Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Gardenarium 19:55, 23 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo dla odmiany żólty Ilex crenata Golden Gem lub trzmielina strzyżona żółta, bo po drugiej stronie jest już bukszpan. Żeby nie było zbyt "klaustrofobicznie"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 08:51, 24 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)

Mnie się podoba, mój styl Jakby co
Całkiem po mojej myśli. Ta kulka w środku zawijaska niepotrzebna


Tego to już wcale nie pisałem bo to już wiadomo kogo styl Jakoś moje myślenie tylko w tę stronę chce iść ..... , tylko szkoda, że tak ściągam. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "nie chcem, ale muszem" bo nie potrafię sam tak ładnie.

A teraz trochę inaczej, tzn w całości ta rabata bo tamto to było tak trochę więcej jak połowa.


Początek od prawej ten sam. Choina Jeddeloh bez zawijaska. Miłorząb Pendula w kulkach. Po prawej stożek w kulkach wiadomo, pas żurawki Citronellki i drzewo Akacja Twisty Baby. Puste miejsce nie wiem, ale tak patrze, że w realu tam będzie chyba jeszcze więcej miejsca, Akacja i Miłorząb byłyby chyba trochę dalej od siebie. Pnie ok. 2m.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 09:10, 24 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A może lepiej przesunąć miłorzęba bardziej do hortensji i otoczyć go choiną a potem te Aurea Nana.

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 09:38, 24 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie popieram zupełnie akacji, żeby nie wiem jaka odmiana to była. Tym bardziej przy tarasie. Akacja to chwast. Zupełnie ją w najgorszy kąt wsadź.
Napisałeś "początek od prawej taki sam... choina kanadyjska ale która to jest jak tam są stożki?

Pierwsza propozycja lepsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 09:53, 24 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Zaznaczyłem choinę.



A co mogłoby być zamiast Akacji, jakoś pasuje mi tam jakieś drzewko z koroną na tle piaskowej ściany i może troszeczkę północy wiatr zatrzyma na taras bo lekko wystaje. Czy lepiej nie.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 13:48, 24 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cis kula na pniu albo wiśnia Umbraculifera. Z miłorzębem będzie fajnie, i wtedy jeśli wiśnia wyższa to miłorząb niższy. Druga wersja jeśli miłorząb wyższy to cis niższy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 19:39, 24 lis 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
zgadzam się z Danusią akacja to ogrodowy śmieciuch tak jak klon jesionolistny.
____________________
Mona
Sebek 23:45, 24 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Miłorząb lub to coś co będzie na pniu niech będzie w zawijasku - i tylko jedna sztuka.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 15:47, 28 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A co myślicie o tej kompozyzcji? Jeszcze nie wiem czy drzewko po lewej to wiśnia czy miłorząb, ale chyba miłorząb bo tam słońca za dużo to nie ma.
Tylko nie wiem co dać w to puste pole na lewo od kuli na pniu.
Reszta tak jak wcześniej od prawej: smaragdy, stożki i kule bukszpanu, za nimi trawa gracilimus, hortensje (może sliver dollar), choiny kanadyjskie jeddeloh potem już wiadomo.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
bociek 20:13, 29 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Moze klon palmowy, jakas nizsza odmiana np. Garnet? Chociaz on lubi slonce, a Ty chyba za duzo go tam nie masz. hmmmm. A co powiesz na Hakonechloe? Albo pociagnac dalej hortensje? Albo kosacce syberyjskie. Z kosaccami mialbys nawiazanie do traw z drugiego konca rabaty...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies