Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:31, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Tegoroczne Święta znoszę wyjatkowo źle, spokój znajduję w ogrodzie.
Świdośliwa rozpoczęła kwitnienie, niestety chyba w tym roku obraziła się na mnie, bo kwiaty ma skierowane na pole.

Pierwszy kwiatek pokazała nowa jabłonka, wiśnia też już powoli zaczyna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 19:34, 12 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
A ja miałam nadzieje ze moje zakwitną na święta i nic
Kaliny tez nie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 19:38, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Tulipany się rozkręcają, chociaż sporo kilkuletnich nie pokazało się już w tym roku, na jesień muszę uzupełnić kolekcję.


Szafirki mam i ja - całą jedną kępkę

Wymęczone przymrozkami pigwowce nie będą miały zbyt wiele owoców

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:46, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Strasznie mnie cieszy młodziutka hortensja pnąca, jak nie zmarzną to będą pierwsze kwiaty

Zostawiony jarmuż też postanowił zakwitnąć. A dla Asi szachownica perska - na razie nie powala, chyba nie jest jej u mnie dobrze.

Nie wiedziałam czym wyściółkować truskawki, a miałam nadmiar ściętej lawendy... ciekawe czy się sprawdzi?




____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:56, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
I na koniec różne młode listki - napawają optymizmem.


No i oczywiście grujecznik


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:01, 12 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Kasya napisał(a)
A ja miałam nadzieje ze moje zakwitną na święta i nic
Kaliny tez nie

Moja kalina i magnolia też się ociągają, chyba oglądały prognozy pogody, bo od kilku dni zatrzymały się w rozwoju i czekają, aż minie zapowiedziany poniedziałkowy przymrozek. Może Twoje też
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 11:31, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, wszystkiego dobrego, dużo spokoju
Lawenda w truskawkach to może być dobry pomysł , ona przecież ma jakieś tam działanie antyseptyczne no i ślimaki raczej nie przejdą - no pasaran!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 11:56, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Dziękuję Asiu, spokoju potrzeba mi bardzo, koronawirusa jest tylko drobnym dodatkiem, a może powinnam napisać katalizatorem tego co się u mnie dzieje w życiu. Tylko spokojem mogę próbować to poukładać. Ogród na pewno w tym pomaga. Życzę spokoju nam Wszystkim, nie tylko w te Święta!
Co do ściółkowania truskawek, dam znać jak się lawenda sprawdza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 12:27, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Lawenda się sprawdzi. Każda ściółka jest dobra, bo zabezpiecza przed odparowaniem wody i ogranicza chwasty, a później chroni owoce przed zabrudzeniem. U fothergillii dbaj o podlewanie. Ona lubi wilgoć w nóżkach.

Z szachownic zrezygnowałam. U mnie nie chciały rosnąć.Jakieś wybredne są.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 12:40, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Fotergilla ma za towarzystwo dwie hortensje i irysy syberyjskie, wszystkie lubią wodę. Będę pamiętać o podlewaniu, no i wyściółkowane są porządnie. Długo na nią polowałam, kupiłam zapączkowaną, mam nadzieję, że zaraz pokaże kwiaty
Te szachownice też nie bardzo mi się podobają, mizerne jakieś. Zostanę przy tych pod grujecznikiem, są piękne i niewymagające
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies