Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 11:40, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Przecież napisałam, że się pogubiłam

Dla tych, co mają przewiercień - w wazonach jest naprawdę długodystansowcem. Zmieniam mu tylko towarzystwo Chociaż mikołajek i wielosił dzielnie dotrzymują mu kroku.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 12:24, 29 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no dyskusje arcyciekawe tutaj
-marchew Dara powtarza cechy, ja mam już ze swoich nasion i właśnie zaczyna kwitnąć
sieje się niemiłosiernie, uprzedzam

-ostrogowca w różowym kolorze mam i właśnie przekwitł- zostawię jedną gałązkę, by dojrzały nasiona, więc pewnie będę miała do podzielenia się

- Pomponellę mam i ja, bo też o niej marzyłam bardzo, bardzo. Trafiła mi się taka sobie sadzonka i rozkręca się ta róża już 3 rok Ale u sąsiadki w jej drugim sezonie jest mocarna i uformowała piękny krzaczek. Kolor rzeczywiście jak u Leonardo, ale u mnie rosną w jednym ciągu więc moim zdaniem gra. Ale może też nie jestem zbyt wymagająca kolorystycznie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 12:30, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
To ja się na nasiona ostrogowca zapisuję. Jak jest tak samo wytrzymały jak lepnica wschodnia, to się polubimy na pewno
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 12:46, 29 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
To ja się na nasiona ostrogowca zapisuję. Jak jest tak samo wytrzymały jak lepnica wschodnia, to się polubimy na pewno

nie miałam lepnicy, ale ostrogowca podlałam może kiedyś po posadzeniu- natomiast od 2 lat starcza mu to, co z nieba. Po przekwitnięciu ścinam go i zakwita ponownie, bardzo fajna roślinka
Wyprodukowałam sobie w tym roku sadzonki w białym kolorze, będę dawał znać, czy zakwitł
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 14:02, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, uroczy bukiet, przewiercień u mnie tuż tuż. Pocieszna to roślinka, coraz bardziej daje o sobie znać. Ciekawe, czy i jak będzie się wysiewał.

Biały ostrogowiec, o, ciekawa jestem, Lilarose, jak on przekwita.
Gosialuk 19:20, 29 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A ja bym bardzo prosiła o zebranie nasion z tego białego ostrogowca. Różowego mam i naprawdę jest wytrzymały i niekłopotliwy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
violaskom 19:39, 29 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Czy Sahara już Ci kwitnie? Ja swoje długo trzymałam w za małych pojemnikach, bez nawozu i moje jeszcze nie kwitną. Zresztą dopiero wczoraj poszły do ziemi i mam nadzieję, że teraz szybko ruszą. Strasznie jestem ciekawa ich kwiatu. Jak masz zdjęcie kwitnącej to wstaw. Proszę, baaardzo.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 21:19, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Martka napisał(a)
Zuzko, uroczy bukiet, przewiercień u mnie tuż tuż. Pocieszna to roślinka, coraz bardziej daje o sobie znać. Ciekawe, czy i jak będzie się wysiewał.

Biały ostrogowiec, o, ciekawa jestem, Lilarose, jak on przekwita.

Byłam, widziałam, bardzo dobrze się u Ciebie zapowiada

Bukieciki się tworzą sukcesywnie, jak mi akurat coś w oko wpadnie. Cały czas kombinuję co by tu z koralowej kiczowatej panny zrobić w wazonie

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:23, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
lilarose napisał(a)

nie miałam lepnicy, ale ostrogowca podlałam może kiedyś po posadzeniu- natomiast od 2 lat starcza mu to, co z nieba. Po przekwitnięciu ścinam go i zakwita ponownie, bardzo fajna roślinka
Wyprodukowałam sobie w tym roku sadzonki w białym kolorze, będę dawał znać, czy zakwitł

W takim razie czekam na wieści
Na suchej rabacie mam jeszcze przymiotno. Cały czas myślałam, że ona bardziej wrażliwe na braki wody, a radzi sobie bardzo dobrze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:37, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
violaskom napisał(a)
Czy Sahara już Ci kwitnie? Ja swoje długo trzymałam w za małych pojemnikach, bez nawozu i moje jeszcze nie kwitną. Zresztą dopiero wczoraj poszły do ziemi i mam nadzieję, że teraz szybko ruszą. Strasznie jestem ciekawa ich kwiatu. Jak masz zdjęcie kwitnącej to wstaw. Proszę, baaardzo.

Moje mam w donicy razem z inną rudbekią. Któraś z nich ma już pąki kwiatowe, ale nie wiem która.
Na pewno wstawię jak zakwitnie

Do znudzenia teraz fotografuję dalie. Pamiętasz jak rozmawiałyśmy w zeszłym roku, że kolory poszczególnych odmian czasami się różnią w kolejnych latach? Tak mam w tym roku z tą poniżej. Wcześniej miała dużo więcej różu, w tym roku wpada bardziej w brzoskwinię. Podoba mi się taka. To samo jest z Mikaylą Mirandą, w tym roku prawie w ogóle nie ma fioletowych wstawek. Obie odmiany rosną na tych samych miejscach co w zeszłym roku.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies