Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:45, 19 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Dziewczyny, moim zdaniem bardzo dużo zależy też od ziemi. Zazdroszczę wszystkim, co się "męczą" z gliną. U nich deszczu dużo mniej wystarczy do przetrwania roślin i zieloności trawnika. Ja przy obecnej pogodzie musiałabym codziennie wodę na niego lać a i tak nie mam pewności co do efektu.
Myślę, że nawet przy wystarczającej ilości opadów mój trawnik nadal zostałby bioróżnorodny, po części z pobudek ekologicznych ale też z lenistwa (albo jak kto woli braku czasu)

Kasiu, Tobie zazdroszczę tych wystarczających opadów i basenu

Kaśka, chyba podkradnę sobie ten herbapol
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:42, 19 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Mam glinę, a mimo to trawnik już kompletnie żółty. Jedynie w cieniu jeszcze się zieleni. No ale od prawie dwóch miesięcy u mnie nie padało, więc nawet i glina już nie pomaga.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 20:04, 19 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
U mnie trawnik w połowie zacieniają drzewa. Niestety też wypijają wodę wiec im bliżej pni tym trawnik gorszy. Widać,że z mieszanki nasion zostały tam już w większości kostrzewy. W cieniu znowu przeważa mech.
U mnie trawnik w pełnym słońcu jest tylko zimą i wczesną wiosną jak nie ma liści na drzewach.
Jedynie w warzywniku patelnia bo jest pod samym blokiem.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Martka 23:23, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuza, mój trawnik też przekształca się w kierunku herbapolu. Mam glinę. Sierpień jest znacznie łaskawszy, teraz zieleni się znośnie. Nie będę jednak walczyć z okolicznościami. Zobaczymy, co czas przyniesie. Zawsze myślałam, jak wielu roślin nie mogę posadzić, bo lubią gleby lekkie i przepuszczalne. Tymczasem okoliczności przepędziły skutecznie moje żale.
Magara 00:14, 20 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6767
Wydaje mi się, że przy obecnym klimacie i tym co się dzieje z pogodą - niewiele pomoże nawet i glina Chyba w tym sezonie mi się wydawało, że jest mokro - ale chyba mi się tylko wydawało. Wiosna była mega sucha. Teraz od miesiąca bez porządnego deszczu. Nie jest dobrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 07:57, 20 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
U nas jednak od czasu do czasu pada i trawniki mam zielone. Była burza tydzień temu i ma być jutro a przez kilka następnych dni przelotne opady. Na szczęście. Widzę jednak ogromną różnicę pomiędzy starą częścią a nową, gdzie mam nawiezioną ziemię - ta piaszczysta glina zdecydowanie dłużej trzyma wilgoć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 08:09, 20 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8352
Zuza, padało u Was w nocy?
U nas ani kropelki, szkoda gadać
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 09:28, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Najpierw zapowiadał się deszcz na 20tą, potem przesunęło się na 2gą, a teraz pokazuje, że może zacznie padać o 12tej... straciłam już nadzieję.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:31, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
mrokasia napisał(a)
U nas jednak od czasu do czasu pada i trawniki mam zielone. Była burza tydzień temu i ma być jutro a przez kilka następnych dni przelotne opady. Na szczęście. Widzę jednak ogromną różnicę pomiędzy starą częścią a nową, gdzie mam nawiezioną ziemię - ta piaszczysta glina zdecydowanie dłużej trzyma wilgoć.

Tak, w Waszym rejonie deszcze się pojawiają. U mnie nawet jak deszcz przychodzi, głównie z zachodu, to zatrzymuje się na rzece i mogę jedynie obserwować ściany wody z daleka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:36, 20 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Magara napisał(a)
Wydaje mi się, że przy obecnym klimacie i tym co się dzieje z pogodą - niewiele pomoże nawet i glina Chyba w tym sezonie mi się wydawało, że jest mokro - ale chyba mi się tylko wydawało. Wiosna była mega sucha. Teraz od miesiąca bez porządnego deszczu. Nie jest dobrze

No nie jest. Oglądałam wczoraj program o tym co się teraz dzieje w Europie. Francja podzielona na pół - z jednej strony pożary z drugiej nadmierne ulewy. Główne rzeki wyglądają gorzej niż u nas... Nie chcę wiecznie narzekać, ale myśli niezbyt przyjemne po głowie mi się plączą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies