Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 13:51, 27 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Szukacie posiadaczy Pomponelli? Dobrze zrozumiałam? Bo ja mam dwie sztuki, prowadzone jako pnące.


W sumie, jak sobie przypominam, robiłam wszystko,żeby Magarę zniechęcić, ale się nie dała, twarda sztuka
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 15:22, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zuza, ja prosiłam o te nasiona, bo mnie kolor zafascynował. I nadal proszę

Moja pomponella miała iść pod topór, wycięłam prawie do korzenia. Niedługo będzie kwitła.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 15:28, 27 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
To już sobie chyba gdzieś zapisać muszę, bo znowu zapomnę
A czemu właściwie Magarę chcecie zniechęcić? Mi się ta róża po prostu z kształtu kwiatu nie bardzo podoba, ale czy coś z nią poza tym nie tak?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 15:48, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Moja Pomponella się kładzie. Ma za dużo pąków na jednej gałązce. Może z wiekiem zesztywnieje

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:52, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
antracyt napisał(a)
Aga, dzięki. Czyli zachowuje się dokładnie jak jej siostra Candy
Jak już się rośliny rozrosną, to jakoś się człowiek mniej przejmuje zerwanym kwiatem
Jak Twoje kudłacze znoszą upały?


Kudłacze dzień spędzają w cieniu pod ścianą domu. Wraz ze słońcem przenoszą się pod inne ściany.
Brutus i Venus wchodzą do oczek i się chłodzą. Elza nie lubi wody, a Zeusowi musi być bardzo gorąco, żeby poszedł „popływać” .

Do późnego popołudnia są baaardzo senne. Nadrabiają wieczorem
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mgduska 16:02, 27 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
To już sobie chyba gdzieś zapisać muszę, bo znowu zapomnę
A czemu właściwie Magarę chcecie zniechęcić? Mi się ta róża po prostu z kształtu kwiatu nie bardzo podoba, ale czy coś z nią poza tym nie tak?


Mi się podoba kształt kwiatu i właściwie poza brakiem zapachu to jest bardzo dobra róża U mnie też cała w pąkach, rośnie bez wytchnienia, kwitnie chętnie i długo, tak naprawdę bardzo solidna róża.
Ale kolor do niczego nie pasuje, to jet róż z gatunku ciepłe lody, coś jak Leonardo - gryzie mi się ze wszystkim.
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 16:23, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mgduska napisał(a)


Mi się podoba kształt kwiatu i właściwie poza brakiem zapachu to jest bardzo dobra róża U mnie też cała w pąkach, rośnie bez wytchnienia, kwitnie chętnie i długo, tak naprawdę bardzo solidna róża.
Ale kolor do niczego nie pasuje, to jet róż z gatunku ciepłe lody, coś jak Leonardo - gryzie mi się ze wszystkim.



Mogłabym to samo napisać z kolorem dobrałam jej Ascot, bo ciemniejsza, i Kleiner Ritter, bo jaśniejsza. Jakoś się nie gryzą. Ale ciężko dobrać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 22:59, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie mam Pomponelli, ale Leonardo rośnie obok Ascot i dalej Artemis plus penstemony. Leonardo szybko traci ten zawzięty różyk, ale fakt, są znacznie ciekawsze róże, teraz to wiem
Gruszka_na_w... 23:00, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)
Moja Pomponella się kładzie. Ma za dużo pąków na jednej gałązce. Może z wiekiem zesztywnieje



Sztywność nie zawsze jest oznaką dobrego zdrowia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:35, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Leonardo to była jedna z moich pierwszych fascynacji roślinnych, bo pół ogrodowiska za nim szalało. Później mi przeszły fascynacje spowodowane szałem forumowym. Muszę sama dojrzeć do posiadania jakiejś rośliny. Czasem dojrzewam później, a czasem wcześniej niż szał forumowy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies