Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 11:44, 08 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oskara już mam, to i Nobla mogę przyjąć, czemu nie
Teraz się zastanawiam, jak to przekuć w rzeczywistość. Póki co najbliższy idei jest mój zagajniczek. Z daleka nie widać, że nisko zwieszone gałęzie sosen kryją niewielką, przytulną przestrzeń - brakuje tylko tego zamknięcia w postaci wyższego piętra od północnej strony, nad którym pracuję
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 20:21, 08 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Magda, za chwilę ogarniesz sprawę i kokon gotowy


Udało mi się dzisiaj wsadzić do donic wszystkie róże, takie są plusy pracy w domu. Włączam rendery, komputer mieli, a ja w tym czasie sadzę, ewentualnie biegnę z taczką na działkę obok po nową porcję obornika

Znalazłam nawet chwilę na szybki obchód i odkryłam pierwsze kwiaty na ciemiernikach


A potem jeszcze obiad ogarnęłam. Fajnie tak wyskoczyć do ogrodu i nadal znaleźć odpowiednie składniki W szklarni pomidory cały czas na krzakach dojrzewają. W zeszłym roku porządki w niej robiłam koło 20 listopada, ciekawe jak będzie w tym roku?

Jutro już niestety będę musiała bez wyskoków przysiedzieć za biurkiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:29, 08 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
A widzisz, u nas pomidory były dość szybko, ale ja już dawno ich nie mam, a Ty jeszcze się cieszysz swoimi pomidorami, super a jak trudno się przestawić na te kupne, no nie smakują mi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kokesz 21:38, 08 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Basieksp napisał(a)
A widzisz, u nas pomidory były dość szybko, ale ja już dawno ich nie mam, a Ty jeszcze się cieszysz swoimi pomidorami, super a jak trudno się przestawić na te kupne, no nie smakują mi


Warto sadzić różne odmiany i te wczesne i późne, wtedy owocują prawie do listopada
My też zajadamy się pomidorami nieprzerwanie od połowy czerwca do dziś
Na tą chwilę zostawiłam w gruncie już tylko koktajlowe, resztę zerwałam i dojrzewają w pudełkach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basieksp 22:18, 08 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Kokesz napisał(a)


Warto sadzić różne odmiany i te wczesne i późne, wtedy owocują prawie do listopada
My też zajadamy się pomidorami nieprzerwanie od połowy czerwca do dziś
Na tą chwilę zostawiłam w gruncie już tylko koktajlowe, resztę zerwałam i dojrzewają w pudełkach


Muszę podpytać eM jak późne odmiany były, bo to jego działka mieliśmy sporo odmian, ale tak miesiąc temu się skończyły, chociaż ogólnie ze zbiorów byłam zadowolona, no ale chciałoby się ten czas jak najdłużej przeciągnąć w pudełkach miałam w zeszłym roku, dodawałam tam sianko i po jednym jabłku na kartonik, w tym roku nadmiar zawekowałam w słoiki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kokesz 23:08, 08 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Basieksp napisał(a)


Muszę podpytać eM jak późne odmiany były, bo to jego działka mieliśmy sporo odmian, ale tak miesiąc temu się skończyły, chociaż ogólnie ze zbiorów byłam zadowolona, no ale chciałoby się ten czas jak najdłużej przeciągnąć w pudełkach miałam w zeszłym roku, dodawałam tam sianko i po jednym jabłku na kartonik, w tym roku nadmiar zawekowałam w słoiki


To też długo mieliście
Znajomym skończyły się pod koniec sierpnia bo mieli tylko wczesne i samokończące odmiany.
Też miałam sporo odmian w tym roku Zaszalałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 10:52, 09 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
W dniu 19.11.2022 o godz. 12:00 organizujemy małe spotkanie przy kawie i ciachu
W tym dniu jest też Gardenia, więc wybrałam kawiarenkę blisko targów, żeby można było szybko podskoczyć.
Zainteresowanym wyślę namiary na priv, żeby nie było reklamy
Fajnie będzie się spotkać na pogaduchy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Dorii 12:39, 09 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też mam jeszcze pomidorki koktajlowe swoje a miałam tylko w gruncie. Już jakiś czas temu wyciełam krzaczki i powiesiłam w domu, dojrzewają sukcesywnie. Część w pudełkach dojrzewa.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 08:14, 10 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Mój tata robi dokładnie tak samo z krzaczkami pomidorowymi
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:15, 10 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Poznańskie (i nie tylko) Dziewczyny!
Czy któraś jeszcze zjawi się na spotkaniu?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies