Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:12, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728

Przechodzimy do różanki, ale tym razem tylko fragmentarycznie


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:19, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728

no może jeden kadr w całości też wstawię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:26, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Na koniec przyśmietnikowa. W tym roku będzie się prezentować już bez róż, nowy sąsiad bardzo mocno zacienił tą rabatę.



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:15, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lykkefund zachwycająca, co to obok niej? świetna kompozycja. Dalie urzekające. A szeroki plan też niczego sobie To dopiero dawka kolorów
antracyt 22:33, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Lykkefund w nogach ma Kocimiętkę groniastą 'Amelia'(ją widać na zdjęciu), jakąś inną niską białą kocimiętkę, biały niski przetacznik. Latem dochodzą białe jeżówki i biały tytoń ozdobny. Jesienią dosadziłam tam jeszcze proso rózgowate. Ciekawe jestem jak się wpasuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:00, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Zuza, dzięki za daliowy katalog Szczęśliwie otwiera mi się bardzo powoli (taki mój kaszubski internet) - więc jeszcze nie zbankrutowałam

I czytam o ścieżce w szklarni. I mam swoje przemyślenia więc się podzielę
W lecie 2021 kupiliśmy foliaka 2x4. Chciałam prawdziwą szklarnię, ale koszty mnie przerosły, a do tego uznałam, że na pierwsze doświadczenia "szklarniowe" foliak musi mi wystarczyć. W sezonie 2021 powstał obrys z obrzeży chodnikowych, nawieziona została ziemia, obornik, no i została zrobiona ścieżka przez środek. Chciałam żeby było ładnie - jakieś kamyczki, może żwir, może zrębki, może kora - no coś estetycznego. Dużo debat na ten temat było z Działem Technicznym Ostatecznie przez środek idą płyty chodnikowe zaimpregnowane (po taniości, kostkę odpuściłam), te mniejsze, 30x30 (albo 35x35?) i summa summarum wydaje mi się, że to będzie mądre i praktyczne rozwiązanie. Na tą ścieżkę zawsze się przecież nanosi ziemi, zawsze się coś naciepie, fajnie gdyby to nie był kolejny punkt do odchwaszczania, a do tego zakładam, że pomidory i papryki swoją urodą przyćmią wszystko więc nie będę myśleć o walorach estetycznych ścieżki a raczej cieszyć się, że jest praktyczna Jak będzie - powiem za rok
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 11:03, 08 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Wolny internet = staranniejszy wybór Pochwal się potem na co się zdecydowałaś.

Czasu na decyzje nawierzchniowe mam sporo, nie bez przyczyny jest to ostatni punkt na mojej liście prac. Mam nadzieję, że mimo wszystko zdążę z realizacją przed Twoimi przyszłorocznymi spostrzeżeniami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 14:18, 08 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale fajne zestawienie wrzuciłaś, tyyyyle się u Ciebie dzieje, piękne rabaty Co to za śliczna róża na ostatnich dwóch zdjęciach?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:21, 08 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Teraz zerkam przez okno i widzę spokój na rabatach Śniegu trochę spadło, znowu bałagan przykryty. Zostały proste, geometryczne linie.
Ta róża to moja ulubiona nn. Trafiła do nas jako domowy doniczkowy prezent, ale wypuściłam ją do ogrodu i dobrze jej to zrobiło. Jesienią ją przesadzałam, mam nadzieję, że to zniesie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 15:43, 08 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)
Lykkefund w nogach ma Kocimiętkę groniastą 'Amelia'(ją widać na zdjęciu), jakąś inną niską białą kocimiętkę, biały niski przetacznik. Latem dochodzą białe jeżówki i biały tytoń ozdobny. Jesienią dosadziłam tam jeszcze proso rózgowate. Ciekawe jestem jak się wpasuje.


Piękne zestawienie, proso rózgowate mam na jednej rabacie, pierwszy sezon bez szału, ale odniosłam wrażenie, że mocno lubi swoje własne towarzystwo, a najlepszy efekt daje w masie. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądało u Ciebie. Kocimiętka Amelia urzekła mnie, róża Lykkefund też, wszystko świetne razem i z osobna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies