Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 14:02, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Końcówka lata i początek jesieni to na różance już kolor punktowy. Wzrok przenosi się częściej na sąsiednie rabaty.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 14:02, 16 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4704
Soczystość, gęstość, po prostu CUD! Zgadzam się z Mgduską co do najpiękniejszej pory
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 14:16, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Jesień zostawię chyba na inny czas... internet mi się zawiesza.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:19, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Dziewczyny, a ja się nie mogę zdecydować... każdy czas ma w sobie sporo uroku, zapachów, chociaż maj to rzeczywiście taka piękna zapowiedź nadchodzącego.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 14:39, 16 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Różankę masz rownież przepiękną, jak i pozostałe części ogrodu.
Maj to mój ulubiony miesiąc. Wszystko jest takie świeże i daleko jeszcze do jesieni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 15:12, 16 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Dziewczyny, a ja się nie mogę zdecydować... każdy czas ma w sobie sporo uroku, zapachów, chociaż maj to rzeczywiście taka piękna zapowiedź nadchodzącego.


Ta rabata jest piękna od wiosny do jesieni, nawet z punktowym kolorem Lato jest piękne w sposób oczywisty, a jesienią, kiedy masz mniej koloru, na pierwszy plan wychodzą struktury i też jest pięknie i ciekawie.
Ja wciąż nie umiem się zachwycać jesiennymi ogrodami, przebarwienia są piękne tak osobno, ale cały ogród, który zasypia mówiąc delikatnie, a faktycznie obumiera - dla mnie jest interesujący wyłącznie z tego powodu, że można w nim popracować, nie ze względów estetycznych.
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 15:24, 16 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Koniec maja... już róże zaczynają. Pączki robią nadzieję. A już jest w sumie bujnie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 16:40, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Mgduska napisał(a)


Ta rabata jest piękna od wiosny do jesieni, nawet z punktowym kolorem Lato jest piękne w sposób oczywisty, a jesienią, kiedy masz mniej koloru, na pierwszy plan wychodzą struktury i też jest pięknie i ciekawie.
Ja wciąż nie umiem się zachwycać jesiennymi ogrodami, przebarwienia są piękne tak osobno, ale cały ogród, który zasypia mówiąc delikatnie, a faktycznie obumiera - dla mnie jest interesujący wyłącznie z tego powodu, że można w nim popracować, nie ze względów estetycznych.

Wiesz co, mnie dopiero w tym roku zauroczył jesienny ogród. Może to kwestia "olśnienie", na pewno spora zasługa tegorocznej pięknej jesieni. Astry i chryzantemy pokazały na co je stać, w październiku na różankę wrócił kolor. Tym razem dopiero w listopadzie poczułam, że ogród obumiera/zasypia.
Pierwsze zdjęcie jeszcze z września


Listopadowych zdjęć już wstawiać nie będę... oby do wiosny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:41, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Anda napisał(a)
Różankę masz rownież przepiękną, jak i pozostałe części ogrodu.
Maj to mój ulubiony miesiąc. Wszystko jest takie świeże i daleko jeszcze do jesieni

Tak, ta odległość jesieni jest bardzo istotna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:45, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
tulucy napisał(a)
Koniec maja... już róże zaczynają. Pączki robią nadzieję. A już jest w sumie bujnie

Ja najbardziej lubię majowe cieniste rabaty, tam jest najbardziej soczysta zieleń, paprocie rozwijają pastorały(uwielbiam ten moment), a kwitnące mają swój najlepszy czas. Orliki, serduszka, wiosenne zawilce, niezapominajki, konwalie
Chyba następnym podsumowaniem pomęczę Was leśną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies