Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 09:44, 21 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)
Trójkąt wygląda na rysunku dość ostro, nie mam do tego przekonania w sensie, że nie jestm pewna czy aby z bukszpanu powinien być/ Jeśli tak, to bukszpan będzie rósł i z czasem zdominuje kulę. W ogrodzie z lustrem wymyśliliśmy podnoszenie źródełka na elefeetach, razem z rosnącym bukszpanem.
Tu z kulą się nie da za bardzo. Pomyśl czy nie zmienić roślin wokół kuli?


No to może nie kula a coś w stylu stożka nieregularnego z kamienia, żeby było wyższe.
A myślałem, że bukszpan można utrzymać w formie niskiego żywopłociku.
A jaka roślina mogła by się przydać ?
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 21:05, 21 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może daj trzemielinę Fortunego "Emerald'n Gold" i z niej zrób wał? Potem tnij. Będzie bardziej łagodnie. Bukszpan po latach wyrośnie i nie dasz rady go utrzymać na tej samej wysokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 20:20, 22 lis 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
bardzo ładny podobny do moich upodobań.
____________________
Mona
profus 12:20, 23 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Hej
No to zaczynamy. Najpierw rabata od wschodu przy domu. Jest tam pusto, Ogólny wygląd:




____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 12:26, 23 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Teraz plan.
Wymiary ok. 7m na 1,70 do 2,5m. Na planie kratka to 1m.
Kompletnie nie mam pomysłu, wszelkie sugestie mile widziane. Coś tam narysowałem ale można sie tym nie sugerować. Ta czerwona grubsza kreska na tym wąskim pasku też nie wiem co posadzić by trochę zakrywało murek. Szerokość tego paska to: ok 50 cm.



I taki początek np. przy schodkach:

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 12:41, 23 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Od prawej np.
cis ze złotym końcówkami w donicy już jest.
3 x tuja smaragd, 3 x bukszpan(cis) stożek różnej wysokości, przeplatane kulkami bukszpanu, troche za nimi i pomiędy trawa gracilimus,
przed tujami tak okalająco hortensje (silver dollar),
choina kanadyjska jeddeloh z zawijaskiem na miłorzębie pendula,
na lewo 3 tuje Aurea Nana
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 13:01, 23 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przemyśl te aurea nana - one lubią wymarzać...

Może daj tam rh?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 13:47, 23 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
To taka pierwsza myśl. Nie wiem czy w ogóle ma to ręce i nogi. W sumie to np. znowu hortensje, które będę miał chyba na każdej rabacie, może za dużo ich.

Do wykorzystania mam m.in. takie rośliny z którymi na razie nie wiem co zrobić. Może tutaj coś by się nadało: magnolia Yellow River (jak przetrwa bo ją przesadziłem po 3 latach do doniczki bo słabo rosła), Akacja szczepiona Twisty Baby, 2x kosodrzewina, cyprysik nutkajski pendula, 2 x coś płożącego, świerk conica i jakieś jałowce.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 19:52, 23 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
profus napisał(a)
Teraz plan.
Wymiary ok. 7m na 1,70 do 2,5m. Na planie kratka to 1m.
Kompletnie nie mam pomysłu, wszelkie sugestie mile widziane. Coś tam narysowałem ale można sie tym nie sugerować. Ta czerwona grubsza kreska na tym wąskim pasku też nie wiem co posadzić by trochę zakrywało murek. Szerokość tego paska to: ok 50 cm.



I taki początek np. przy schodkach:



Mnie się podoba, mój styl Jakby co
Całkiem po mojej myśli. Ta kulka w środku zawijaska niepotrzebna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:53, 23 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwona kreska? Posadź albo wał lawendy a najlepiej żywopłocik z bukszpanu do strzyżenia, albo cisa Hilli malutkiego i ciąć mocno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies