Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 11:50, 09 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Groszki w tym roku wschodziły mi wyjątkowo słabo, ale ja siałam w domu i już je mam w gruncie. Kilka wzeszło po miesiącu np. w przegródce cynii, widocznie wykorzystałam ziemię do następnego wysiewu. A groszki nawet nowe nasiona miały jakieś niewyrywne.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:11, 09 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Moje siane w domu też wczoraj do gruntu trafiły. Bezpośrednio do ogrodu będę siałam teraz, no i mam piękne samosiejki zeszłoroczne. Niestety zastrajkowały odmiany kupowane przez internet, w tym Royal Navy Blue, na którego tak liczyłam i mieszanka o pstrych kwiatach. Mam jeszcze swoje nasiona zebrane w zeszłym roku, ale podpisane tak, że w ogóle nie wiem co to - np. "B" czyli białe albo Beaujolais(nota bene moja ulubiona odmiana)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:21, 09 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Białe to by było"b", stawiam na te ulubione.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 12:57, 09 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, piękne sadzonki, moje daleko w tyle jeszcze. W takim razie poczekam jeszcze 2 tygodnie. Mgdusko, to mamy wspólne czekanie na maleństwa Pewnie to samo źródło Edit: Jestem ich bardzo ciekawa, nie znalazłam nikogo kto ma.
Mgduska 14:18, 09 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ciekawe, że wszystkie trzy zamówiłyśmy to samo, nie wiedząc o tym
Ja posiałam do skrzyni, gdzie już jest tłok, więc będę się cieszyć, jeśli w ogóle to wzejdzie. Przewiercień - jest polska nazwa, ale jakoś mi umyka
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:30, 09 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Pewnie przeszukujemy podobne strony w ramach inspiracji
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 15:29, 09 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Intrygujący wydał mi się ten przewiercień, w dodatku okrągłolistny a tu okazuje się, że mamy przewiercieniowy triumwirat, cel strategiczny: podziwiać je na rabatach i w wazonach. A może nawet rozpropagować? Mgdusko, musi się udać, wyobrażam sobie, że te Twoje wazony cieszą się szczególnie

https://www.johnnyseeds.com/dw/image/v2/BBBW_PRD/on/demandware.static/-/Sites-jss-master/default/dwb43e8a5a/images/products/flowers/01045g_01_green_gold.jpg?sw=774&cx=302&cy=0&cw=1196&ch=1196

Moje Bupleurum w takim stanie (środkowe rzędy) (potem usunę):


Ekscytacja rośnie
antracyt 15:58, 09 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Z chęcią będę podglądać Wasze kompozycje z nim. U mnie wylądował w niekoszonej trawie, z kolorowymi chabrami, kąkolem i czymś jeszcze białym(nazwy nie pamiętam) do towarzystwa
Nie usuwaj.
A wiecie, że u nas to gatunek zanikający w naturalnych siedliskach?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:23, 09 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Nie tylko w PL zanika, w całej Europie - czyli nie jest ekspansywny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 20:20, 09 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Teraz to się zestresowałam. Nie wiem, czy coś mi wyjdzie z wysiewów, a to to jeszcze zanika.

Przypomniałam sobie, że ja go wypatrzyłam po prostu w sklepie z nasionami, przeglądając gatunki na kwiat cięty Bardzo się postaram, żeby coś jednak wyszło z tej produkcji
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies