Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Gardenarium 10:03, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Carex jakiś zimozielony tam daj, takie piórka jak u mnie. Będzie ślicznie Cudo rabatka







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:06, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
profus napisał(a)
Po pierwsze przypominam jak nasadzenia na wschodniej ścianie wyglądają obecnie:



Trzeba uspokoić te nasadzenia, zagęścić żeby nie było takich pustych miejsc. Wtedy będziesz miał piękne tło dla niższych nasadzeń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:09, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Nie wiem, czy to wszystko wejdzie
Kulki z lewej możesz rozsunąć aż przed pieniek wiśni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 10:17, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
No to teraz zaczątek tego co niby ma być po tej wschodnie stronie. Jeszcze raz ale z numerkami.


1 - świerk kłujący - teraz rośnie gdzie indziej, ale tam mi jednak nie pasuje - za duży - szkoda mi go wyrzucić i tutaj może by go przesadzić. Jednak nie jestem pewny, a może dać go za płotem w tym wew narożniku na dole lekko na prawo.

2 - świerk serbski - i tutaj też nie jestem pewien czy opłaca się robić drugi żywopłot z nich (sąsiad ma tuje brabant - zaznaczone). Jednak z tej strony mam blisko sąsiada z tarasem i może lepiej taką wyższą zasłonę zrobić i lepsze wygłuszenie.

3 - sosna czarna - obecnie rośnie

4 - żółte tuje jeszcze nie wiem jakie - po drugiej stronie mam sunkisty /3szt

5 - Śliwa wiśniowa Pissardi - rośnie tam,ale muszę ją trochę odsunąć od płot by zmieścić żółte tuje. Pod nią chcę dać hortensje Limelight

6 - Perukowiec podolski Royal Purple - rośnie

7 - Tuje wschodnie Aurea Nana /3szt

8 - wierzba całolistna pendula - rośnie /2 szt

9 - tuja spiralis - 2 szt rosną /3 szt

10 - Brzoza Pendula Gracilis szczepiona - rośnie

11 - azalie.

12 - Pęcherznica Diabolo - rośnie /2 szt

13 - wiśnia Łutówka /2szt - te wiśnie są ale trochę inaczej tam posadzone. W sumie to nie wiem gdzie je dać. Chciałbym jednak mieć własne wiśnie. Mam też tam gdzieś posadzone Pigwowce na nalewkę (jeszcze nie próbowałem - może nie warto). Chyba dobrze by było coś z tych owocowych w jednym miejscu zrobić, może jeszcze jakieś inne, ale jakoś mi to nie pasuje - po prostu nie mam pomysłu żeby to było jeszcze ozdobne.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
abiko 10:20, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Ależ fajnie patrzy się na ten twój projekt
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:24, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Wydaje mi się, że azalie znikną przy 7 - tuje. Może zamiast nich Rh tyle, że wtedy wierzba ci będzie śmiecić.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
profus 10:27, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)


Nie wiem, czy to wszystko wejdzie
Kulki z lewej możesz rozsunąć aż przed pieniek wiśni.


Chyba tak zrobię. Dam chyba też spokój na razie tej rabatce i posadzę na wiosnę to co jest, zobaczę ile w realu będzie miejsca i pewnie wtedy coś się dopasuje jak będzie tam goło albo z wąsko.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 10:31, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
abiko napisał(a)
Wydaje mi się, że azalie znikną przy 7 - tuje. Może zamiast nich Rh tyle, że wtedy wierzba ci będzie śmiecić.


Tak myślę dać kilka sztuk by obsadzić tak może 1,5 głębokości na 3 m szerokości tego kształtu. Rododendrony nie wiem czy dałyby radę, brzoza bardzo ażurowa, słońce dość palące.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Wieloszka 10:39, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
A ja bym pociągnęła nr 7 - thuje w stronę serbów - posadziła je przed nimi. Na tle ciemnozielonej ściany ich kolor będzie bardzo wyraźny. A dalej przed serbami (pomiędzy nr 1 a 3) jakieś miskanty - jeden rodzaj, lub miskanty na przemian z hortensjami (tak jest w "Ogrodzie z lustrem" ). A wracając do ciurkadełka nr 2 - nie wolałbyś go gdzieś bliżej tarasu? Łatwiej wykonać (pociągnąć prąd) no i przy takim miejscu wypoczynkowym szum wody jest najprzyjemniejszy A tam gdzie miało być - w obwódce z bukszpanu jakiś stożek bukszpanowy lub cisowy.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
profus 10:39, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
zbigniew_gazda napisał(a)
Rafale - widziałem ten plan nasadzeń - dzięki. Świetne projekty robisz a linia rabat bardzo mi się podoba.
Przy schodkach nie dawałbym ketmii syryjskiej bo będzie za ciasno .Czekam na gotowca i życzę wielu sukcesów.
Zobacz na moją ketmię


Dzięki. Z tą ketmią teraz mi coś uświadomiłeś. Chyba się pomyliłem i to jednak ona nie jest. Muszę zobaczyć zawieszkę bo w tym roku ją tam posadziłem. Sąsiad ją ma, dość dużą, taką jak Twoja, też gdzieś chciałem ją mieć ale nie wiedziałem gdzie. Muszę sprawdzić, jak się potwierdzi, że to ona to się ucieszę ale trzeba będzie dla niej inne miejsce znaleźć.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies