Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:39, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Martka napisał(a)
Zuza, mój trawnik też przekształca się w kierunku herbapolu. Mam glinę. Sierpień jest znacznie łaskawszy, teraz zieleni się znośnie. Nie będę jednak walczyć z okolicznościami. Zobaczymy, co czas przyniesie. Zawsze myślałam, jak wielu roślin nie mogę posadzić, bo lubią gleby lekkie i przepuszczalne. Tymczasem okoliczności przepędziły skutecznie moje żale.

Na poczatku ogrodowania usunęłam ze starej części sporą ilość gliny i wymieniłam na "czarnoziem".Jak bardzo tego żałuję.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:45, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Anda napisał(a)
Mam glinę, a mimo to trawnik już kompletnie żółty. Jedynie w cieniu jeszcze się zieleni. No ale od prawie dwóch miesięcy u mnie nie padało, więc nawet i glina już nie pomaga.

To prawda, a wyobraź sobie teraz swój ogród z piachem zamiast gliny i bez możliwości podlewania.
Bardzo bym chciała teraz zobaczyć ogród Beth Chatto.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:57, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Kokesz napisał(a)
U mnie trawnik w połowie zacieniają drzewa. Niestety też wypijają wodę wiec im bliżej pni tym trawnik gorszy. Widać,że z mieszanki nasion zostały tam już w większości kostrzewy. W cieniu znowu przeważa mech.
U mnie trawnik w pełnym słońcu jest tylko zimą i wczesną wiosną jak nie ma liści na drzewach.
Jedynie w warzywniku patelnia bo jest pod samym blokiem.

Renata, u Ciebie jest mimo wszystko sporo wilgoci w ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 10:00, 20 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kurczę, u nas dopiero teraz widać suszę, bo w lipcu to raczej padało. Platanowi zżółkły młode liście.

U mnie też herbapol i już decyzja podjęta, że taki zostaje

Deszczu życzę Zuza.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:03, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Dla odmiany coś pozytywnego.
Jestem zachwycona tegoroczną ilością kwiatów na Cafe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 11:04, 20 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękna ta dalia. Dowiedziałam się wczoraj, że jest także Cafe au Lait Royal, jednak ta nie-królewska podoba mi się znacznie bardziej.
Edit: I cała kompozycja piekna, piękna mi trzeba ogrodowego, wrzuć co tam jeszcze masz
Helen 15:43, 20 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
antracyt napisał(a)
Najpierw zapowiadał się deszcz na 20tą, potem przesunęło się na 2gą, a teraz pokazuje, że może zacznie padać o 12tej... straciłam już nadzieję.

U mnie też nic.
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 17:51, 20 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

To prawda, a wyobraź sobie teraz swój ogród z piachem zamiast gliny i bez możliwości podlewania.
Bardzo bym chciała teraz zobaczyć ogród Beth Chatto.


Zuza - z ust mi to wyjęłaś! Mam nawet otwartą stronę na kompie i od czasu do czasu zaglądam Chcę tam pojechać i zgapić! Mam dosyć martwienia się o suszę. Ale u nas przepięknie popadało w poniedziałek, mieliśmy trzy wielkie ulewy pod rząd, trawnik stał w wodzie, ścieżką płynął strumień. Więc chwilowo i tak się nie martwię Ale przyszłościowo zamierzam COŚ zrobić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:11, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Helen napisał(a)

U mnie też nic.

Właśnie zaczęło padać i to dość intensywnie. Mam nadzieję, że deszcz zostanie z nami do rana.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:16, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Mgduska napisał(a)


Zuza - z ust mi to wyjęłaś! Mam nawet otwartą stronę na kompie i od czasu do czasu zaglądam Chcę tam pojechać i zgapić! Mam dosyć martwienia się o suszę. Ale u nas przepięknie popadało w poniedziałek, mieliśmy trzy wielkie ulewy pod rząd, trawnik stał w wodzie, ścieżką płynął strumień. Więc chwilowo i tak się nie martwię Ale przyszłościowo zamierzam COŚ zrobić.

Jak pojedziesz to szczegółową fotorelację z notatkami zrób Ja pewnie tak szybko tam nie dotrę.
U mnie w końcu też zaczęło padać, oby to trochę potrwało.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies