Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:33, 15 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Zuza, dobrze wiem co czujesz i życzę Ci nieużytków za płotem jak najdłużej
Swoją drogą wydaje mi się, że covidowy boom na działki trochę osłabł a ceny materiałów budowlanych przynajmniej część "nowych" posiadaczy ziemskich przystopuje. Każdemu oczywiście życzę spełnienia marzeń o własnym domu, ale pod nosem mruczę coś zgoła odmiennego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:05, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Już mi się nie chce komentować rozrastającego się sąsiedztwa... napijmy się porannej kawy

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:07, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Mgduska napisał(a)
Tak, tak, nasze dzikie łąki to też tak naprawdę działki budowlane. Teraz rosną tam wrzosy i żarnowce, a jesienią grzybki i trzeba się nimi nacieszyć, póki są.

Owoce dzikich czereśni jadłam w tym roku, są pyszne, zwłaszcza te jasne! Nawet się namierzałam na siewki (mnóstwo siewek!), ale musiałabym sobie takie drzewko jakoś oznaczyć latem, żeby po nie wrócić jesienią, bo właśnie takie z jasnymi owocami chcę wykopać. Rosną dziko przy dość uczęszczanym szlaku, ale poza moją rodzinką nie widziałam szału radości w oczach spacerowiczów

Na siewki dzikich czereśni też bym się skusiła
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:41, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Wracam do podsumowań.
Na dziś mam "starą" różankę.
Niewiele było na niej zmian w tym roku, doszło kilka roślin, część podzieliłam, kilka roszad też się przytrafiło. Najwięcej pracy miałam z ogarnięciem wysiewów, wysadzaniem jednorocznych, a potem czyszczeniem tego co przekwitło, ale generalnie cieszyłam się po prostu tą rabatą
Życie i niebieskie kolory pojawiały się na niej już w kwietniu, ale tak niewielkich rozmiarów(iryski, puszkinie i śnieżniki), że na zdjęciach tylko fragmentarycznie są widoczne . Majowa odsłona to już dużo więcej koloru. Biel, rozbielony żółty i różowy to zasługa jabłonek, narcyzów i tulipanów. Pod koniec miesiąca rabatę przejęły irysy bródkowe, orliki, pierwsze piwonie, powojniki i świeża zieleń


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:52, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Czerwiec to już zupełnie inna rabata. Na początku dość nieśmiało kwiaty pokazują piwonie i róże, pod koniec miesiąca wszystko kipi kolorem i zapachem.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:07, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:19, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Czerwiec był bardzo gorący, sporo róż zbyt szybko skończyło kwitnienie, ale na początku lipca pojawiły się kolejne.



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:27, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
W połowie miesiąca kolorystyka zaczęła się zmieniać, zrobiło się spokojniej, bardziej zwiewnie. Czuć było pełnię lata.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:39, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Malus Dolgo zaczęła czarować owocami. Wielkimi krokami zbliżał się sierpień, a kiedy przyszedł niektóre róże rozpoczęły spektakl na nowo, chociaż już mniej intensywnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:42, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przy całej urodzie kwiatów, bujności kolorów, bzyczenia i życia po prostu, to jednak koniec maja jest dla mnie naj - ten moment tuż przed, kiedy zieleń jest soczysta, kolor wciąż tłoczą cebulaki, róże jeszcze w pąku, ale tuż tuż, a cała radość jeszcze przed nami

PS Dolgo jest przewspaniała! I naprawdę ozdobna
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies