Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

mrokasia 18:21, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Kompostownik bombowy!!! Mój eM to ma dwie lewe ręce do takich robót...
Jabłonka smakowita .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:41, 27 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękny okaz jabłonki nabyłaś. Ona bardzo obficie owocuje. Jesienią będzie fajny widok.
Z kompostownika możecie być dumni.Świetnie się prezentuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 20:21, 27 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzięki dziewczyny
Nie mam sił pisać nic więcej, impregnowałam konstrukcję pod szklarenkę, ręce mi odpadają
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 23:08, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Byłaś w Kórniku? Winter Gold ma fajne te jabłuszka ale chorowita. Ja dziś rzutem na taśmę posadziłam m. Prof. Sprenger - męczyła się w donicy od jesieni.


Kompostownik jest wybitny! Trwały, porządny, użyteczny i estetyczny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 23:37, 27 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Zuza, jesienią kupiłam dwie Golden Hornet, najpierw jedną bo mnie te żółte jabłuszka urzekły, a potem leciałam po drugą bo doczytałam, że muszą się zapylać (doczytałam w locie więc nie wiem czy dobrze, no ale dokupiłam )
Na chwilę obecną obie poprzycinane zgodnie z wytycznymi Hani, wyglądają jakby miały zamiar zaraz kwitnąć więc pewnie będzie ślicznie W perspektywie jednak już się martwię bo te żółte jabłuszka mnie tak zauroczyły, że mój mózg totalnie pominął info z papierka, że one 5-8 metrów rosną a ja je przy domku posadziłam jedna i tak jest do przesadzenia kawałek dalej bo magnolię muszę w końcu posadzić (od dwóch tygodni się za to zabieram, ale wciąż brakuje czasu), no sama nie wiem co będzie ale jeszcze jestem optymistką
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:18, 28 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Pszczelarnia napisał(a)
Byłaś w Kórniku? Winter Gold ma fajne te jabłuszka ale chorowita. Ja dziś rzutem na taśmę posadziłam m. Prof. Sprenger - męczyła się w donicy od jesieni.


Kompostownik jest wybitny! Trwały, porządny, użyteczny i estetyczny.

Byłam, odwiedzałam szkółkę regularnie, do zeszłego tygodnia była przyjemnie pusta. Tylko ja i obsługa Teraz już strach kupować stacjonarnie - tłumy takie, że nie ma wolnego miejsca na parkingu...
To dobrze mi intuicja podpowiadała z tą Winter Gold, chociaż kusiła bardzo
Prof. Sprenger też oglądałam, ma piękny kolor jabłuszek, ale tym razem nie chciałam typowo białych kwiatów. Gdzie swoją posadziłaś?

Z kompostownika jesteśmy bardzo zadowoleni Muszę się w końcu zabrać za likwidację starego.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:26, 28 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Magara napisał(a)
Zuza, jesienią kupiłam dwie Golden Hornet, najpierw jedną bo mnie te żółte jabłuszka urzekły, a potem leciałam po drugą bo doczytałam, że muszą się zapylać (doczytałam w locie więc nie wiem czy dobrze, no ale dokupiłam )
Na chwilę obecną obie poprzycinane zgodnie z wytycznymi Hani, wyglądają jakby miały zamiar zaraz kwitnąć więc pewnie będzie ślicznie W perspektywie jednak już się martwię bo te żółte jabłuszka mnie tak zauroczyły, że mój mózg totalnie pominął info z papierka, że one 5-8 metrów rosną a ja je przy domku posadziłam jedna i tak jest do przesadzenia kawałek dalej bo magnolię muszę w końcu posadzić (od dwóch tygodni się za to zabieram, ale wciąż brakuje czasu), no sama nie wiem co będzie ale jeszcze jestem optymistką

Nie wiem jak to jest z zapylaniem, ja o drugiej na razie nie myślę.
Mojej nie ma jak na razie przycinać, bo to jeden wysoki patyk jest minimalnie rozgałęziony u góry Co do wielkości docelowej, to rzeczywiście wysokość taka jak podałaś, ale wyczytałam, że szerokość do 3,5m. Może ta informacja Cię uspokoi
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zana 08:29, 28 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kompostownik mega, gratulacje dla wykonawcy.
Golden Hornet bardzo mi się podoba, śliczne ma żółte jabłuszka, ja bardzo lubię żółty kolor w przeciwieństwie do wielu tu osób na O.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magda70 09:09, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zuza a ja pomęczę Cię jeszcze z tym kompostownikiem bo eM mnie pyta
To są bloczki betonowe czy jakieś inne? Czy on stoi na fundamencie jakimś??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
antracyt 10:22, 28 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Zana napisał(a)
Kompostownik mega, gratulacje dla wykonawcy.
Golden Hornet bardzo mi się podoba, śliczne ma żółte jabłuszka, ja bardzo lubię żółty kolor w przeciwieństwie do wielu tu osób na O.

Dzięki, muszę wykonawcy zacząć dawkować pochwały bo zaczyna za bardzo z dumy się nadymać
Golden Hornet podsadziłam rudbekią nagą dla wzmocnienia żółtej plamy Ta część ogrodu będzie bardziej użytkowa i z przyjemnością zastosuję na niej takie intensywne wiejskie akcenty.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies