Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:03, 09 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
lilarose napisał(a)

w zasadzie to, co sobie zaplanowałam i umieściłam w swoim zestawieniu daliowym - dołożyłam Chimacum Davi, ale to i tak będzie dużo, bo okropnie dużo nasion jednorocznych kupiłam

Zerkałam na nią, pompony są wyjątkowo bliskie memu sercu, ale się powstrzymałam. Teraz proporcjonalnie mam ich w sam raz, a w głowie przechowuję jeszcze kilka odmian o pomponach w wersji mini.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:11, 09 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
galgAsia napisał(a)
Wszystkiego najlepszego Pani Gospodyni życzę w Nowym Roku

Plany zacne, znając nasze możliwości na pewno się rozrosną i wypączkują.

Buziaki

Pani Gościni jak miło, że wróciła Pani na forum Ale przyznać muszę, że podejrzewam jakąś specjalną zmowę z Panią Magarą, żeby większy efekt WOW wywołać
Buziaki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 10:51, 09 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Piękne masz bogactwa na rabatach, super wspomnienia sezonowe przywołałaś. No i fajne plany ogrodowe poczyniłaś.
____________________
Helen - Hortensjowo
Monia81 12:14, 09 sty 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Zuza a możesz mi przypomnieć jakie odmiany w szklarni sadzisz pomidorów i które polecasz? gdzieś mi uciekły moje notatki i teraz szukam na nowo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
antracyt 13:16, 09 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mam 3 ulubione sprawdzone szklarniowe pomidory:
Black Cherry - odmiana bardzo plenna, smaczna, bezobsługowa. U mnie zaczyna najwcześniej i owoce na najdłużej. Rośnie intensywnie w szerz i w zwyż.
Black Prince - dla mnie najsmaczniejsza, owoce naprawdę duże, nawet za bardzo nie redukowane nie karłowacieją. Pomimo swoich rozmiarów jest ich całkiem sporo na krzaczku.
San Marzano - do spożycia na surowo nie za bardzo, ale idealne na przetwory. Hania Gruszka rekomenduje do suszenia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:19, 09 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Helen, dziękuję za życzenia. Odwzajemniam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:22, 09 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)

Pani Gościni jak miło, że wróciła Pani na forum Ale przyznać muszę, że podejrzewam jakąś specjalną zmowę z Panią Magarą, żeby większy efekt WOW wywołać
Buziaki

Zmowie zaprzeczam Efektu WOW osobiście nie planowałam Myślę, że to sprawa grzędy, to jakby pępowina ogrodowa

Szkoda, że tak późno o pomidorach doczytałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:53, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Pępowina ogrodowa

A jakie odmiany nabyłaś? Chciałabym jeszcze jedną do sprawdzonego zestawu dodać, w zeszłym roku kiepsko wybrałam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 11:00, 10 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Pępowina ogrodowa

A jakie odmiany nabyłaś? Chciałabym jeszcze jedną do sprawdzonego zestawu dodać, w zeszłym roku kiepsko wybrałam.

ja bardzo polecam Aussie- ma ogromne, przepyszne owoce. Każdy, kto go u nas miał, sieje w kolejnym sezonie. Jeszcze bardzo lubię Black Plum- bardzo słodki, twardawy pomidorek, no i zadziwia plennością.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 11:08, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Zaraz na nie zerknę Szukam odmiany o cienkiej skórce, mocnym aromacie, takiej na kanapki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies