Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Monia81 08:41, 12 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
antracyt napisał(a)

Ściana jest "stara", ale kolor nowy . To okolice hamakowej. W weekend planuję tam jeszcze drugie mini oczko dodać. W całym ogrodzie lista prac do zrobienia na wczoraj zwiększa się lawinowo, a ja się biorę za nowości. Czy to normalne?


Normalne, też tak mam no i później problem bo wszystko inne nie ogarnięte... ale co za radość jak coś nowego przybywa
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
antracyt 09:46, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11668
To fakt Teraz, zamiast się na pracy skupiać, to co chwila do ogrodu wyskakuję i ma nią zerkam, a do tego rozkminiam, gdzie i jak zamówione rośliny w oczkach posadzę
W taką pogodę jak dziś kolor łapie cieplejsze, jaśniejsze odcienie i też jest super.

Na pierwszym planie wysoka trawa z "rabaty łąkowej". Wstawki kwietne już pokazują pąki kwiatowe, oby susza ich nie załatwiła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:49, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Widzę zacne chmury, jest szansa na deszcz. U mnie padało w nocy i nad ranem trochę, ale nie obrażę się za jeszcze
Ściana bardzo fajna, oby tylko żadna wichura się nie trafiła tfu!tfu!tfu!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mirkaka 10:21, 12 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Ściana, piszesz okolice hamakowej, ale co za nią jest? Jakaś drewutnia?
Dziękuję za zdjęcie derenia, moje chyba nie mają tyle kwiatków w środku przylistków, będziesz miała dużo czerwonych owocków Aż lecę zobaczyć swojego

Sprawdziłam, też ma tyle kuleczek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 10:38, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11668
Za tą ścianą początkowo miała być przestrzeń mężatego, częściowo nawet jest + schowek na rowery i inne sprzęty. Reszta to na razie pusta przestrzeń (to ok 15m do granicy działki). Na jej tyłach dodatkowo chciałam zrobić miejsce do posiedzenia dla naszych dziewczyn(takie w ukryciu przed okiem rodziców), ale z tego co widzę to na razie z tego wyrosły i aktualnie rozpięłam tam jeżyny. Ściana chroni też częściowo ogród przez silnymi wiatrami z tamtej strony.
Ciekawe spostrzeżenie z tym dereniem W ogóle o tym nie pomyślałam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:42, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11668
galgAsia napisał(a)
Widzę zacne chmury, jest szansa na deszcz. U mnie padało w nocy i nad ranem trochę, ale nie obrażę się za jeszcze
Ściana bardzo fajna, oby tylko żadna wichura się nie trafiła tfu!tfu!tfu!

Chmury były i się zmyły...deszczu na horyzoncie (do przyszłego wtorku) nie widać, wiatr piaskowy pozostał Taki mamy klimat?
Tej zimy wichury dość mocno naruszyły konstrukcję ściany, ale udało nam się ją porządnie wzmocnić i mam nadzieję, że teraz już się następnym oprze bez uszczerbku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:48, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11668
Mirko, jakiś czas temu robiłam sobie aktualizację planu ogrodu.
Nie wiem, czy coś widać w takiej skali, ale hamakowa i malowany płot jest bliżej prawego górnego narożnika.

Jednak wstawiłam zdjęcie w poziomie(trochę lepiej widać) i teraz to lewy górny narożnik



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 12:46, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
antracyt napisał(a)
Haniu, a może być jakaś inna przyczyna? Sąsiadka na działce obok ma podobne warunki wodne i nawet pąków kwiatowych jeszcze nie ma. Może to kiepska odmiana po prostu, albo bliskie sąsiedztwo kompostownika?


Kiepska odmianę wykluczam. Okaz wygląda dorodnie. Jak bliskie jest to sąsiedztwo?
A jak jest z nasłonecznieniem? Rabarbary często się sadzi w lekkim półcieniu. W pełnym słońcu z pewnością szybciej zakwitnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 13:34, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11668
Sąsiedzki rabarbar rośnie kilka metrów dalej. Tam jest ziemia taka jak u mnie, tylko wcześniej nie przygotowana (bez przedplonów i kompostu) + obornik, w pełnym słońcu non stop. U mnie w słońcu jest od ok 12-13tej. A może mojemu jest za dobrze - rośnie zaraz przy kompostowniku?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 15:46, 12 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
antracyt napisał(a)
Sąsiedzki rabarbar rośnie kilka metrów dalej. Tam jest ziemia taka jak u mnie, tylko wcześniej nie przygotowana (bez przedplonów i kompostu) + obornik, w pełnym słońcu non stop. U mnie w słońcu jest od ok 12-13tej. A może mojemu jest za dobrze - rośnie zaraz przy kompostowniku?


Rabarbary są żarłoczne, kompostownik mu nie przeszkadza, mój też już ma wielki pęd kwiatowy. Może sąsiadka ułamała ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies