Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:54, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Te dwa nieostre na pierwszym planie, ale pokazują, jak natura pięknie układa kolorystyczne miksy, orlikami tym razem


Bardzo lubię ten moment, kiedy na krzaczkach różanych pokazują się pierwsze kwiaty. To taka zapowiedź tego, co za chwilę zaprezentuje się w dużo większej skali
Queen of Sweden i biedna, wymęczona wiatrem Duchesse de Montebello. Nie wiem, jak można stworzyć z niej tak piękne krzaki, jak na niektórych zdjęciach... Chyba w przyszłym roku przytnę ją całkiem krótko i zacznę prowadzić od nowa, tym razem na podporach.

W nogach Queen rozpoczyna MW, jak zwykle z kwiatami tak dużymi, że cienkie gałązki nie są w stanie ich utrzymać.

Kawałek dalej, na początku rabaty, Rose de Resht
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:09, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Na dzikiej różance - tak chyba nazwę pas różany na nowej części - rozpoczyna Alba Maxima. Uwielbiam jej złamaną biel w początkowej fazie kwitnienia, no i zapach oczywiście. Bardzo ładny, proporcjonalny krzak zaczęła budować, myślę, że za kilka lat będzie się czym zachwycać

Zaraz obok Fimbriata, kwiaty w pełnym rozkwicie tracą rumieniec.

Dla towarzystwa mają Félicité et Perpétue, ale ona zacznie pewnie jutro. Piękny sie z tego porcelanowy trójkąt stworzy za chwilę
Kawałeczek dalej, pierwszy kwiat pokazała nówka rugosa Ritausma, a zaraz obok długo wyczekiwana rubrifolia Nova


CDN
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:06, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Podoba mi się łączka, ciekawa jestem jak się będzie rozwijać.
Piękne rugosy, chyba kupię sobie.
No i dla mnie bestseller to rabatka wiejska, czy cienista
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 12:15, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Cienista piękna, kukliki z geranium i paprocią to połączenie idealne. Róże zachwycają, pierwsze szczególnie wyczekane, bo potem już nie wiadomo, na co patrzeć
Cudownie jest tworzyć, a potem lubić miejsca, w których żyjemy. Z biegiem czasu... pojęcia dom i ogród zacierają się
Zana 12:54, 02 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
antracyt napisał(a)

Ta rabata, różanka, to już trochę lat ma . Chociaż możesz jej w tej formie nie pamiętać, bo dopiero w zeszłym roku nabrała docelowych rozmiarów.



Długo mnie na O. nie było i niemoc pamięci mi jednak doskwiera
Czas róż się zaczyna
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Napia 13:40, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
antracyt napisał(a)



Przesympatyczne klimaty - wszystko pięknie Ci rośnie i ślicznie się komponuje. I domek jak dawnych wakacyjnych wyjazdów na wieś. Dobrze jest mieszkać w ogrodzie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
antracyt 15:04, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
April napisał(a)
Podoba mi się łączka, ciekawa jestem jak się będzie rozwijać.
Piękne rugosy, chyba kupię sobie.
No i dla mnie bestseller to rabatka wiejska, czy cienista

Czy może leśna?
Rugosy trzeba mieć, szczególnie w tak dużym ogrodzie jak Twój. Ładnie się z sosnami komponują i wytrzymałe są
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:06, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Martka napisał(a)
Cienista piękna, kukliki z geranium i paprocią to połączenie idealne. Róże zachwycają, pierwsze szczególnie wyczekane, bo potem już nie wiadomo, na co patrzeć
Cudownie jest tworzyć, a potem lubić miejsca, w których żyjemy. Z biegiem czasu... pojęcia dom i ogród zacierają się

Zamiast kuklików, to mogą być orliki
U Ciebie to wrażenie zacierania granic będzie pięknie podkreślone przez szklarnię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:07, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Zana napisał(a)


Długo mnie na O. nie było i niemoc pamięci mi jednak doskwiera
Czas róż się zaczyna

Czas róż, czas piwonii, a za chwilę dalii
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:10, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Napia napisał(a)

Ten domek to drewutnia, przechowalnia wszystkiego co potrzebne i tymczasowy domek ogrodnika w jednym Przy okazji fajne tło dla roślin
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies