Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:44, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Trochę ekspansywny mógłby być, nie będę się złościć jak mi się w niekoszonej trawie wysieje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:48, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Dziewczyny, to wszystko Wasza wina
Szałwie i dalia puściły korzonki(wystają z dna doniczki) - i co teraz? Ściągać już woreczki, przesadzać czy jeszcze zostawiać tak jak jest?



Jeszcze jedna ciekawostka - ten obcy w oczku wodnym to może być malutka traszka. Porusza się w charakterystyczny sposób Trzymajcie kciuki, żeby to była ona, bo traszki uwielbiam i żeby sobie rosła w spokoju a ewentualnie jesienią będę się martwić gdzie ją przenieść, żeby zimę przeżyła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:30, 10 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ściągać woreczki, zdecydowanie I pomału można sadzonki hartować, zaraz będą mogły iść do ogrodu
Jeśli to traszka, to super, ale będziesz miała okaz do podglądania! Tylko co z kocurrem? Może trzeba ją będzie zabezpieczyć przed jego ciekawością?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:49, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Jeśli to traszka to będzie musiała sobie z kocurrem poradzić. Ona pół życia spędza w okolicach wody i prowadzi nocny tryb. W dzień chowa się w ciemnych zakamarkach w pobliżu wody. U mnie ma do dyspozycji pełno kamieni, drewnianą obudowę oczka i płot z drewna kominkowego. Trzymam za nią kciuki Za ewentualne co innego też
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 16:41, 10 maj 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Brawo za sukces hodowlany
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 16:46, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Z brawami bym się jeszcze powstrzymała
Na razie to tylko przypuszczenia, obserwacja jest dość utrudniona.
Jedynie hodowli ślimaków wodnych jestem pewna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:14, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Przez te czerwcowe temperatury ogrodowe krajobrazy z dnia na dzień tracą na aktualności.
Pomęczę Was nową porcją zdjęć
Wczoraj podziwiałam pąki

Epimedium Niveum szaleje, a za chwilkę pałeczkę przejmie kolor

Krasawica Moskwy w tym roku wyjątkowo piękna, na przekór całemu złu

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 21:16, 10 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Przegapiłam coś, o co chodzi z woreczkami? Traszka... to byłoby cudowne, gdyby jesienią pojawiły się młode traszki. Amatorów na małe ślimaki miałabyś gwarantowanych Edit: w międzyczasie wpłynęły nowe zdjęcia, jak nie kochać tych ogrodów?
antracyt 21:19, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
A ten to naprawdę przesadził...ani jednej łodyżki nie zdążyłam zerwać. Ciekawe co robię nie tak, że tak szybko z kwiatami startuje?

Zieloności na koniec

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 21:46, 10 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rabarbar zwykle kwitnie o tej porze, choć wielkość pędu kwiatowego świadczy, że kwiat tworzył się już ze dwa tygodnie wcześniej. Mógł mieć za sucho. Można to kwitnienie opóźnić wycinając wcześniej łodyżkę z pędem kwiatowym. Da się ją zauważyć, jeśli się rozchyli nieco liście. Jedna lub dwie z łodyg mają taką miękką, owalną końcówkę.
Rabarbar wypuści kolejną porcję pędów kwiatowych w drugim rzucie i te można już zostawić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies