734


Przy tarasie króluje róża Emelie

A z tarasu mam widok na młodą jeszcze Lykkefund



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:51, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Dalej są skrzynie warzywne i najbardziej kolorowa ze wszystkich rabat - wiejska.
Tu królują dalie, cynie i kosmosy, na bogato



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies