Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 18:16, 14 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Najbardziej jedna z Verrone's Obsydian, ale Franz Kafka powoli ją dogania. Trochę za szybko jak dla mnie, wolałabym je latem oglądać, a wcześniej róże. Te drugie też się wyjątkowo spieszą.

Ewo, to chyba jednak Mariage Parfait.
Po otwarciu kolor się rozjaśnił i nabrał różu (zdjęcie lekko przekłamuje). Pachnie bosko


i inne nowe portrety (pstryknięte w przerwie od pracy)

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:10, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, pomior to to? Brawa dla Ciebie!
Piękne rabaty, listki drzew i piękne portrety.
Przetacznik goryczkowaty jest uroczy. Mój już przekwitł, jak to młody, małe moce, ale polubiłam go. Czy on jeszcze wypuszcza drugą edycję kwitnienia w sezonie?
W miejsce hakonek dałam hakonki, ma się rozumieć. Dzięki dobrym duszom mam takie porządne, nie pędzone w torfie i może z tymi powiedzie się.
Ten maj jest szalony zupełnie, tyle się dzieje każdego dnia w ogrodzie.

Alija 22:44, 14 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Bardzo ładnie się chwalisz, miło się czyta i ogląda. Piękne portrety roślin. Uwielbiam majowy ogród,
codziennie pojawia się coś nowego i ta świeża zieleń.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:27, 14 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, Daliowa Królowo i Nie Tylko, osiągów Twoich nie komentuję
Dalie mam obecnie w foliaku, cały czas, ale mój Franz Kafka chyba nie żyje
Kiedy je można do gruntu wsadzać? U mnie minus 2 ma być chyba z wtorku na środę, to chyba jeszcze nie czas? Ile musi być stale na plusie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:54, 15 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Magara napisał(a)

Zuza, nie wiem czy Cię to pocieszy ale mam dokładnie tak samo O normalności to raczej nie przesądza, ale czymże jest normalność?


Aha, dopisuję się do listy .
Masakra jakaś .

Zuza, super bujnie już u Ciebie . Fajnie wygląda to zdjęcie z łączką. Ale chyba najbardziej, póki co , podoba mi się cienista

Nawet nie zauważyłam, że był piątek 13-tego. Za to dziś kąpałam się w zimnej wodzie, bo piec mi się zawiesił i nawet nie mogłam go zresetować. EM wrócił do domu, wcisnął jeden guzik (też go wciskałam) i piec ruszył .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 20:14, 15 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Martka napisał(a)
Zuzko, pomior to to? Brawa dla Ciebie!
Piękne rabaty, listki drzew i piękne portrety.
Przetacznik goryczkowaty jest uroczy. Mój już przekwitł, jak to młody, małe moce, ale polubiłam go. Czy on jeszcze wypuszcza drugą edycję kwitnienia w sezonie?
W miejsce hakonek dałam hakonki, ma się rozumieć. Dzięki dobrym duszom mam takie porządne, nie pędzone w torfie i może z tymi powiedzie się.
Ten maj jest szalony zupełnie, tyle się dzieje każdego dnia w ogrodzie.

Prawdę mówiąc nie pamiętam, żeby ten przetacznik powtarzał kwitnienie.
Ten tydzień, podobnie jak weekend będę oglądać ogród z doskoku, zmiany na pewno mnie zaskoczą
Ale żeby nie było, że nie zrobiłam absolutnie nic, to wykopałam dziurę i osadziłam kastę pod nowe oczko. Nie było wyjścia, rośliny będą we wtorek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:16, 15 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Alija napisał(a)
Bardzo ładnie się chwalisz, miło się czyta i ogląda. Piękne portrety roślin. Uwielbiam majowy ogród,
codziennie pojawia się coś nowego i ta świeża zieleń.

Dziękuję
To prawda, człowiek nie zdąży mrugnąć, a tu zmiany i nowości
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:19, 15 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Magara napisał(a)
Zuza, Daliowa Królowo i Nie Tylko, osiągów Twoich nie komentuję
Dalie mam obecnie w foliaku, cały czas, ale mój Franz Kafka chyba nie żyje
Kiedy je można do gruntu wsadzać? U mnie minus 2 ma być chyba z wtorku na środę, to chyba jeszcze nie czas? Ile musi być stale na plusie???

Tak mi dzisiaj mów, tego mi trzeba
Poczekaj do cieplejszych prognoz, dalie są ciepłolubne. Moje stoją na zewnątrz cały czas, ale jak będą zapowiadać nocne ochłodzenie ( w granicach 3-5st) to będę je wiadrami przykrywać, a jak przymrozki, to pochowam w szklarni.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:36, 15 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Agatorek napisał(a)


Aha, dopisuję się do listy .
Masakra jakaś .

Zuza, super bujnie już u Ciebie . Fajnie wygląda to zdjęcie z łączką. Ale chyba najbardziej, póki co , podoba mi się cienista

Nawet nie zauważyłam, że był piątek 13-tego. Za to dziś kąpałam się w zimnej wodzie, bo piec mi się zawiesił i nawet nie mogłam go zresetować. EM wrócił do domu, wcisnął jeden guzik (też go wciskałam) i piec ruszył .

Już to gdzieś pisałam, że ta bujność to dość mocna zasługa chwastów Część rabat w ogóle nie ruszona po zimie, no czas mi się kurczy tej wiosny. Cienista (a może leśna?) już sobie trochę własnym życiem żyją i to im służy
To się hartowałaś z tą wodą

ps. Bujność na różance i trawa na kancikach szaleje (nie cięta)

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:55, 15 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
antracyt napisał(a)

Tak mi dzisiaj mów, tego mi trzeba
Poczekaj do cieplejszych prognoz, dalie są ciepłolubne. Moje stoją na zewnątrz cały czas, ale jak będą zapowiadać nocne ochłodzenie ( w granicach 3-5st) to będę je wiadrami przykrywać, a jak przymrozki, to pochowam w szklarni.

No dobra, to moje dalie póki co zostają w szklarni. Program mi się robi napięty. 18/19 maja ma być ostatnia zimna noc u nas. 19go planuję pomidory do foliaka przenieść. I do donic. I do warzywnika czyli skrzyń. Żeby to zrobić muszę się pozbyć ze skrzyń szpinaku, a z foliaka sałat, które tam rosną i kilkudziesięciu doniczek z innymi roślinami. Sałaty miały iść do skrzyń, ale tam gdzie ich miejsce rzodkiewka dopiero wschodzi.
Lot w kosmos wydaje mi się czymś banalnym w porównaniu z logistyką warzywno-wysiewową
A w foliaku pierwszego gołego ślimaka dziś przyłapałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies