Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Anda 20:28, 24 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Super, powtarzam za Kasią, bo słów mi brak

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:45, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Świetny ten kompostownik. Zazdroszczę
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:47, 24 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6812
Zuza, pochwały wielkie dla Małżonka
ale ku przestrodze - ograniczaj mu info z forum - u galGasi napisałam jak to się kończy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:03, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Dzięki dziewczyny
Magara, czytałam, wnioski wyciągnięte
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:23, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Kasya napisał(a)
Ale super
Zazdroszczę jak ktoś ma tyle miejsca ze nie musi się szczypać
I czekam na dalsze fotki
Jak ty się temu twórcy odwdzieczysz ...

Bardzo mnie cieszy ta nowa dodatkowa część ogrodu. Nie będzie taka kwiatowa a raczej użytkowa. Nasze dotychczasowe 3 skrzynie na warzywa nie wystarczały. Zresztą w dobie zmian klimatycznych i braku wody zmieniły nam się trochę pomysły na uprawę warzyw. W nowej części nie bedzie skrzyń tylko uprawa w gruncie.
Dotychczasowy kompostownik już teraz nie wystarczał, ale miejsca nie bylo na powiększenie.
A szklarenka - to takie moje marzenie było, ale nie sądziłam, że się zrealizuje w najbliższych latach. Wiedziałam że chcę ją z poliwęglanu i taka będzie. Chociaż jak sprawdziliśmy ceny litego, to doszliśmy do wniosku, że nie bedziemy już tak szaleć i stanęło na komorowym. Nie bedzie w 100% taka jak sobie wyobrażałam, ale i tak jestem bardzo szczęśliwa
Co do odwdzięczania się twórcy... jeszcze o tym pomyślę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
beata1974 15:21, 25 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Rzeczywiście - w obecnych czasach ogród to jeszcze większe błogosławieństwo niż zwykle Kiedy już w nim się napracuję i wracam zmordowana do domu to nie mam siły na oglądanie wiadomości i nakręcanie się całą sytuacją.


antracyt napisał(a)
Tegoroczne Święta znoszę wyjatkowo źle, spokój znajduję w ogrodzie.
Świdośliwa rozpoczęła kwitnienie, niestety chyba w tym roku obraziła się na mnie, bo kwiaty ma skierowane na pole.

Pierwszy kwiatek pokazała nowa jabłonka, wiśnia też już powoli zaczyna
____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
antracyt 17:32, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
beata1974 napisał(a)
Rzeczywiście - w obecnych czasach ogród to jeszcze większe błogosławieństwo niż zwykle Kiedy już w nim się napracuję i wracam zmordowana do domu to nie mam siły na oglądanie wiadomości i nakręcanie się całą sytuacją.



Witaj Beato
Też dla zachowania spokoju prócz pracy w ogrodzie staram się ograniczać teraz oglądanie tv do minimum.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:16, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Kompostownik dokończony Dostał wyjmowane fronty, pozostaje tylko przenieść zawartość starego. Minusem nowej lokalizacji jest intensywne nasłonecznienie od godz 11-12tej. Wymyśliłam dosadzenie drzewka i krzewu obok - to na razie te 2 paliki Niższy to bez czarny. Myślę jeszcze nad odmianą. Wyższy, to prawdopodobnie jeszcze jedna jabłonka Przy ostatnich zakupach jedna odmiana wpadła mi w oko, ale nie pamiętam teraz jej nazwy. Nie pasowała zupełnie pokrojem do różanki i dlatego się na nią nie zdecydowałam, ale tutaj moim zdaniem wpasuje się idealnie. Jest rozłożysta i mam nadzieję, że jak szybko urośnie, to zacieni kompostownik
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:30, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6812
Zuza, kompostownik wygląda na mega wygodny jeśli chodzi o jego użytkowanie
ale pytań mam sto:
te dechy to w prowadnice jakieś wchodzą? prowadnice w tych bloczkach? i oryginalne czy szlifierą robione? i czy się nie martwisz, że za mało dostępu powietrza do materii kompostowanej będzie?
Tak pytam bo ja w temacie kompostowania mało doświadczona jestem, najpierw pryzma była, a od zeszłego roku dopiero kompostownik z prawdziwego zdarzenia
U nas zbudowany został drewniany, z desek elewacyjnych, które nam zostały, ale w każdej desce otwory były wywiercane - może bez sensu???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 23:23, 25 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
O ja Cie cudo kompostownik
Mój też w pełnym słonku w lecie nie podlewam bo szkoda mi na niego wody i czasu, a i tak po pełnym sezonie przynajmniej połowa jest ładnie przerobiona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies