Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:00, 02 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
5.Aleksander Fleming
Zaczęła kwitnienie kilka dni przed nr4, ale kolorystycznie bardziej mi pasuje na to miejsce
Piwonia pełna wigoru, ale nie do końca w moim typie. Kwiaty spore, napakowane płatkami do granic możliwości, o dziwo nie wymagały podparcia. Stworzyła z Rose de Resht i bodziszkiem dość kontrowersyjny, mocny zestaw kolorystyczny.


6.Babcina nn
W tym roku nie miała szans się wykazać, za wysoko zostawiłam Queen of Sweden i zabrała jej sporo słońca. Do tego rośnie zbyt blisko żywopłotu, ale już jej raczej nie ruszę. Mam jeszcze jeden egzemplarz w przechowalniku u rodziców i on na pewno dostanie odpowiednią miejscówkę.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 16:34, 02 gru 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Zuziu, wspaniałe podsumowania, piękne zdjęcia, świetnie się ogląda, z dużą przyjemnością.
Dopiero początek grudnia, a mnie już się tęskni za takimi widokami
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 16:53, 02 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
7. biała nn, a właściwie w kolorze kości słoniowej
Posadzona w okolicach białych lilii i Chopinów. Niestety rzadko udaje im się zgrać w czasie. W tym roku kwitła wyjątkowo nienachalnie, świeżo po przesadzeniu. Na drugim zdjęciu za Chopinem w tle

8. ostatnia kwiaty pokazała landrynkowa nn
Ma najmniejsze kwiaty ze wszystkich moich piwonii. Róż z różem, niekoniecznie idealne zestawienie kolorów na jednym kwiatku, ale za towarzystwo ma ciemnego penstemona i lekko pistacjową Elfe, co wyjątkowo równoważy jej urodę

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:34, 02 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Na koniec chciałam wstawić kilka zdjęć bardziej grupowych, ale różanka na której porozrzucane mam peonie jest na to lekko za duża. W takim razie będzie fragmentarycznie

Od razu nastrój mam lepszy. Przyjemnego weekendu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Napia 20:28, 02 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ja też mam lepszy nastrój, patrząc na te piękności. Świetny przegląd piwoniowy i ile odmian > Ja mam dwie, tylko w większej liczbie, ale kwitną tak sobie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 21:20, 02 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Aleksander Fleming +bodziszek +Rose de Resht to cudowny tercet. Wygląda nad wyraz apetycznie.
Dzięki Twojemu zestawieniu odkryłam, że piwonia, która mam od taty to Festiva Maxima. Bardzo ją lubię. Przepięknie wygląda z tymi ciemniejszymi muśnięciami wewnątrz kwiatu.
Lubię piwonie za ich bezobsługowość. Do ideału brakuje im tylko trochę dłuższego okresu kwitnienia, ale im to wybaczam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
lilarose 22:20, 02 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
piękne masz piwonie, szczególnie spodobał mi się Aleksander Fleming, taka obfitość robi wrażenie. No i ostatnia fotka z makiem cudna. Ogólnie fotki czerwcowe, to jest teraz balsam na moją duszę - wstawiaj więcej, chętnie się pozachwycam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:33, 02 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Zuza, Twoje podsumowania są bardzo "kaloryczne", w pozytywnym znaczeniu energetyczności oczywiście
Wszystkie Twoje zestawienia roślin mi się mega podobają
I mam nadzieję, że masz dla nas taki zapas kalorii, który pozwoli przetrwać burość zimy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:35, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie wiem, co takiego mają w sobie piwonie, ale jak je widzę, to od razu mam ochotę powiększyć moją kolekcję.

Tercety oba mnie urzekły bardzo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Helen 06:35, 03 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Ja w tym roku odkryłam po wielu latach, jak piwonie, takie różowe nn, pięknie pachną. Jeździłam do koleżanki i żebrałam o kwiaty do wazonu. Cudowne, zapach nie do pobicia
Zuza, masz piękne odmiany
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies