Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Gruszka_na_w... 19:53, 05 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Piękne okazy jabłonek nabyłaś. Niech rosną zdrowo.
Nie wiem, czy już mają palik (na zdjęciu nie widać Jeśli nie, to je zabezpiecz. Silne wiatry mogłyby im zrobić krzywdę.
Świetny pomysł z ta sauną. Oby szybko powstała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 20:40, 05 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wow sauna ale fajny pomysł zakupy też rewelacja,faktycznie drzewka prościutkie...a o ludziach w marketach to mi nawet nie mów!! chodzą jak na krajoznawczej wycieczce,niektórzy potrafią blokować wejście innym przez godzinę.A koszyk pustawy! chyba zaczęli traktować wyjście do sklepu jak spacer szlag trafia nas,tam pracujących!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
antracyt 09:12, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Sylwia, nie zazdroszczę Tobie oraz innym pracownikom sklepów. Niektórzy klienci zachowują się tak nieodpowiedzialnie, że powinni mieć zakaz zakupów stacjonarnych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:18, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne okazy jabłonek nabyłaś. Niech rosną zdrowo.
Nie wiem, czy już mają palik (na zdjęciu nie widać Jeśli nie, to je zabezpiecz. Silne wiatry mogłyby im zrobić krzywdę.
Świetny pomysł z ta sauną. Oby szybko powstała.

Jabłonki do jesieni zadołowane są z doniczkami w oczekiwaniu na przygotowanie docelowej miejscówki. Właśnie się zastanawiam jak je zabezpieczyć przed wiatrem. Ta wyższa ma koło 2m i nie wiem czy jest sens palikowania. Boję się, że jak zapalikuje do wysokości np 1,5m to im się góra wygnie. Tak mi się zrobiło ze świdosliwą. A może po prostu źle to zrobiłam?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:58, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Swoje graby Fastigiata zapalikowałam, bo u mnie często wieją silne wiatry od zachodu. Palik (drewniany kij do grabi lub szczotki) wbijałam po zachodniej stronie pieńka. Mocowanie było luźne, z szerokiej taśmy tapicerskiej, na ósemkę. Końce połączyłam zszywaczem. Drzewko nie było sztywno przywiązane. Po dwóch latach pieniek jest idealnie pionowy. Wykrzywieniom może sprzyjać zbyt mocne mocne i sztywne zamocowanie taśmy. Dół jest sztywny, a góra lata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 14:02, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Dzieki. Wydawało mi się, że tak właśnie zrobiłam ze świdosliwą, która potem brzydko się wygięła powyżej palika. Ale może mocowania były za mocne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:34, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Znalazłam między nasionami zebranymi w zeszłym roku coś takiego jak na zdjęciach poniżej i mimo, że wygląda znajomo, to zupełnie nie pamiętam co to Może ktoś rozpoznaje?

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 20:24, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Orliki?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 20:30, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
No może być białe orliki!
Dzieki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:18, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Nawet same nasiona pięknie wyglądają.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies