Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 00:43, 28 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Podsumowując mnogość wpisów w tym wątku:
winna mojemu zauroczeniu Pomponellą nie jest Zuza a Mgaduska Ale jakoś z Zuzą kojarzę zniechęcanie mnie do Pomponelli Twarda to ja nie jestem, raczej z tych z co muszą własną łapę w ognisko włożyć żeby uwierzyć, że tam ciepło
Pomponella moja ukochana, wymarzona - no pąki ma, zobaczymy, może będę jej bronić jak niepodległości? Na przekór złym ogrodowiskowym kumom
Aga-Agatorek - i Ty wymiękasz??? Lucy - i Ty Brutusie przeciwko mnie???
April - Pomponella - pnąca??? Poka

P.S. W przedmiocie ozdabiania warzywnika - posiałam nasturcję, w domu, wiosną - wiecie, w ramach akcji "siać cokolwiek, byle wiosna przyszła". Wsadziłam do skrzyń warzywnych - "dla ozdoby".
Wy tu mi Pomponellę obrzydzacie, a żadna Koleżanka nie powiedziała, że taka mała nasturcja to będzie wielkim krzaczorem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 07:24, 28 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja nie obrzydzam, absolutnie. Przecież nawet u siebie napisałam, że jeśli wywalę tę, co mam, to sobie odkupię. Bo muszę ją mieć.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 08:01, 28 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A ja też lubię pomponelkę, jeszcze jej nie mam ale to tylko dlatego, że tam gdzie kupuję róże jej nie mają. Jeśli gdzieś będę i będzie, to będę miała
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mgduska 08:26, 28 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No, mówiłam, że Magary nie da się zniechęcić
Ale ja tylko tak gadam, żeby nie było na mnie, jak coś pójdzie nie tak Tyle że tu nie ma co pójść nie tak, Pomponella to solidny zawodnik, będzie pani zadowolona
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:19, 28 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Ale się temat rozkręcił
Magara, a Ty u siebie już masz tą Pomponellę czy dopiero planujesz, bo już się pogubiłam?

Jak tam u Was pogodowo? U mnie przyjemniej, chłodniej. Przeszła szybka, intensywna burza z ulewą. Nie lubię takich deszczy, ale nie będę marudzić. W chwilę napełniła mi się wodą cała taczka.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Bee 10:59, 28 cze 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Zuza podeślij proszę tą ulewę do mnie
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Martka 11:34, 28 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sztywność nie zawsze jest oznaką dobrego zdrowia.


Parskam! Chyba zacznę zbierać screeny

Antracycie, doprawdy, nie narzekaj na taczkę pełną wody, o której my wszystkie marzymy
Już się pogubiłam z Pomponellą, kto ma a kto nie, ale nazwa jej zawsze mnie bawiła. Nie da się takiej nazwy nie zapamiętać, marketingowo dobry chwyt
April 11:54, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Mgduska napisał(a)


Mi się podoba kształt kwiatu i właściwie poza brakiem zapachu to jest bardzo dobra róża U mnie też cała w pąkach, rośnie bez wytchnienia, kwitnie chętnie i długo, tak naprawdę bardzo solidna róża.
Ale kolor do niczego nie pasuje, to jet róż z gatunku ciepłe lody, coś jak Leonardo - gryzie mi się ze wszystkim.


No u mnie właśnie Pomponelle na rabacie w pobliżu Leosiów Dołem rdest Golden Arrow i hakone.
Zaletą jest to że kwitnie jak już inne róże mają przerwę. Fakt, że później zaczyna. Na razie zapączkowana. no i ma podpory bo mimo że dość sztywne ma pędy, trudne do upinania, to pod naporem kwiatów kładą się całe pędy. Zdarzyło mi się że się wyłamały.
Nie pamiętam żeby kiedyś chorowała
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 12:46, 28 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Martko, ale ja nie narzekam, ja się cieszę.
Bee, ja bym sobie tez jeszcze z 5 takich ulew zamówiła, a dodatkowo mogę rozsyłać dalej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 16:45, 28 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, mam, mam Przecież napisałam, że ma pączki
Lucy - no to nie załapałam Jola -
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies