Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Alija 10:38, 22 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
antracyt napisał(a)
Na koniec pomęczę Was jeszcze zbliżeniami na wiejską i cienistą. Zieleń puchnie w oczach, a przodownikiem jest hosta





Uwielbiam taką majową zieleń, każdego dnia jest jej więcej, taka bujna i i świeża, cudnie.
Ja w dalszym ciągu czekam na deszcz, bo ciągle straszy chmurami i wiatrem, a nic nie pada.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 10:53, 22 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
antracyt napisał(a)
Na koniec pomęczę Was jeszcze zbliżeniami na wiejską i cienistą. Zieleń puchnie w oczach, a przodownikiem jest hosta


Tutaj jest najbardziej wilgotna część ogrodu, trawa rośnie 2x szybciej niż w pozostałej części ogrodu. Końcówka cienistej, to zlepek wszystkiego, co daje sobie radę bezpośrednio pod orzechem + skrzyp, którego za bardzo nie tępię, tylko regularnie zrywam do gnojówki. Tylko oset jest tu nieproszonym gościem. Najbardziej cieszy czosnek niedźwiedzi, który nic sobie nie robi z nadmiaru konkurencji i bardzo ładnie się rozrasta


Wiesz może co to za hosta? Mam chyba taka samą, ale bezimienna u mnie. Bardzo ją lubię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 18:41, 22 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11526
Alija napisał(a)


Uwielbiam taką majową zieleń, każdego dnia jest jej więcej, taka bujna i i świeża, cudnie.
Ja w dalszym ciągu czekam na deszcz, bo ciągle straszy chmurami i wiatrem, a nic nie pada.

Ja też lubię tą majową i czerwcową zieleń. Potem zaczyna się pojawiać na roślinach zmęczenie upałem i świeżość przemija.
Trzymam kciuki za deszcze również u Ciebie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:16, 22 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wiesz może co to za hosta? Mam chyba taka samą, ale bezimienna u mnie. Bardzo ją lubię

U mnie to też nn Kwitnie na biało
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:37, 22 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Zuza, dzięki
O daliach myślę dalej, o czosnku pomyślę jesienią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:58, 23 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bardzo lubię tą Twoją cienistą, śliczna jest
Mój ogród jest jednak na innym etapie, tylko kokoryczka kwitnie, reszta w pąkach. Guernsey też zapączkowany, ale na dolnym piętrze, nie wiem, czy w ogóle będzie widać te kwiaty, bo on biedak dopiero próbuje być dużym pnączem
Ale miło się patrzy na zielone, okład na zbolałe oczy
____________________
Sałatka pokrzywowa
galgAsia 09:42, 23 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Trochę u mnie popadało przez weekend, mam nadzieję na jeszcze w tym tygodniu
Przez te temperatury i słabą wilgotność (mimo podlewania...) sporo roślin u mnie już kończy. Np. Guernsey, kokoryczki, brunery. Zaglądanie do dokumentacji z lat ubiegłych na nic się zda, prawie nic się nie zgadza... Też tak masz?
Zakwitła u mnie Olivia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 10:22, 23 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11526
Zaraz idę sprawdzić
U mnie kolejne kwiaty pokazują Hansa i Kórnik.


Mój Guersey jest w półcieniu i chyba dzięki temu jeszcze dobrze wygląda.
Teraz jest czas orlików Mam u siebie 3 kolory zwyklaków. Różowy(trochę niższy od reszty), ciemny granato-fiolet i biały. Czasami tworzą lekkie wariacje kolorystyczne, ale ogólnie zawsze są te same Pięknie się sieją i same tworzą idealne zestawienia. Tylko nadmiary wyrywam.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:29, 23 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11526

Na różance też się pojawiły i ładnie wpasowały w kwitnienie irysów. Kompozycję uzupełnia czosnek, ale razem nie potrafię ich razem w fajnym kadrze uchwycić

Kawałeczek dalej kolor pokazuje MW
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:44, 23 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11526
Mgduska napisał(a)
Bardzo lubię tą Twoją cienistą, śliczna jest
Mój ogród jest jednak na innym etapie, tylko kokoryczka kwitnie, reszta w pąkach. Guernsey też zapączkowany, ale na dolnym piętrze, nie wiem, czy w ogóle będzie widać te kwiaty, bo on biedak dopiero próbuje być dużym pnączem
Ale miło się patrzy na zielone, okład na zbolałe oczy

Dziękuję Chociaż mam wrażenie, że chodzi (tak jak innym dziewczynom) o leśną, też w lekkim cieniu
Mój Guernsey też kilka lat z rzędu kwitł na poziomie ziemi, w tym roku się za siebie wziął.
Właściwie, to cieszę się, że u Ciebie troszkę później wszystko zaczyna. Zobacz jak długo mogłyśmy podziwiać Twoje tulipany
Tutaj też już się bardziej cieniście robi, liście owocowych za chwilę przysłonią słońce. Azalię posadziłam tak, by jak najdłużej mogła z promieni korzystać. Na frontowej też półcień i już gęsto

Groszki Na razie tylko mój ulubiony Beaujolais kwitnie tam, gdzie się wysiał, ale on taki piękny, że może być solistą


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies