Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Rojodziejowa 18:05, 13 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8656
Wianuszek super. Pasowałoby faktycznie coś zacząć pleść
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 18:49, 13 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Koraliki daje też Ghislaine de Feligonda.


____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:15, 13 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Zuza, wianuszek cudny, zainspirowałaś mnie do wiankowania Tylko czas trzeba znaleźć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 10:29, 14 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Róża Lykkefund i moja dzikuska, prawdopodobnie zwykła canina. Podkładka, która wybiła po dogorywającej Peace, rośnie pod płotem pomiędzy tujami i nie wygląda na niezadowoloną. Częściowo przechodzi na działkę obok, bo tam ma słońca pod dostatkiem, pewnie jak się przyszli nowi sąsiedzi wprowadzą, to wytną ze swojej strony - na razie korzystam z owoców do woli
Do tego w bukiecie są jeszcze "koraliki" po kwiatach zawilców i krwiściąg.

tak sie właśnie zastanawiałam, co to te zielone
myślałam, że moja Róża Guirlande d'Amour bedzie miała owocki ale niestety nie ma
Wianek prześliczny
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 11:05, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
Kaśka, a czy Ty przypadkiem przy domku działkowca nie sadziłaś Alden Biesen? Ona też koraliki wytwarza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:07, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
tulucy napisał(a)
Koraliki daje też Ghislaine de Feligonda.



To dobra wiadomość Mam ją u siebie od wiosny Na razie jest niewielka, ale sprawdzę, czy jakiś owoc się pokazał
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:13, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
Asiu, Magaro takie wianki można tworzyć jak już deszczowa pora nadejdzie, czasu powinno być trochę więcej Ja sobie podkłady uplotłam z gałęzi winobluszczu i teraz kombinuję z dodatkami(część mam jeszcze z zeszłego roku). Lubię dodawać tymianek, rozmaryn i lawendę, które dodatkowo dostarczają walory zapachowe Z typowych zieloności, jako dodatek sprawdza się też bluszcz i trzmielina.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 11:26, 14 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Kaśka, a czy Ty przypadkiem przy domku działkowca nie sadziłaś Alden Biesen? Ona też koraliki wytwarza

no tak, ale tamte będa potrzebne do świątecznych ozdób na furtki wejściowe do ogrodu - robiliśmy takie w zeszłym roku i to się bardzo podobało przechodniom. A na tej mojej róży ładnie fajnie by wylądały przy obelisku. Może jeszcze sie wytworzą, co? Prawda taka, że długo ścinałam jej kwiatostany, by kwitła dalej
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 12:16, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
A jak długo masz Guirlande d'Amour? U mnie dopiero ok 2 lata po posadzeniu owoców na różach zaczyna być więcej.

Mam jeszcze takie koraliki, a czasem to już bardziej korale
Te są najdrobniejsze i na razie za mało ich na bukiety - maleństwa z róży od Sylwii

Emelie też wytwarza owoce, ale zupełnie inne w odbiorze, duże, bardziej surowe. W kompozycjach sprawdzają się super.

Niektóre świeżo posadzone nówki też zapowiadają wysyp koralików - to akurat Abigail Adams.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:26, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
Ciekawe czy Elisabeth Oberle też zawiązuje owoce? Sama wybierałam krzaczek w szkółce, obok było sporo już po kwitnieniu i coś mi świta, że też koraliki miały. Kupiłam taki z kilkoma pączkami i jeden zdążył pokazać kwiat. Pomyłki nie ma

W przyszłym roku spróbuję wcisnąć do wianka owoce jabłonki Freja(teraz jeszcze mi szkoda ). One są wyjątkowo malutkie i trwałe, w przeciwieństwie do Dolgo, które dość szybko tracą ładny wygląd. Macie doświadczenie z tymi owocami w kompozycjach? W necie są powszechnie fotografowane, tylko czy długo w tych suchych bukietach/wiankach zdobią?

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies