Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

sylwia_slomc... 21:21, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Pięknie masz skomponowaną tą rabatę, śliczna cały sezon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 21:40, 16 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Masz Zuza dar do łączenia roślin.
Biale kwitnące kępy jesienią na starej różance to co to jest?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Napia 21:52, 16 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Pięknie wygląda rabata o różnych porach roku. Podoba mi się jej bujność, zwiewność, kolory i róże, rzecz jasna.
I tatuaż przepiękny Myślę, że gdybym zdecydowała się na tatuaż, to też z pewnością zdecydowałabym się na ogrodowy. Róża i jeżyna bardzo mi do Ciebie pasują

Pytałaś, jakie mam piwonie - na pewno Sarę Bernhardt, białą, której nazwy nie pamiętam i czerwoną krzewiastą. Były sadzone zgodnie z zasadami, czyli nie za płytko, ani nie za głęboko, a jednak nie kwitną tak, jak powinny. W tym roku mocno je podkarmię
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 23:47, 16 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
LIDKA napisał(a)
Masz Zuza dar do łączenia roślin.

I to jest chyba kluczowe stwierdzenie
Zuza, piękne foty, piękna rabata
O puszkiniach mi przypomniałaś - posadziłam w tym roku, ale totalnie nie pamiętam, w którym miejscu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 12:51, 17 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie masz skomponowaną tą rabatę, śliczna cały sezon

Dzięki, to główna rabata oglądana z domu i tarasu, zależało mi na jej atrakcyjności przez cały sezon. Nawet teraz suchulce nie wyglądają bardzo źle z daleka, chociaż odrobina śniegu mogłaby widok poprawić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:52, 17 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
LIDKA napisał(a)
Masz Zuza dar do łączenia roślin.
Biale kwitnące kępy jesienią na starej różance to co to jest?

To białe marcinki NN.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:09, 17 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Napia napisał(a)
Pięknie wygląda rabata o różnych porach roku. Podoba mi się jej bujność, zwiewność, kolory i róże, rzecz jasna.
I tatuaż przepiękny Myślę, że gdybym zdecydowała się na tatuaż, to też z pewnością zdecydowałabym się na ogrodowy. Róża i jeżyna bardzo mi do Ciebie pasują

Pytałaś, jakie mam piwonie - na pewno Sarę Bernhardt, białą, której nazwy nie pamiętam i czerwoną krzewiastą. Były sadzone zgodnie z zasadami, czyli nie za płytko, ani nie za głęboko, a jednak nie kwitną tak, jak powinny. W tym roku mocno je podkarmię

A wiesz, że dziewczyny pod koniec kwietnia (po wypadzie do arboretum) stwierdziły, że jeszcze sporo mam na tej rabacie miejsca na nowe nasadzenia. Więc może wcale tak bujna to nie jest rabata

Zastanawiam się pomału nad symetrycznym tatuażem na drugim przedramieniu(tak bardzo wstępnie na razie ) i kiedy wspomniałam meżatemu o pomyśle na wzór to wielkie oczy zrobił. Moim zdaniem też lekko ogrodowy, ale zdecydowanie nieoczywisty w odbiorze... jeżeli się kiedyś na niego zdecyduję, to nie omieszkam się pochwalić.

Ciekawe czemu te Twoje piwonie nie rozpędzają się z kwitnieniem. Moja babcia twierdziła, że one nie wymagają dokarmiania(miała w ogrodzie piękny czarnoziem ), nie lubią ściółki w nogach i muszą mieć sporo wody na początku wegetacji. Do 2 i 3 punktu się stosuję. Jeżeli chodzi o dokarmianie, to w czasie sadzenia dostały bardzo dużą porcję obornika, a potem rzeczywiście niczego dodatkowo im nie dawałam, ale to są dość młode nasadzenia jeszcze. W przyszłości pewnie jakieś dobro im podrzucę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:51, 17 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)

I to jest chyba kluczowe stwierdzenie
Zuza, piękne foty, piękna rabata
O puszkiniach mi przypomniałaś - posadziłam w tym roku, ale totalnie nie pamiętam, w którym miejscu

Będziesz miała niespodziankę wiosną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 22:23, 17 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Też tak uważam, jak Ty Zuza, że ogród obumiera w listopadzie.
W październiku było jeszcze tak kolorowo, że ogród wcale nie był pesymistyczny w odbiorze.
A o białe astry nn się przypomnę wiosną
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 10:21, 19 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Nadmiary zapakuję do doniczek i będę rozdawać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies