Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:29, 16 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
A nie możesz tej sałaty powtykać gdzieś pomiędzy? Ona i tak (przy takich temperaturach) za chwilę zacznie w kwiaty iść, to samo ze szpinakiem... Ja już się kwiatami rukoli objadam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:05, 16 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No faktycznie liderka i trendsetterka z Ciebie
Moje dalie są zielone, ale na kwiaty jeszcze chwilkę poczekam. Trochę późno dałam je do doniczek. Ale za to jestem teraz na etapie, w którym można pobierać sadzonki i chyba tak zrobię, bo chociażby Creme de Cassis to ciągle mi mało i mało
Nóweczki wszystkie wykiełkowały, więc jestem ciekawa tego pokazu mody
Pokażę, jak już będzie co pokazywać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 12:52, 16 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
U mnie szpinak zaraz pójdzie w kwiaty, wczoraj zerwałam z jednej kwatery cały, dziś z drugiej będę wyrywać.
Sałata wysiała mi się sama w ilościach hurtowych. Nie ma co jej dawać do szklarni tylko siać od razu do gruntu. Niektóre siewki zostawione od jesieni mają już spore główki.
Sałaty lubię mieć jak najdłużej dlatego nie zrywam całych główek, tylko odrywam liście od dołu.
W zeszłym roku chyba ze dwa miesiące się objadałam sałatą
Moje pomidory stoją na ogrodzie w donicach już 3 tydzień. Jak zwolni się miejsce po szpinaku to idą do gruntu

Tu je widać

A to jasnozielone, to sałaty
Chce ktoś? Mam ilości hurtowe



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 13:51, 16 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Zuza, Daliowa Królowo i Nie Tylko, osiągów Twoich nie komentuję
Dalie mam obecnie w foliaku, cały czas, ale mój Franz Kafka chyba nie żyje
Kiedy je można do gruntu wsadzać? U mnie minus 2 ma być chyba z wtorku na środę, to chyba jeszcze nie czas? Ile musi być stale na plusie???


O nie, co to to nie, absolutnie nie zgadzam się na żadne takie. Cały weekend harowałam, posadziłam wszystkie dalie, pomidory i zylion sadzonek domowego chowu i teraz to wszystko ma rosnąć, nie marznąć. Ciepło ma być!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kokesz 14:22, 16 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Mgduska napisał(a)


O nie, co to to nie, absolutnie nie zgadzam się na żadne takie. Cały weekend harowałam, posadziłam wszystkie dalie, pomidory i zylion sadzonek domowego chowu i teraz to wszystko ma rosnąć, nie marznąć. Ciepło ma być!


Nakryj doniczkami w razie czego i nic się nie stanie
U mnie 0 stopni pokazuje...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:48, 16 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Też będę przykrywać wiadrami i donicami w razie przymrozku co się da. A co się nie da(bo za wysokie), to będę kombinować
Moja sałata z samosiewu nie nadaje się do spożycia, gorzka okropnie. Co może być przyczyną? Reszta odmian siana wiosną jest ok
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 15:53, 16 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
antracyt napisał(a)
Też będę przykrywać wiadrami i donicami w razie przymrozku co się da. A co się nie da(bo za wysokie), to będę kombinować
Moja sałata z samosiewu nie nadaje się do spożycia, gorzka okropnie. Co może być przyczyną? Reszta odmian siana wiosną jest ok


Hmmm...nie wiem, moja jest ok
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasya 16:56, 16 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Co wy mówicie… jakie przymrozki ? Przecież Zośka juz była…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Helen 22:13, 16 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Renia, Twoja sałata jest rewelacyjna, już się połową objadłam. Ale jemy faktycznie młode listki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:44, 16 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Helen napisał(a)
Renia, Twoja sałata jest rewelacyjna, już się połową objadłam. Ale jemy faktycznie młode listki.


Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, mogłabyś do mnie przyjeżdżać na zbiory sałaty

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies