Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kasya 22:23, 24 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41963
antracyt napisał(a)
I krótka seria zbyt wyrywnych...nie dalii. Mam wrażenie, że to wyjątkowo dziwny rok, jak tak dalej pójdzie, to za chwilę wystartują mi jesienne astry.

Koniec
Mimo, że lista prac do zrobienia wyjątkowo długa, biorę przykład z Hani i zamierzam robić za lemura

Jaka lista, co ty chcesz robic… wszystko ok
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 22:46, 24 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
O rety, faktycznie masz wyrywne te rośliny... Choć i u mnie jedna jeżówka już z płatkami ale jeszcze takimi ciasno zwiniętymi.

Ja w weekend też będę robić za lemura. Zamierzam tylko ewentualnie coś porobić wczesnym rankiem i pod wieczór bo chłodniej. Ale nie mam napinki . A w ciągu dnia basen i leżak w cieniu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 23:54, 24 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Ale Was wzięło na bycie lemurami No nie pojmuję

Zuza, pokazałabyś pomponellę?
Ja wiem, że Ty z nią to niekoniecznie ale ja bym chętnie obejrzała Moja ma pączki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 02:34, 25 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Kąkol trafia na moją listę. Nie wiem tylko czy go siać od razu na miejsce stałe, czy lepiej do paletek?
Dalie masz cudne, ale na szczęście zarażenie się daliomanią mi nie grozi. U mnie marchewki jeszcze małe, tak na 15 cm, za to wysiały się licznie, a u jeżówek widać pąki - może za dwa tygodnie zakwitną.
Przy tych temperaturach i suszy, to nie ma co się porywać na większe prace, a i nawet plewienie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 10:49, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Magleska napisał(a)
Ta uparta malwa niezwykle urokliwa ja też robię za lemura

No to sobie lemurujemy Od rana upał, zmęczyłam się zwykłym rozwieszaniem prania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:39, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O tak! Tak! To świetny pomysł. Ganianie po rabatach podczas tych bezwietrznych upałów grozi porażeniem. Nawet w kapeluszu.

Hosta i Annabell tworzą piękny duet.

Nie spodziewałam się takiego rozrostu tej hosty. Średnicą zaczyna przeganiać Annabell. Usuwam jej część liści, żeby chociaż lekki prześwit był na to co rośnie obok. Duet rzeczywiście udany
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:40, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Kasya napisał(a)

Jaka lista, co ty chcesz robic… wszystko ok

Masz rację, będę zerkać z hamaka tylko w te miejsca, gdzie niczego robić nie trzeba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:43, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
mrokasia napisał(a)
O rety, faktycznie masz wyrywne te rośliny... Choć i u mnie jedna jeżówka już z płatkami ale jeszcze takimi ciasno zwiniętymi.

Ja w weekend też będę robić za lemura. Zamierzam tylko ewentualnie coś porobić wczesnym rankiem i pod wieczór bo chłodniej. Ale nie mam napinki . A w ciągu dnia basen i leżak w cieniu .

Basen, tego mi jeszcze brakuje do szczęścia. Niebieskiego już w tym roku nie wystawiamy, trzeba pomyśleć o jakimś zamienniku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:48, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Magara napisał(a)
Ale Was wzięło na bycie lemurami No nie pojmuję

Zuza, pokazałabyś pomponellę?
Ja wiem, że Ty z nią to niekoniecznie ale ja bym chętnie obejrzała Moja ma pączki

Pokazałabym, gdybym miała Ja tylko komentowałam, że nie lubię takiego rodzaju kwiatów. W podobnym stylu(wiecznie w pąkach) mam Candy Rokoko.

Lemurem być to super sprawa. Luz blues i zwisanie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:05, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Gosialuk napisał(a)
Kąkol trafia na moją listę. Nie wiem tylko czy go siać od razu na miejsce stałe, czy lepiej do paletek?
Dalie masz cudne, ale na szczęście zarażenie się daliomanią mi nie grozi. U mnie marchewki jeszcze małe, tak na 15 cm, za to wysiały się licznie, a u jeżówek widać pąki - może za dwa tygodnie zakwitną.
Przy tych temperaturach i suszy, to nie ma co się porywać na większe prace, a i nawet plewienie.

Kąkol siej do paletek, na stałe miejsca sadziłam po 3 sadzonki. Będę zbierała nasiona, w razie czego mogę się podzielić.
A marchewki masz odmianowe? Ciekawi mnie, czy powtarzają cechy. Kolor Dary bardzo mi się podoba. Początkowo bałam się, że trafiły mi się zwyklaki, bo dopiero przy mocniejszym rozkwicie zaczyna się przebarwiać, teraz wygląda super.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies