Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Bee 11:46, 16 sie 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Ech, zazdroszczę tego buszu. I zielonego trawnika też. U mnie murawa nie była koszona od początku lipca i nic a nic nie odrosła. Susza po prostu.

Lubię takie zdjęcia pokazujące jak ogród wygląda gdy nie ma się czasu lub możliwości zajęcia się nim. Na Ogrodowisku większość zdjęć pokazuje wymuskane ogrody. A przecież nie zawsze tak wyglądają.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 12:15, 16 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mój ogród jest przydomowy, więc mógłby teoretycznie wyglądać lepiej, ale ostatnio(od początku tego sezonu tak naprawdę...) nie ogarniamy, trudno. Niektóre fragmenty celowo zostawiam zapuszczone, ale cała reszta mogłaby się lepiej prezentować.
Beato, busz na rabatach to jednak dzięki regularnemu podlewaniu. Codziennie warzywa + 1-2 rabaty dostają wody i tak przez tydzień udaje mi się podlać wszystkie rabaty + drzewa. Bez tego całość wyglądałaby zupełnie inaczej. Trawy nie podlewamy, chyba, że mężaty już nie może patrzeć na "siano" i robi rundę ze spryskiwaczami, ale to naprawdę bardzo rzadko się zdarza. Renata powiedziała mi dzisiaj, że w weekend trochę padało w Poznaniu, wydaje mi się, że u mnie też skoro "trawę" mam do kostek i to w niezłej formie. Myślę, ze ta jej wysokość też o wiele lepiej się sprawdza w czasie suszy, bo trzyma wilgoć. No i tak naprawdę, to głównie koniczyna, krwawnik i inne chwasty, które lepiej znoszą brak wody. Największe suche plamy mam w miejscach, gdzie zachowała się wysiana trawa bez dodatków.

Wczoraj przeszła obok burza i widać było ścianę deszczu, u nas niestety na sucho. Na szczęście wcześniej, ni stąd ni zowąd, spadł ciepły, intensywny, 10cio minutowy deszcz. Jego ślady na roślinach widoczne były równie krótko, ale lepsze to niż nic. Nie wiem z czego spadł, bo chmury były nie deszczowe i jednocześnie świeciło słońce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:21, 16 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Wczorajsze bliższe podeszczowe.

LaLuna

Mikayla Miranda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:21, 16 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Verrone's Obsidian

Spoiled Rotten

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:30, 16 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Sylvia

Copper Boy i Jowey Mirella
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:37, 16 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Cafe au Lait z sadzonek rozkręca się coraz mocniej Pokazuje kwiat za kwiatem, cała zapączkowana. W przyszłym roku na pewno zrobię kilka podobnych sadzonek z innych odmian.
Na koniec niespodzianka z nowej cienistej. Myślałam, że na styku cienia i słońca posadziłam (przeniosłam z różanki) cebulki białego mieczyka abisyńskiego




____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 20:06, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Ładny ma kolor, No co chcesz . A że nie biały….

Dalie są przepiękne! ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
lilarose 21:03, 16 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Cafe au Lait z sadzonek rozkręca się coraz mocniej Pokazuje kwiat za kwiatem, cała zapączkowana. W przyszłym roku na pewno zrobię kilka podobnych sadzonek z innych odmian.
Na koniec niespodzianka z nowej cienistej. Myślałam, że na styku cienia i słońca posadziłam (przeniosłam z różanki) cebulki białego mieczyka abisyńskiego





podoba mi się Twoja pomyłkowa konsekwencja


przyjdę do Ciebie po przepis na robienie tych sadzonek
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:05, 16 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
byłam ostatnio u Kasi Bellingham i u niej na daliowej rabacie rośnie taka sama dalia, jak ta, co do Ciebie przyjechała. Miałam nadzieję, że się dowiem, jaka ma nazwę ale okazało się, że nie wiedzą- mają ją od wielu lat ale nie wiedzą, co to za jedna
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 10:10, 17 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Agatorek napisał(a)
Ładny ma kolor, No co chcesz . A że nie biały….

Dalie są przepiękne! ❤️

Nie dość, że nie biały, to jeszcze nie abisyński, tylko zwykły ogrodowy Lekko się formą gryzie z klimatem rabaty, ale skoro mu tam dobrze, to na razie zostanie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies