Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:53, 18 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
ajka napisał(a)


Zdecydowanie nieskoszony lepiej trzyma wilgoć, ostatnio nie kosimy, żeby trochę podłapał koloru, bo przy tej suszy wygląda bardzo nieciekawie.

Zrobiłam rano obchód i tam gdzie jest najwyższa to nogi miałam całe mokre od rosy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:54, 18 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Zuza, deszcz miałaś w końcu

Deszczunio raczej Na weekend czekam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 12:04, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Ja też mam wysoką trawę. Koszę co prawda raz w tygodniu ale wysoko. Trawa jest równiejsza, lepiej wyglada ale dalej jest wysoka. Znacznie lepiej radzi sobie z upałem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 12:15, 18 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja mam tak samo, koszę na przedostatnim stopniu, wysoko. Też raz w tygodniu, ale w lipcu nawet co 1,5-2, bo nie było czego kosić.
Deszcze to jedno, ale mam wrażenie, że obfita rosa teraz dużo daje. Dziwię się, że trawnik taki zielony.


Gruszka_na_w... 16:47, 18 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Martka napisał(a)
Ja mam tak samo, koszę na przedostatnim stopniu, wysoko. Też raz w tygodniu, ale w lipcu nawet co 1,5-2, bo nie było czego kosić.
Deszcze to jedno, ale mam wrażenie, że obfita rosa teraz dużo daje. Dziwię się, że trawnik taki zielony.




Rosa sporo daje. Trawa nie korzeni się głęboko i korzysta z tej dawki dawki wilgoci. Zawsze o tej porze roku trawniki zaczynają nabierać wyglądu. Wyższe koszenie też pomaga.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:54, 18 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Takie małe porównanie.
Proszę nie oceniać stóp, po ogrodzie chadzam boso
"Trawy" w całym ogrodzie nie kosiliśmy 2,5 tygodnia.
Na pierwszym zdjęciu miejsce z najwyższą zieleniną, mocno bioróżnorodne, obok skrzyń warzywnych. Co nieco czasami na nie skapnie przy podlewaniu i nie ma słońca non stop.

Teraz klepisko na nowej części, ze słońcem od rana do wieczora i prawie sama trawa jeszcze. Oczywiście ziemia jest tu gorsza, ale w miejscach, gdzie dotarła już koniczyna, krwawnik i inne zielsko jest o wiele lepiej.

Przy ziemi jaką mam i znikomej ilości opadów nie widzę innej możliwości niż rezygnacja z jednolitego, bezchwastowego, często koszonego trawnika.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:39, 18 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6646
Zuza, ja mam "trawnik" taki jak Ty Tylko u mnie wersja z Twojego zdjęcia numer 2 się miesza z wersją ze zdjęcia numer 1 Mam takie wysuszone place, które sugerują lądowania kosmitów Inaczej wytłumaczyć tego nie potrafię
Pierwszy raz się zastanawiam nad jesienną wertykulacją - nigdy tego nie robiliśmy, myślę czy po takim suchym lecie to pomoże czy zaszkodzi?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 00:39, 19 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Zuza, ja wybrałam tę samą drogę, co Ty- staram się rozsiać koniczynę i akceptuję różne różności. Choć typowe chwasty, typu mniszek czy przymiotno- usuwam.
Bardzo mi się podoba określenie mojej kuzynki (która ma trawnik podobny do mojego)- mówi, że mamy herbapol. No i ok, ja tam lubię zielarnie

U nas za wodę w ogrodzie płacimy ryczałtem, więc teoretycznie ktoś, kto nie ma sumienia/wyobraźni może lać na trawnik ile wlezie.
Szczęśliwie, jest coraz mniej osób gotowych robić takie rzeczy
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kasya 08:19, 19 sie 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Ja w tym roku mam wyjatkowo zielony trawnik
Opadów chyba u mnie dość
Jak nigdy nie dolewalam wody do basenu
Ale chwasty u mnie tez rozne różniste, wyrywam mlecze zdrcydowanie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kokesz 11:58, 19 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Magara

Pierwszy raz się zastanawiam nad jesienną wertykulacją - nigdy tego nie robiliśmy, myślę czy po takim suchym lecie to pomoże czy zaszkodzi?


Ja robię wertykulację w razie potrzeby, gdy widzę dużo suchego w trawniku. Czasem w czerwcu a teraz robiłam tydzień temu. Sporo wyczesałam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies