Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:45, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W tym roku bardzo na luzie podchodzę do przygotowań świątecznych (co roku ktoś inny w rodzinie ogarnia większość, tym razem nie ja ). Ulepiliśmy już pierogi, choinka i inne ozdoby też już zdobią dom, zostały mi jeszcze 2 potrawy wigilijne do zrobienia i tyle
Stąd mam sporo czasu na ogrodowe wspominki.

Dziś bardziej na zielono - leśna
Moja bezobsługowa ulubienica. Jedyne co muszę na niej robić to wiosenne lekkie ogarnięcie(ale bez przesady) i usuwanie nadmiarów. W tym roku planowałam jeszcze odświeżyć jej tło (niestety nie zdążyłam przed rozrostem roślin), dodać parę ciemierników(okazało się jednak, że nie oznaczyłam wiosennych zawilców i bałam się je uszkodzić) i podzielić kępy przebiśniegów(chociaż to mi się udało )
To kolejna rabata, która podoba mi się cały rok. Od przedwiośnia biel pokazują ciemierniki i przebiśniegi. W kwietniu dochodzą pierwsze zieloności i pudrowe róże kolejnych ciemierników.

A potem przychodzi mój ulubiony tutaj maj

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:55, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W połowie miesiąca jest już tak gęsto, że nie jestem w stanie nogi wcisnąć Pielenie od teraz do końca sezonu jest niepotrzebne. Zaczyna przeważać biel. Pod koniec miesiąca dochodzą ciemnofioletowe akcenty.



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:08, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W czerwcu do palety barw dochodzi róż orlików i niebieskości (nie pamiętam teraz czego ), a na dzikiej części również żółta mgiełka jaskra. Swój najlepszy czas ma również hortensja pnąca.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:23, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W połowie czerwca dochodzą pionowe akcenty dzwonków, paprocie i funkia osiągają docelowe rozmiary, paleta zielonych odcieni przyjemnie się poszerza.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 11:36, 19 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
W połowie miesiąca jest już tak gęsto, że nie jestem w stanie nogi wcisnąć Pielenie od teraz do końca sezonu jest niepotrzebne. Zaczyna przeważać biel. Pod koniec miesiąca dochodzą ciemnofioletowe akcenty.




to ciemno fioletowe to bodziszek? tak? Super akcent daje

Twoja cienista jest cudowna, już wiele razy to pisałam

a ta bezobsługowość cienistych rabat jest przefajna, ja muszę zrobić w moim ROD ich promocję "cieniste zamiast trawników dla leniwych ogrodników"
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:42, 19 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
W połowie czerwca dochodzą pionowe akcenty dzwonków, paprocie i funkia osiągają docelowe rozmiary, paleta zielonych odcieni przyjemnie się poszerza.

zdradź jeszcze, co to są za dzwonki?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 12:12, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Od lipca rabata się uspokaja i kolorów nabiera dopiero jesienią. Ten czas na zdjęciach wtawię już skrótowo, ale z bonusikiem


i bonusik

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:15, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
lilarose napisał(a)

to ciemno fioletowe to bodziszek? tak? Super akcent daje

Twoja cienista jest cudowna, już wiele razy to pisałam

a ta bezobsługowość cienistych rabat jest przefajna, ja muszę zrobić w moim ROD ich promocję "cieniste zamiast trawników dla leniwych ogrodników"

Hasło wymyśliłaś idealne

Dzwonek to: Campanula latifolia "Alba"
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 13:46, 19 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Piękna rabata. Moje ulubione rabaty to cieniste właśnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 16:49, 19 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
A jakieś nasionka z Alba dzwonka nie zostały? Mam fioletowe wysokie.
Jak przyjemnie patrzeć na taką soczystość teraz
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies