Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:03, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Nabyłam dzisiaj na różankę 4 róże z gołym korzeniem: Ascot, Elmshorm, Comte de Chambord i Elfe. Ta ostatnia raczej nie na różankę, nie wiem jeszcze gdzie ale nie mogłam się powstrzymać, zawsze mi się podobała. Kosztowały całe 9zł za sztukę
Większa część powiększanej różanki będzie gotowa jesienią, reszta na wiosnę. Na razie zadołuje je w przechowalniku obok jabłonek. Mam nadzieję, że jesienna i wiosenna przeprowadzka z tymczasowej miejscówki na miejsca docelowe im nie zaszkodzi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:00, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Napiszę Ci to samo, co już Ci u mnie napisałam

W przechowalniku pewnie się mocno ukorzenią i jesienią po przesadzeniu będziesz je musiała znów potraktować jak róże z gołym korzeniem. Może mogłabyś posadzić je do donic i w tych donicach do ziemi w przechowalniku? Wtedy miałabyś wszystkie korzenie w donicy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:12, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Dziękuję Wiesz, że nawet miałam taki pomysł, tylko nie znalazłam już wolnych donic odpowiedniej wielkości. Za dużo mam zadołowanych w nich roślin, ostatnie wykorzystałam do dalii. W mojej szkółce nie sprzedają doniczek, a nie chcę jechać do marketów typu O , bo tam wszędzie tłumy. Na razie wsadziłam do ziemi. Może jutro uda mi się wykombinować donice, jak nie to już chyba zostanie tak jak jest.
Robocze foty, żeby nie zapomnieć co gdzie posadziłam:
Ascot + Elfe

Comte de Chambord

Elmshorm



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 19:21, 14 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, ja tak, jak radzi Anda, przezimowałam swoje róże, które przysłali jesienią, a nie było jeszcze miejscówki. Wsadziłam do donic, donice do ziemi, na wiosnę do ziemi wsadziłam rośliny. Myślę, że tak jest dla nich bezpieczniej

Ascot cudna (cała reszta też ), będziesz zadowolona
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:32, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Będę szukała donic
Asia, a w duże donice dawałaś swoje róże? Wyczytałam, żeby na wiosnę już nie przycinać korzeni przed sadzeniem. Te moje róże korzenie mają spore i sporo młodziutkich białych przyrostów. Muszę znaleźć naprawdę duże donice albo zgiąć korzenie (tego wolałabym uniknąć).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 19:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Napiszę Ci to samo, co już Ci u mnie napisałam

W przechowalniku pewnie się mocno ukorzenią i jesienią po przesadzeniu będziesz je musiała znów potraktować jak róże z gołym korzeniem. Może mogłabyś posadzić je do donic i w tych donicach do ziemi w przechowalniku? Wtedy miałabyś wszystkie korzenie w donicy


Kupiłam róże z gołym korzeniem...5 lat temu...zadołowałam...i do dziś tak są na rabacie w donicach, bo kilka razy już z nimi wędrowałam. Kwitną ładnie, pewnie w docelowym miejscu w ziemi byłyby jednak większe.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:42, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Renata, a jak duże donice im dałaś?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 19:47, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Renata, a jak duże donice im dałaś?


Kurcze, nie pamiętam, bo to dawno temu było (Ewa mnie ubije) ale sporo większe.
Wysłałam priv.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:53, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Przeczytałam, dzięki wielkie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:58, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kokesz napisał(a)


Kurcze, nie pamiętam, bo to dawno temu było (Ewa mnie ubije) ale sporo większe.
Wysłałam priv.


Gdzie moja wiatrówka?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies