Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 17:24, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Basieksp napisał(a)
Zgadzam się z dziewczynami, piękne są, tylko zdecydowanie za krótko kwitną ale za to jak już zakwitną to ten zapach roznoszący się po ogrodzie lubię ten czas

Tak, ja też lubię czas kwitnących piwonii. Wszystko jest wtedy takie soczyste wokół Mi ich krótkie kwitnienie aż tak bardzo nie przeszkadza, wokół mam jeszcze pełno róż, a pod koniec sezonu piwoniowego pojawiają się pierwsze dalie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:29, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)
O! „kokon” i „kaloryczne zdjęcia” to hasła roku
Magara to świetnie podsumowała. Masz całkiem pokaźną kolekcję peonii i pilnuj także w kolejnym sezonie dobrze czasu kwitnienia, mając aparat w gotowości. Osobiście najbardziej lubię te niepełne, z widocznymi żółtymi środkami. Nie mam i poszukam.Listę chciejstw uruchomić łatwo wchodząc do Ciebie

Polecam zajrzeć na wątek Kasi Bawarki, tam dopiero można na piwonie zachorować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:30, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Mgduska napisał(a)
Marta, polecam Ewelinę

Ja już ją sobie prawie na listę chciejst wpisałam. Napisz jeszcze tylko czy ładnie pachnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 18:05, 03 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Prawdę mówiąc nigdy nie wsadziłam w nią nosa Rośnie u mnie w głębi rabaty, ale też jakoś mnie nie tknęło, żeby sprawdzić.
Ja prawie też ją dokupiłam, ale powstrzymała mnie świadomość ciasnoty na rabacie. Miałam dwie, jedną, o czym już pisałam, prawdopodobnie zamordowałam wykopując dalie w listopadowych ciemnościach. Ale na tą rabatę trafiły teraz inne piwonie, które nie kwitły na poprzednim miejscu - dwa egzemplarze Avalanche - więc poczekam do lata, żeby sprawdzić, czy druga Ewelinka się wciśnie.
Ja piwonie uwielbiam i mogłabym mieć kawał ogrodu piwoniowy, gdyby nie fakt, że uwielbiam też te wszystkie inne kwiaty.
Festiva jest przepiękna, też mogłabym mieć
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:46, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ciekawe czy Avalanche ma na żywo te żółte odcienie jak na zdjęciach w necie. O zapach już nie pytam
Wymyśliłam sobie taki "kawał" ogrodu piwoniowego, ale na części mężatego. Mamy taki podział, ja zajmuję ok 5/6 ogrodu, on ma do dyspozycji 1/6 na swoje graty. Już mu tam i tak 2 docelowo spore róże posadziłam, ale jeszcze nie wie co za potwory wyrosną... z rabatą piwoniową trochę poczekam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:08, 03 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No właśnie, ciekawe. Od trzech lat moja ciekawość czeka na zaspokojenie. Były już nawet pąki w tym roku, ale potem przyszła susza i nic z tego się nie rozwinęło.

Strasznie dużo gratów ma ten Twój Mąż
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 19:48, 03 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Haha, no właśnie nie ma aż tylu gratów, kawał ziemi odłogiem leży
ps. Zapomniałam dodać, że ten podział obowiązuje tylko na nowej części ogrodu. Na starej proporcje są jeszcze bardziej zachwiane
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 22:11, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Zuza ja jakvy co, to chętnie się moimi podzielę. Niektóre juz nadają się spokojnie do dzielenia, a część to już wydawałam, MroKasia ma. I mamie na siłę trochę wetknęłam. Obfocę moje porządnie w sezonie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 00:16, 04 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
antracyt napisał(a)

Mamy taki podział, ja zajmuję ok 5/6 ogrodu, on ma do dyspozycji 1/6 na swoje graty.

Zuza, oślepiona Miłością chyba byłaś oddając 1/6 terytorium na graty Ale wybaczalne to jest, stanu uczuć nie można oceniać
Niemniej jednak żaden szanujący się swat posagu takiej "wartości" by nawet nie śmiał proponować
Uderzaj w klauzule abuzywne, modny temat, odbierz 1/2 z 1/6 chociaż
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 10:30, 04 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
tulucy napisał(a)
Zuza ja jakvy co, to chętnie się moimi podzielę. Niektóre juz nadają się spokojnie do dzielenia, a część to już wydawałam, MroKasia ma. I mamie na siłę trochę wetknęłam. Obfocę moje porządnie w sezonie.

W takim razie obfoć koniecznie, mi nie trzeba będzie ich wciskać na siłę Jakoś nie myślałam nigdy o tym, żeby kępy piwoni dzielić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies