Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Martka 15:36, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)

Zamiast kuklików, to mogą być orliki
U Ciebie to wrażenie zacierania granic będzie pięknie podkreślone przez szklarnię


Anoda-katoda, orliki-kukliki, leśna-wiejska, tyle pułapek językowych wszędzie czyha Domek ogrodnika bardzo ładnie się spatynował, przez chwilę zastanawiałam się, dlaczego nie jest antracytowy, ale tylko przez chwilę Tak naturalnie starzejący się jest pięknym tłem dla wiejskiej-cienistej-leśnej. Czy leśna pozostanie leśną bez drzew, czy też masz w planach coś tam posadzić?



antracyt 16:07, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Mnie co chwila łapią takie pułapki przy francuskich nazwach róż, bez googlania nie ma szans.
Leśna sama w sobie pozostanie bez drzew, taka zmyłka , ale zaraz obok ma do towarzystwa grujecznik i wiśnię Royal Burgundy.
Domek ogrodnika, a bardziej nawet drewutnia, front ma nadmiernie spatynowany z powodu braku czasu. Nie zdążyłam przed wybuchem zieleni się za niego zabrać, a teraz już taki busz, że muszę czekać do przyszłego przedwiośnia, bo nie wlezę w rabatę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 17:45, 02 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zuzia, jaką Ty masz dużą działkę. Piękne masz róże i już zaczynają kwitnąć. Nie mogę się doczekać moich. Piękny czas nastał a matka natura raczy nas swoim pięknem. Pokazuj dalej, bo masz tego dobra dużo.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
antracyt 20:56, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ewo, działka nie jest mała, dla mnie w sam raz, a ostatnio wręcz za duża do ogarnięcia. Na razie jeszcze dość pusta, bo większość drzew i krzewów(szczególnie na nowej części) jeszcze w wersji mini.
Jak tylko mężatemu zabiorę telefon to coś wstawię, mój już się chyba przeterminował, bo coraz gorsze zdjęcia robi.

Wczoraj, kiedy akurat byłam poza domem, spadł straszny grad. Wszystkie większe liście mam dziurawe jak sito. Najgorzej mają się hosty. Większość wygląda jak na zdjęciach poniżej, tylko na cienistej pod orzechem uchowały się w całości. Sąsiadka mi dzisiaj powiedziała, że dosłownie rolety zamknęła (tak zacinało jej po oknach), bała się, że któreś wybije.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 21:41, 02 cze 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
A u nas padało w nocy, niby 15 km ale u nas bez gradu. Niewiarygodne.

Szkoda host.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Basieksp 21:53, 02 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
O jacie mogłaby pogoda nas trochę oszczędzić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 22:07, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ania, byłam w tym czasie w Poznaniu złapała mnie burza z szybką ale gwałtowną ulewą, ale gradu się u siebie nie spodziewałam. Ciekawe, czy te poszarpane liście zbrązowieją w miejscach uszkodzeń?

Basiu, nic nie poradzimy. Trochę szkoda, ale na szczęście większość roślin nie odczuła jakoś mocno skutków tego gradu. W każdym razie na zdjęciach ich za bardzo nie widać, a host po prostu z bliska nie będę oglądać. Całkiem zapomniałam sprawdzić szklarnię i stan poliwęglanu, ale chyba nic się złego nie stało, bo podlałam rano pomidory i jakoś nic złego w oczy mi się nie rzuciło.

Dzisiaj z kolei miałam akcję likwidację miseczników i nadmiarów czarnej mszycy na drzewkach owocowych.
Oglądając pogradowe straty odkryłam powód słabego wyglądu wiązu JH. Początkowo winą za to obarczałam zmianę miejscówki, ale okazało się, że biedak po prostu oblepiony jest misecznikami. Coś mnie tknęło, żeby przy okazji sprawdzić kalinę, przy której rósł do tej pory i widok niestety był podobny. Chociaż po kalinie w ogóle nie widać, że coś ją zaatakowało. Na oba zastosowałam ekologiczny środek na bazie oleju, mam nadzieję że pomoże. Tym samym potraktowałam grusze w mini sadzie, bo dosłownie czarne były od mszycy. O ile ozdobne jakoś sobie z nimi radzą, to grusze potrąciły większość liści i to dosłownie w kilka dni.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 23:19, 02 cze 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
antracyt napisał(a)
Ania, byłam w tym czasie w Poznaniu złapała mnie burza z szybką ale gwałtowną ulewą, ale gradu się u siebie nie spodziewałam. Ciekawe, czy te poszarpane liście zbrązowieją w miejscach uszkodzeń?


Jakiś czas temu po gradobiciu ścięło liście host, ale nie zbrązowiały, tylko podeschły w miejscu tych dziur.


Ja byłam wczoraj na działce i tam nie spadła ani kropla deszczu,jak wróciłam o 16 do domu i widziałam już tylko wielgaśne kałuże.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Magara 00:54, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
antracyt napisał(a)

Czas róż, czas piwonii, a za chwilę dalii

Nie strasz, moje = Twoje dalie, jeszcze w wiadrach w foliaku... Oby weekend nas czasem wolnym obdarował i pogodą odpowiednią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:57, 03 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
antracyt napisał(a)
Trochę tak drugi jest bardziej jednorodny kolorystycznie.
Całkiem przypadkiem wyszło mi w tym miejscu bardzo fajne zgranie kolorystyczne z pigwowcami, które o tej porze roku wyglądają bardzo podobnie, z ciemnymi młodymi przyrostami. Szkoda, ze razem kiepsko się w kadr wpasowują.



Rzeczywiście, kolorystycznie super zgrane

Piękne róże i orliki i piwonie…ahh. U mnie większość w pąkach (róż , nie orlików ).

Leśna bez drzew też super. A fiołki będziesz gdzieś przesadzać? Ja swoje lubię póki co, ale jeszcze w miarę małe kępki mam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies