Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Gruszka_na_w... 20:41, 21 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Bałaganu ogrodowo-budowlanego współczuję. Choć wiem, że będzie lepiej. Ale w tym dziwnym czasie człowiek pragnie z całych sił normalności. Życzę, żeby Ci ta ogrodowa normalność wróciła jak najszybciej.
Portreciki roślinne urocze. Jest się czym pokrzepić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 09:31, 22 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11692
Dzięki Haniu

Powojnik powoli rozpoczyna. Część pąków przemarzła, ale reszta spieszy się do słońca

Moje tulipanowe "poletko" zmienia kolor z liliowego na bardziej wyrazisty. Na koniec pokażą się najciemniejsze Queen of the night i coś jeszcze, nie pamiętam co

Ostatni portret świdośliwy. Szkoda, że jej kwitnienie takie krótkie.

Za to jabłonka nadal wygląda zjawiskowo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:36, 22 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11692
Drobne bratki w zeszłym roku były ładne aż do czerwca. Potem wysiały się w przedogródku i do dzisiaj zdobią. Ciekawe ile tegoroczne wytrzymają. Mam nadzieję, że długo, bo bardzo podobają mi się ich kolory i lekko pofalowane płatki

Na koniec niewielka część twórczego bałaganu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:36, 22 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, a jaki ten powojnik? Zawsze tak wcześnie zaczyna? Kolorek ładny ma...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 09:42, 22 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11692
Asia, to Powojnik alpejski Cyanea. Mam go od zeszłego roku i wtedy uraczył mnie jednym kwiatkiem w drugiej połowie lata
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 10:27, 22 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Fajny jest Ale dziwne, że pąki przemarzły, jak on przystosowany do surowych warunków... No chyba, że ta ciepła zima go zmyliła.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 15:15, 22 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11692
Myślę, że ostatnie zmiany pogodowe zmyliły wiele roślin.
A ten powojnik polubiłam za jego nienachalność. Jest takim delikatnym dopełnieniem kompozycji przytarasowej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:05, 23 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11692
Co może dolegać mojej gruszy? Na kilku gałęziach coś takiego pojawiło się na liściach. To takie czerwone wybrzuszone kropeczki


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 21:54, 23 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Jesteś pewna, że to grusza, a nie brzoskwinia?
Trochę to przypomina chorobę grzybową brzoskwiń, czyli kędzierzawość liści brzoskwini. U grusz się z nią nie spotkałam. Czasem bywa na porzeczkach.
Jako profilaktykę stosuje się opryski miedzianem na przełomie lutego i marca.
Jeśli Cię to niepokoi, to spróbuj zastosować cotygodniowe opryski z propionianu wapnia. Działają przeciwgrzybicznie.

Chyba, że to jakaś inna infekcja gruszy. Specjalistą sadowniczym nie jestem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 22:01, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Śliczną masz wiosnę. Drobnica w donicach taka delikatna

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies