Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Basieksp 11:52, 03 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Zgadzam się z dziewczynami, piękne są, tylko zdecydowanie za krótko kwitną ale za to jak już zakwitną to ten zapach roznoszący się po ogrodzie lubię ten czas
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 15:44, 03 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O! „kokon” i „kaloryczne zdjęcia” to hasła roku
Magara to świetnie podsumowała. Masz całkiem pokaźną kolekcję peonii i pilnuj także w kolejnym sezonie dobrze czasu kwitnienia, mając aparat w gotowości. Osobiście najbardziej lubię te niepełne, z widocznymi żółtymi środkami. Nie mam i poszukam.Listę chciejstw uruchomić łatwo wchodząc do Ciebie
Mgduska 16:06, 03 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Marta, polecam Ewelinę
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:09, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Alija napisał(a)
Zuziu, wspaniałe podsumowania, piękne zdjęcia, świetnie się ogląda, z dużą przyjemnością.
Dopiero początek grudnia, a mnie już się tęskni za takimi widokami

Ja tam jeszcze trochę z bielą wytrzymam, ale nie po drodze mi z szaroburością, zimnym wiatrem i deszczem. Słuchałam dzisiaj w radio audycji jak sobie Skandynawowie radzą z długą zimą i właściwie wszystko jest oczywiste: ruch na świeżym powietrzu, duńskie hygge w domu, wełna w dobrym wydaniu, brak przegrzania. Teraz tylko trzeba zacząć wprowadzać to w życie i jakoś dotrwamy do wiosny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:10, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Napia napisał(a)
Ja też mam lepszy nastrój, patrząc na te piękności. Świetny przegląd piwoniowy i ile odmian > Ja mam dwie, tylko w większej liczbie, ale kwitną tak sobie


Ciekawe dlaczego te Twoje piwonie nie chcą się porządnie z kwitnieniem rozkręcić. Jakie masz odmiany?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:14, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aleksander Fleming +bodziszek +Rose de Resht to cudowny tercet. Wygląda nad wyraz apetycznie.
Dzięki Twojemu zestawieniu odkryłam, że piwonia, która mam od taty to Festiva Maxima. Bardzo ją lubię. Przepięknie wygląda z tymi ciemniejszymi muśnięciami wewnątrz kwiatu.
Lubię piwonie za ich bezobsługowość. Do ideału brakuje im tylko trochę dłuższego okresu kwitnienia, ale im to wybaczam.

Zestaw z Aleksandrem Flemingiem jest mocny, ale rzeczywiście dość apetyczny, szczególnie z dodatkiem delikatnej posypki z kwiatów kolendry
Ja sobie wydłużam podziwianie piwonii sadząc odmiany o różnym terminie kwitnienia, chociaż jak zerkam na zdjęcia to Festiva Maxima jest u mnie długodystansowcem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:15, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
lilarose napisał(a)
piękne masz piwonie, szczególnie spodobał mi się Aleksander Fleming, taka obfitość robi wrażenie. No i ostatnia fotka z makiem cudna. Ogólnie fotki czerwcowe, to jest teraz balsam na moją duszę - wstawiaj więcej, chętnie się pozachwycam

Coś tam jeszcze wstawię, ale muszę sobie porcje dawkować, do wiosny zostało jeszcze trochę czasu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:17, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Magara napisał(a)
Zuza, Twoje podsumowania są bardzo "kaloryczne", w pozytywnym znaczeniu energetyczności oczywiście
Wszystkie Twoje zestawienia roślin mi się mega podobają
I mam nadzieję, że masz dla nas taki zapas kalorii, który pozwoli przetrwać burość zimy

Tak jak napisała Martka, "kaloryczność" to obok "kokonu" słowo roku
Rośliny dziękują za komplementy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:19, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Helen napisał(a)
Ja w tym roku odkryłam po wielu latach, jak piwonie, takie różowe nn, pięknie pachną. Jeździłam do koleżanki i żebrałam o kwiaty do wazonu. Cudowne, zapach nie do pobicia
Zuza, masz piękne odmiany

Niektórych wąchać nie polecam
Te pachnidła w domowych bukietach uwielbiam na równi z lilakami

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:21, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
tulucy napisał(a)
Nie wiem, co takiego mają w sobie piwonie, ale jak je widzę, to od razu mam ochotę powiększyć moją kolekcję.

Tercety oba mnie urzekły bardzo.

Łucjo, mam tak samo Już postanowiłam, że nabędę kolejne, tylko jeszcze nie wiem czy na pewno w przyszłym roku. Trzeba sobie dawkować przyjemność
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies