Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Martka 17:21, 19 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko jak dobrze, że nie toniesz w wirze przygotowań, mam tak samo i chwalę sobie.
Bonusiak byłby skradł show ALE: cienista ma tyle uroku (hasło: sprytny ogrodnik wykorzysta każdy kawałek cienia ), że nie skradł całkiem, a tylko dodał uroku niepowtarzalnego. Rabatę lubię, rośliny cienia od zawsze mi się podobały, w tajemniczości nie mają sobie równych. Ten dzwonek daje świetny akcent, ale wszystko razem wzięte tu gra, bez tych drobnych elemencików układanki nie byłoby uroku. Zaczyna mnie nudzić sadzenie "w rządku" i to na dobre a Twoje nasadzenia utwierdzają mnie w tym kierunku działań
Co jeszcze zostało do przeglądu?...
Magara 23:18, 19 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6644
Bardzo przyjemnie się u Ciebie wszystkie wspomnienia ogląda
Pewnie to już nie raz pisałam - ale rabaty masz piękne Takie niewymuszone - takie określenie mi przyszło do głowy
Zuza, masz dar, którego bardzo Ci zazdroszczę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:53, 20 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)
Piękna rabata. Moje ulubione rabaty to cieniste właśnie

A ja się nie mogę zdecydować Nie mogłabym mieć ogrodu bez rabat typowo słonecznych ale cieniste też muszą być dla wyciszenia oka i duszy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:55, 20 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kordina napisał(a)
A jakieś nasionka z Alba dzwonka nie zostały? Mam fioletowe wysokie.
Jak przyjemnie patrzeć na taką soczystość teraz

Niestety w tym roku dość szybko cięłam nasienniki, bo brzydko się położyły (chyba po deszczu). Poprawię się w przyszłym roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:02, 20 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Martka napisał(a)
Zuzko jak dobrze, że nie toniesz w wirze przygotowań, mam tak samo i chwalę sobie.
Bonusiak byłby skradł show ALE: cienista ma tyle uroku (hasło: sprytny ogrodnik wykorzysta każdy kawałek cienia ), że nie skradł całkiem, a tylko dodał uroku niepowtarzalnego. Rabatę lubię, rośliny cienia od zawsze mi się podobały, w tajemniczości nie mają sobie równych. Ten dzwonek daje świetny akcent, ale wszystko razem wzięte tu gra, bez tych drobnych elemencików układanki nie byłoby uroku. Zaczyna mnie nudzić sadzenie "w rządku" i to na dobre a Twoje nasadzenia utwierdzają mnie w tym kierunku działań
Co jeszcze zostało do przeglądu?...

Rabaty z roślinami sadzonymi "w rządku" podobają mi się u innych. Mam za małe pokłady samodyscypliny na taki typ ogrodu
Prawdopodobnie kolejnego odcinka ogrodowego przeglądu nie będzie. Został jedynie przedogródek do pokazania, ale z tego co pamiętam, nie robiłam mu w tym roku zbyt wielu zdjęć ze względu na budowę obok(fruwające styropiany i rusztowania są mało fotogeniczne ). Zobaczymy czy coś uzbieram.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:12, 20 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Bardzo przyjemnie się u Ciebie wszystkie wspomnienia ogląda
Pewnie to już nie raz pisałam - ale rabaty masz piękne Takie niewymuszone - takie określenie mi przyszło do głowy
Zuza, masz dar, którego bardzo Ci zazdroszczę

Trochę już o tym moim "darze" napisałam u Ciebie. Mam wrażenie że sporo mi też dały skończone studia, lubię bawić się kolorem, formą i kompozycją. Podpatruję połączenia u profesjonalistów i przede wszystkim najlepszej projektantki - natury
ps. Martka idealnie skomentowała na Twoim wątku to, co już dawno chciałam Ci napisać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:53, 20 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6644
antracyt napisał(a)

Trochę już o tym moim "darze" napisałam u Ciebie. Mam wrażenie że sporo mi też dały skończone studia, lubię bawić się kolorem, formą i kompozycją. Podpatruję połączenia u profesjonalistów i przede wszystkim najlepszej projektantki - natury

Dobrze studia wybrałaś Ja w sumie też całkiem nieźle, ostatecznie nie żałuję, ale moje nijak do ogrodu się mają Z drugiej strony wszystko byłam w stanie w swoim życiu przewidzieć, ale radochy z grzebania w ziemi - no tego nie przewidziałam
ASP mi się marzyło jako nastolatce - grafika albo malarstwo (chodzenie w wielką teką, w wyciągniętym swetrze i czarnych zamszakach - w tamtych czasach - sam szyk ), ewentualnie architektura nawet na polibudzie No ale jakoś nie wyszło Marzenia nastolatki plus hamulcowe otocznie i skończyłam z "pewnym" zawodem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 12:12, 21 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mnie hamulcowe otoczenie namówiło na egzaminy na studia ekonomiczne. Dla świętego spokoju poszłam na nie, ale "postarałam się" żeby się nie dostać Przy okazji zdawałam też na kierunek z którym było mi po drodze i tu już się przyłożyłam żeby efekt był inny

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:07, 21 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Dobrze studia wybrałaś Ja w sumie też całkiem nieźle, ostatecznie nie żałuję, ale moje nijak do ogrodu się mają Z drugiej strony wszystko byłam w stanie w swoim życiu przewidzieć, ale radochy z grzebania w ziemi - no tego nie przewidziałam
ASP mi się marzyło jako nastolatce - grafika albo malarstwo (chodzenie w wielką teką, w wyciągniętym swetrze i czarnych zamszakach - w tamtych czasach - sam szyk ), ewentualnie architektura nawet na polibudzie No ale jakoś nie wyszło Marzenia nastolatki plus hamulcowe otocznie i skończyłam z "pewnym" zawodem


Powiem Ci, że ta wielka teka jest strasznie nieporęczna. A już wożenie dużych gabarytów tramwajem jest bardzo uciążliwe - boisz cię, że ludzkość Ci coś zahaczy, zgniecie, poniszczy, a jeszcze kanar może zażądać dodatkowego biletu za ponadwymiarowy ładunek, udręka po prostu
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:26, 21 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Przypomniało mi się, że ta wielka teka wpadła mi kiedyś zimą pod stojącego na światłach tira... Wiało koszmarnie, chodnik jak lodowisko, teka zachowała się jak żagiel i nie udało mi się jej utrzymać... zdecydowanie nie było mi do śmiechu...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies